Make your own free website on Tripod.com
OFSAA - Central Region Meet
                      CWOSSA 2002 - 22/05/02 to 23/05/02
                        Centennial Stadium - Kitchener
                                    Results

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
================================================================================
     Records: * 12.20  1993        Margaret Fox - BMAC
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   407 Johnson, Emily         John F. Ross           12.44      12.61    10
  2   305 Simmons, Jillian       Grand River            13.32      13.32     8
  3   868 Russell, Amanda        Waterloo Ci-           13.17      13.47     6
  4   345 Yurkiewich, Nicole     Guelph Cvi-G           13.18      13.61     4
  5   769 Lee, Samantha          St. James HS           13.31      13.62     2
  6   479 Merrill, Victoria      Orangeville            13.18      13.78     1
  7   682 Lambden, Stacey        Simcoe Compo           13.19      13.97
  8    52 Thompson, Vanessa      Bluevale Ci-           13.55      14.03

Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 12.20  1993        Margaret Fox - BMAC
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   407 Johnson, Emily         John F. Ross           12.75      12.44Q  1
  2   868 Russell, Amanda        Waterloo Ci-           13.93      13.17Q  3
  3   305 Simmons, Jillian       Grand River            13.53      13.32Q  2
  4   345 Yurkiewich, Nicole     Guelph Cvi-G           13.35      13.18Q  1
  4   479 Merrill, Victoria      Orangeville            13.46      13.18Q  3
  6    52 Thompson, Vanessa      Bluevale Ci-           14.07      13.55Q  2
  7   682 Lambden, Stacey        Simcoe Compo           13.00      13.19q  3
  8   769 Lee, Samantha          St. James HS           13.36      13.31q  1
  9   529 Fach, Laura            Paris Dhs-Pa           13.46      13.46   3
 10   914 Shipley, Sarah         West Hill SS           13.20      13.47   3
 11    88 Auzins, Zinta          Brantford CI           13.90      13.50   3
 12   248 Ragula, Lianna         Elmira Dss-E           14.09      13.74   1
 13   684 Laundry, Jessica       Simcoe Compo           13.80      13.75   1
 14   316 Collins-Green, Ari     Grey Highlan           13.70      13.77   1
 15   900 Barclay, Ashley        West Hill SS           13.40      14.04   2
 16   760 Michi, Heather         St David's             13.24      14.14   2
 17   834 Miranda, McTeer        Walkerton DS           13.80      14.32   2

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
================================================================================
     Records: * 10.90  1992        Chris Robinson/Anton Atkins-Jacob/CA
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    85 VanPelt, Andrew        Bluevale Ci-           11.87      12.06    10
  2   605 Bradshaw, Matt         Resurrection           11.92      12.22     8
  3   571 Wason, Miquel          Pauline John           12.02      12.23     6
  4   122 Giancola, Nathan       Brantford CI           12.10      12.28     4
  5   721 Martin, Wes            Southwood SS           12.05      12.30     2
  6   808 Pearson, Mike          St. Mary's H           12.20      12.48     1
  7   368 Barta, Simon           Holy Trinity           11.89      12.63
  8   168 Cummins, Jon           Centennial C           12.22      12.76

Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 10.90  1992        Chris Robinson/Anton Atkins-Jacob/CA
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    85 VanPelt, Andrew        Bluevale Ci-           12.06      11.87Q  3
  2   368 Barta, Simon           Holy Trinity           11.70      11.89Q  1
  3   605 Bradshaw, Matt         Resurrection           11.87      11.92Q  2
  4   571 Wason, Miquel          Pauline John           11.86      12.02Q  2
  5   721 Martin, Wes            Southwood SS           12.04      12.05Q  1
  6   122 Giancola, Nathan       Brantford CI           11.63      12.10Q  3
  7   808 Pearson, Mike          St. Mary's H           12.36      12.20q  2
  8   168 Cummins, Jon           Centennial C           12.63      12.22q  2
  9   380 Vanberlo, Nick         Holy Trinity           12.30      12.27   2
 10   593 Harris, Andrew         Preston Hs-C           12.57      12.28   2
 11   144 Hardman, Cody          Bruce Pennin           12.20      12.29   3
 12   929 Blake, Josh            Westside Sec           12.42      12.39   3
 13   670 Rae, Brandon           Saugeen Dss-           12.40      12.42   3
 14   335 Harrison, Jason        Grey Highlan           12.40      12.43   1
 15   256 Peemoeller, Christ     Elmira Dss-E           12.29      12.44   1
 16   399 Bray, Shane            John Diefenb           12.50      12.45   1
 17   198 Wendt, Chris           Centre Welli           13.13      12.70   3

Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
================================================================================
     Records: * 25.20  1993        Margaret Fox   - Bishop Mac
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   407 Johnson, Emily         John F. Ross           27.03      25.72    10
  2   868 Russell, Amanda        Waterloo Ci-           28.30      27.70     8
  3   345 Yurkiewich, Nicole     Guelph Cvi-G           28.13      27.71     6
  4   440 Young, Carolyn         Kitchener Wa           28.36      28.17     4
  5   263 Hauseman, Jaime        Forest Heigh           29.06      28.20     2
  6   758 Caron, Emily           St David's             28.89      28.60     1
  7   915 Taylor, Morgan         West Hill SS           29.26      28.68
  8   893 Reiner, Krysi          Waterloo Oxf           29.03      28.97

Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 25.20  1993        Margaret Fox   - Bishop Mac
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   407 Johnson, Emily         John F. Ross           26.07      27.03Q  3
  2   345 Yurkiewich, Nicole     Guelph Cvi-G           27.71      28.13Q  2
  3   868 Russell, Amanda        Waterloo Ci-           27.42      28.30Q  1
  4   440 Young, Carolyn         Kitchener Wa           27.47      28.36Q  2
  5   893 Reiner, Krysi          Waterloo Oxf           28.23      29.03Q  1
  6   915 Taylor, Morgan         West Hill SS           28.00      29.26Q  3
  7   758 Caron, Emily           St David's             28.23      28.89q  2
  8   263 Hauseman, Jaime        Forest Heigh           27.80      29.06q  1
  9   529 Fach, Laura            Paris Dhs-Pa           27.95      29.33   3
 10   367 Veltri, Marie          Holy Trinity           28.50      29.60   3
 11   732 Jager, Kendra          St. Benedict           28.76      29.70   3
 12   769 Lee, Samantha          St. James HS           28.23      29.96   2
 13   160 Howitt, Anne           Centennial C           29.40      30.06   2
 14   834 Miranda, McTeer        Walkerton DS           29.40      30.20   1
 15   418 Brouse, Emily          Kincardine D           29.20      30.66   1
 16   816 Mayo, Leona            Valley Heigh           29.40      31.03   2
 17    96 Jackson, Caitlin       Brantford CI           29.77      31.53   3

Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
================================================================================
     Records: * 22.20  1993        Andrew Beckford - KCVI
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1    85 VanPelt, Andrew        Bluevale Ci-           25.05      24.33    10
  2   605 Bradshaw, Matt         Resurrection           24.87      24.78     8
  3    38 Sylvester, Ben         Assumption             25.67      24.79     6
  4   751 LeBlanc, Francis       St. Benedict           25.38      25.33     4
  5   718 Church, Kyle           Southwood SS           25.45      25.52     2
  6   412 McEwen, Brady          John F. Ross           25.47      25.63     1
  7   334 Harrison, James        Grey Highlan           25.50      25.64
  8   144 Hardman, Cody          Bruce Pennin           25.79      26.01

Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 22.20  1993        Andrew Beckford - KCVI
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   605 Bradshaw, Matt         Resurrection           24.37      24.87Q  2
  2    85 VanPelt, Andrew        Bluevale Ci-           24.48      25.05Q  1
  3    38 Sylvester, Ben         Assumption             24.38      25.67Q  3
  4   751 LeBlanc, Francis       St. Benedict           24.54      25.38Q  1
  5   412 McEwen, Brady          John F. Ross           25.61      25.47Q  2
  6   144 Hardman, Cody          Bruce Pennin           24.80      25.79Q  3
  7   718 Church, Kyle           Southwood SS           25.29      25.45q  1
  8   334 Harrison, James        Grey Highlan           25.00      25.50q  2
  9   353 Passmore, Jeremy       Guelph Cvi-G           25.94      25.89   1
 10   239 Georgiou, Paniko       Eastwood Ci-           26.24      25.95   3
 11    63 Harbach, Jeff          Bluevale Ci-           25.93      25.99   1
 12   380 Vanberlo, Nick         Holy Trinity           24.90      26.10   2
 13   840 Flood, Louie           Walkerton DS           25.50      26.45   3
 14   670 Rae, Brandon           Saugeen Dss-           25.20      26.66   3
 15   198 Wendt, Chris           Centre Welli           26.27      27.23   2
 16   372 Hilliard, Jeremy       Holy Trinity           25.90      27.39   3

Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
===================================================================================
     Records: * 58.60  1981        Liesel Miller - Galt CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   453 Beardwood, Kim         North Park C         1:03.77    1:00.36   3  
10
  2   345 Yurkiewich, Nicole     Guelph Cvi-G         1:00.58    1:01.38   3   
8
  3   758 Caron, Emily           St David's           1:02.23    1:01.93   3   
6
  4   263 Hauseman, Jaime        Forest Heigh         1:03.52    1:02.72   3   
4
  5   440 Young, Carolyn         Kitchener Wa         1:05.33    1:03.27   3   
2
  6   915 Taylor, Morgan         West Hill SS         1:04.20    1:03.89   3   
1
  7    48 Ovenden, Meredith      Bluevale Ci-         1:05.39    1:05.38   3
  8   367 Veltri, Marie          Holy Trinity         1:08.30    1:06.18   2
  9   420 Crouchman, Nicole      Kincardine D         1:06.70    1:06.20   2
 10   732 Jager, Kendra          St. Benedict         1:07.46    1:06.41   2
 11   906 Hutchinson, Andrea     West Hill SS         1:08.50    1:07.14   1
 12    50 Shantz, Lisa           Bluevale Ci-         1:05.51    1:07.60   3
 13   342 North, Miranda         Guelph Cvi-G         1:06.62    1:08.16   2
 14   519 Wood, Lauren           Owen Sound C         1:07.70    1:08.20   2
 15   684 Laundry, Jessica       Simcoe Compo         1:08.30    1:08.79   2
 16   183 Schuldes, Karla        Centre Welli         1:08.54    1:09.09   1
 17   178 Clement, Erin          Centre Welli         1:08.47    1:09.13   2
 18    15 DeMunck, Jaclynne      Assumption           1:09.20    1:11.39   1

Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
===================================================================================
     Records: * 51.60  1991        Scott Oliver - Galt CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   658 Graham, Tyler          Saugeen Dss-           54.90      54.07   3  
10
  2    38 Sylvester, Ben         Assumption             55.36      54.33   3   
8
  3   508 Offord, Trevor         Our Lady of            55.92      54.41   3   
6
  4   718 Church, Kyle           Southwood SS           54.69      54.50   3   
4
  5    85 VanPelt, Andrew        Bluevale Ci-           57.32      55.35   2   
2
  6   751 LeBlanc, Francis       St. Benedict           55.61      55.67   3   
1
  7   380 Vanberlo, Nick         Holy Trinity           56.50      56.50   3
  8    63 Harbach, Jeff          Bluevale Ci-           57.13      56.78   2
  9   745 Ball, Greg             St. Benedict           56.85      56.87   3
 10   851 Villeneuve, Geoff      Walkerton DS           58.50      56.97   2
 11   505 Farkas, Donald         Our Lady of            58.40      57.68   2
 12    28 Collings, Tyler        Assumption             58.11      58.03   2
 13   196 Scott, Billy           Centre Welli           58.95      58.64   1
 14   433 Hetherington, Andr     Kincardine D           58.40      59.02   2
 15   286 Mason, Ryan            Galt Cvi-Cam           59.72      59.31   1
 16   811 Lamain, Chris          St. Mary's H           58.50      59.88   2
 17   198 Wendt, Chris           Centre Welli         1:00.22    1:00.23   1

Event 7  Women 800 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 2:14.40  1974        Kathy Leeder - Bluevale
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   453 Beardwood, Kim         North Park C         2:24.13    2:22.55    10
  2   246 McKay, Tarah           Elmira Dss-E         2:31.69    2:27.20     8
  3   181 Manderson, Brooke      Centre Welli         2:31.62    2:27.57     6
  4   499 O'Regan, Maeve         Our Lady of          2:33.29    2:29.09     4
  5   801 Malleck, Julia         St. Mary's H         2:38.51    2:30.00     2
  6   863 Ludwig, Amanda         Waterloo Ci-         2:34.50    2:32.89     1
  7   420 Crouchman, Nicole      Kincardine D         2:40.40    2:35.61
  8   487 Becker, Alex           Our Lady of          2:37.93    2:36.57
  9   490 Coker, Meghan          Our Lady of          2:38.43    2:37.65
 10   736 Pfeil, Rachael         St. Benedict         2:40.66    2:37.97
 11   586 Stafford, Karen        Preston Hs-C         2:42.53    2:41.00
 12   417 Beaton, Kathryn        Kincardine D         2:44.10    2:44.00
 13    45 Hooper, Kaitlin        Bluevale Ci-         2:43.18    2:46.00
 14   515 Sauks, Jennifer        Owen Sound C         2:43.70    2:48.00
 15   792 Beaumont, Gini         St. John's C         2:48.18    2:51.00
 16   519 Wood, Lauren           Owen Sound C         2:46.10    2:59.00

Event 8  Men 800 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 1:55.90  1989        Kevin Sullivan - Brantford North Par
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   612 Nuxoll, Marcus         Resurrection         2:09.23    2:08.17    10
  2   508 Offord, Trevor         Our Lady of          2:17.77    2:09.68     8
  3    57 Czuchnicki, Adam       Bluevale Ci-         2:20.90    2:09.84     6
  4   761 Kirkwood, Matthew      St David's           2:10.94    2:11.30     4
  5   658 Graham, Tyler          Saugeen Dss-         2:17.90    2:11.87     2
  6   542 Sowden, Craig          Paris Dhs-Pa         2:15.74    2:13.49     1
  7   384 Lavis, Jeff            Jacob Hesple         2:20.19    2:16.25
  8   434 LaBonte, Naoyouk       Kincardine D         2:21.70    2:17.31
  9   651 Allain, Mike           Saugeen Dss-         2:26.00    2:17.96
 10   372 Hilliard, Jeremy       Holy Trinity         2:23.90    2:18.63
 11   253 Kearsley, John         Elmira Dss-E         2:22.37    2:18.78
 12   260 Kennedy, Shawn         Erin Dhs-Eri         2:21.95    2:20.00
 13   269 Daley, Geoff           Forest Heigh         2:19.22    2:21.00
 14   370 Deconinck, Jeff        Holy Trinity         2:28.10    2:22.00
 15   562 Jennings, Peter        Pauline John         2:16.34    2:23.33
 16   175 Prach, Andrew          Centennial C         2:26.13    2:23.74
 17   398 Becker, Phil           John Diefenb         2:22.50    2:27.09
 --   361 Whitfield, Jamie       Guelph Cvi-G         2:24.93        DNF

Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 4:37.80  1997        Erin McClure - Waterloo CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   246 McKay, Tarah           Elmira Dss-E         5:07.66    4:56.94    10
  2   801 Malleck, Julia         St. Mary's H         5:08.97    4:57.74     8
  3   181 Manderson, Brooke      Centre Welli         5:07.35    5:00.16     6
  4   627 Stroeder, Heather      Sacred Heart         5:17.50    5:00.75     4
  5   453 Beardwood, Kim         North Park C         5:21.88    5:01.25     2
  6   499 O'Regan, Maeve         Our Lady of          5:09.85    5:01.68     1
  7   487 Becker, Alex           Our Lady of          5:18.32    5:08.78
  8   490 Coker, Meghan          Our Lady of          5:18.57    5:09.10
  9   863 Ludwig, Amanda         Waterloo Ci-         5:21.27    5:24.00
 10   420 Crouchman, Nicole      Kincardine D         5:44.90    5:30.00
 11   244 Jones, Jennifer        Elmira Dss-E         5:36.55    5:30.92
 12   873 Voisin, Meghan         Waterloo Ci-         5:29.90    5:32.00
 13   230 Nobbs, Melissa         Delhi Distri         6:03.60    5:34.00
 14   639 Leitch, Amie           Saugeen Dss-         5:52.40    5:42.00
 15   726 Baluyot, Sarah         St. Benedict         5:31.37    5:43.00
 16   365 Torti, Jacqueline      Holy Trinity         6:06.90    5:48.00
 17   390 Kuntz, Emily           John Diefenb         5:54.70    5:49.00
 18   108 Stickle, Brittany      Brantford CI         6:22.77    6:18.00

Event 10  Men 1500 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 4:04.10  1989        Kevin Sullivan - Brantford North Par
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   612 Nuxoll, Marcus         Resurrection         4:31.93    4:27.59    10
  2   761 Kirkwood, Matthew      St David's           4:37.47    4:29.75     8
  3   225 VanSickle, Curtis      Chesley Dhs-         4:41.30    4:31.82     6
  4   269 Daley, Geoff           Forest Heigh         4:39.89    4:33.89     4
  5   920 Fahrun, Dan            West Hill SS         4:54.70    4:40.00     2
  6   384 Lavis, Jeff            Jacob Hesple         4:43.90    4:42.82     1
  7    32 MacDonald, Jessie      Assumption           4:45.95    4:43.04
  8   651 Allain, Mike           Saugeen Dss-         5:04.90    4:43.20
  9   260 Kennedy, Shawn         Erin Dhs-Eri         4:51.84    4:44.00
 10   309 Dekker, Kyle           Grand River          4:48.19    4:45.00
 11   483 Nicklasson, Rick       Orangeville          4:52.11    4:50.00
 12   434 LaBonte, Naoyouk       Kincardine D         4:56.80    4:51.00
 13    57 Czuchnicki, Adam       Bluevale Ci-         4:49.58    4:53.00
 14   562 Jennings, Peter        Pauline John         4:44.70    4:55.00
 15   177 Van Der Kraak, Wad     Centennial C         4:54.24    4:59.00
 16   370 Deconinck, Jeff        Holy Trinity         5:17.50    5:10.00
 17   259 Horn, Brandon          Erin Dhs-Eri         4:53.87    5:15.00

Event 11  Women 3000 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 10:16.16  1999        Sasha Henry - ?
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   627 Stroeder, Heather      Sacred Heart        10:53.70   11:04.51    10
  2   499 O'Regan, Maeve         Our Lady of         12:02.99   11:18.40     8
  3   490 Coker, Meghan          Our Lady of         12:07.36   11:26.91     6
  4   801 Malleck, Julia         St. Mary's H        11:51.27   11:33.25     4
  5   487 Becker, Alex           Our Lady of         12:08.53   11:42.27     2
  6   873 Voisin, Meghan         Waterloo Ci-        11:52.31   11:56.84     1
  7   244 Jones, Jennifer        Elmira Dss-E        12:02.37   11:57.78
  8   639 Leitch, Amie           Saugeen Dss-        12:19.00   12:13.06
  9   726 Baluyot, Sarah         St. Benedict        12:30.76   12:13.39
 10   230 Nobbs, Melissa         Delhi Distri        12:37.20   12:13.94
 11   858 Daicos, Liz            Waterloo Ci-        12:15.51   12:25.00
 12   390 Kuntz, Emily           John Diefenb        12:50.10   12:36.00
 13   365 Torti, Jacqueline      Holy Trinity        12:50.20   13:06.00
 14   713 MacKinnon, Jessica     Southwood SS        13:27.50   13:22.17
 15   904 Gladwell, Nicola       West Hill SS        13:30.60   13:22.85
 16    98 Kitchen, Velica        Brantford CI        13:58.47   14:46.00

Event 12  Men 3000 Meter Run Midget
================================================================================
     Records: * 9:14.90  1984        Paul Dolnychuk - Centennial
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   612 Nuxoll, Marcus         Resurrection        10:13.33    9:52.58    10
  2   225 VanSickle, Curtis      Chesley Dhs-         9:55.20   10:01.87     8
  3   269 Daley, Geoff           Forest Heigh        10:31.56   10:07.79     6
  4    32 MacDonald, Jessie      Assumption          10:27.58   10:10.96     4
  5   309 Dekker, Kyle           Grand River         10:35.57   10:12.78     2
  6   699 Malcolmson, Kent       Simcoe Compo        10:27.20   10:15.99     1
  7   949 Heeres, Joel           Woodland Chr        10:50.27   10:19.00
  8   372 Hilliard, Jeremy       Holy Trinity        11:03.90   10:29.00
  9   880 Kraus, Nelson          Waterloo Ci-        10:45.59   10:35.00
 10   177 Van Der Kraak, Wad     Centennial C        10:42.75   10:40.00
 11   920 Fahrun, Dan            West Hill SS        10:58.70   10:41.00
 12   434 LaBonte, Naoyouk       Kincardine D                   10:44.00
 13   483 Nicklasson, Rick       Orangeville         10:40.26   10:44.87
 14   939 Jones, Chad            Wiarton Dhs-        10:45.30   10:46.00
 15   259 Horn, Brandon          Erin Dhs-Eri        10:40.61   10:53.00
 16   290 Ruffo, Eric            Galt Cvi-Cam        10:45.59   11:01.00
 17   562 Jennings, Peter        Pauline John        10:36.41   11:03.00
 --   783 Howson, Brandon        St. James HS        10:42.41        DNF

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
================================================================================
     Records: * 12.20  1993        Mandy Klein/Stephanie Wenn - Jacob/E
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   305 Simmons, Jillian       Grand River            12.87      12.35    10
  2   479 Merrill, Victoria      Orangeville            12.68      12.77     8
  3   410 Zorzi, Taylor          John F. Ross           13.07      12.86     6
  4    88 Auzins, Zinta          Brantford CI           13.12      13.03     4
  5   676 Brodie, Natalie        Simcoe Compo           14.23      13.88     2
  6   439 Fitton, Carolyn        Kitchener Wa           14.18      13.90     1
  7   276 Jensen, Kirsten        Galt Cvi-Cam           14.37      14.46
  8   600 Messam, Whitney        Resurrection           14.27      14.50

Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 12.20  1993        Mandy Klein/Stephanie Wenn - Jacob/E
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   479 Merrill, Victoria      Orangeville            12.88      12.68Q  3
  2   305 Simmons, Jillian       Grand River            13.19      12.87Q  2
  3   410 Zorzi, Taylor          John F. Ross           13.35      13.07Q  1
  4    88 Auzins, Zinta          Brantford CI           13.36      13.12Q  1
  5   439 Fitton, Carolyn        Kitchener Wa           14.29      14.18Q  3
  6   276 Jensen, Kirsten        Galt Cvi-Cam           14.41      14.37Q  2
  7   676 Brodie, Natalie        Simcoe Compo           14.60      14.23q  3
  8   600 Messam, Whitney        Resurrection           14.42      14.27q  1
  9   906 Hutchinson, Andrea     West Hill SS           15.00      14.29   3
 10   200 Christie, Erin         Chesley Dhs-           14.50      14.43   2
 11   871 Sulpher, Aimee         Waterloo Ci-           14.43      14.47   1
 12   102 MACLAUGHLIN, Caiti     Brantford CI           14.40      14.63   3
 13   465 Dunbar, Melissa        Norwell Dss-           16.14      15.43   1
 14   474 Cook, Erika            Orangeville            15.76      15.56   2
 15   738 Soliguin, Amanda       St. Benedict           13.95      15.76   2
 16   635 Eagles, Fay            Saugeen Dss-           16.70      16.06   1
 17   936 Gildner, Britt         Wiarton Dhs-           17.00      16.14   2

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
================================================================================
     Records: * 13.80  1993        Mike Middlebro - West Hill
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   571 Wason, Miquel          Pauline John           15.54      15.67    10
  2   545 Vellenga, Steve        Paris Dhs-Pa           16.23      15.99     8
  3   661 Laliberte, Jason       Saugeen Dss-           15.93      16.66     6
  4   618 Paetkau, David         Rockway Menn           16.83      16.75     4
  5   753 Nickie, Troy           St. Benedict           17.09      17.06     2
  6   721 Martin, Wes            Southwood SS           17.05      17.12     1
  7   724 Moore, Josh            Southwood SS           18.12      17.42

Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Records: * 13.80  1993        Mike Middlebro - West Hill
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   571 Wason, Miquel          Pauline John           15.94      15.54Q  1
  2   661 Laliberte, Jason       Saugeen Dss-           16.60      15.93Q  2
  3   545 Vellenga, Steve        Paris Dhs-Pa           17.39      16.23Q  1
  4   618 Paetkau, David         Rockway Menn           17.07      16.83Q  2
  5   721 Martin, Wes            Southwood SS           18.01      17.05q  2
  6   753 Nickie, Troy           St. Benedict           17.27      17.09q  1
  7    60 Dreyer, Kyle           Bluevale Ci-           18.49      17.84q  1
  8   724 Moore, Josh            Southwood SS           17.96      18.12q  2
  9   354 Pearson, Eric          Guelph Cvi-G           20.23      18.27   1
 10   350 LE, Khanh              Guelph Cvi-G           19.27      18.87   2
 11   270 Underwood, Chris       Forest Heigh           18.99      19.33   1
 12   484 Parrinder, Sean        Orangeville            20.87      19.97   2
 13   352 Nolan, Robert          Guelph Cvi-G           20.37      20.23   1

Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================================
     Records: * 45.30  1993        Deniece Bell - Preston
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   263 Hauseman, Jaime        Forest Heigh           51.77      48.36   3  
10
  2    48 Ovenden, Meredith      Bluevale Ci-           51.94      50.06   3   
8
  3   439 Fitton, Carolyn        Kitchener Wa           51.56      50.46   3   
6
  4   776 Tscirhart, Victori     St. James HS           51.26      50.93   3   
4
  5   738 Soliguin, Amanda       St. Benedict           53.71      51.23   3   
2
  6   871 Sulpher, Aimee         Waterloo Ci-           52.09      51.86   3   
1
  7   678 Herrewynen, Lisa       Simcoe Compo           54.80      53.28   2
  8   768 Harop, Denise          St. James HS           54.55      53.46   3
  9   533 Taylor, Erin           Paris Dhs-Pa           53.80      54.33   3
 10   633 Belanger, Michelle     Saugeen Dss-           55.70      54.85   2
 11   207 Poxleitner, Val        Chesley Dhs-           56.30      55.12   2
 12   474 Cook, Erika            Orangeville            55.76      55.59   2
 13   635 Eagles, Fay            Saugeen Dss-           56.50      56.55   2
 14   687 Nichol, Kate           Simcoe Compo           56.70      57.29   1
 15    96 Jackson, Caitlin       Brantford CI           54.80      58.12   2
 16   199 Blackmore, Jessica     Chesley Dhs-         1:00.70    2:00.00   1

Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
===================================================================================
     Records: * 42.00  1993        Andrew Beckford - KCVI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   658 Graham, Tyler          Saugeen Dss-           45.10      44.93   2  
10
  2   661 Laliberte, Jason       Saugeen Dss-           45.60      45.32   2   
8
  3   535 DiMeo, Dave            Paris Dhs-Pa           46.57      45.67   2   
6
  4   718 Church, Kyle           Southwood SS           46.99      46.03   2   
4
  5   143 Fisher, Cody           Bruce Pennin           46.50      46.04   2   
2
  6    28 Collings, Tyler        Assumption             47.24      46.89   2   
1
  7   706 Whiton, Jon            Simcoe Compo           47.50      47.25   2
  8   742 Abdullah, Amad         St. Benedict           49.73      47.48   1
  9   750 Formica, Dustin        St. Benedict           50.83      49.70   1
 10   147 Tackaberry, Spence     Bruce Pennin           50.40      50.65   1
 11   233 Chatterson, Marc       Delhi Distri           49.00      50.75   2
 12   724 Moore, Josh            Southwood SS           51.29      50.90   1
 13   352 Nolan, Robert          Guelph Cvi-G           59.78      58.99   1

Event 17  Women High Jump Midget
================================================================================
     Records: * 1.81m  1984        Leanne Madill - Centennial
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   243 James, Alyssa          Elmira Dss-E           1.50m      1.57m    10
  2   688 Slomp, Jenn            Simcoe Compo           1.42m      1.49m     8
  3   366 Vanheugten, Marcie     Holy Trinity           1.45m     J1.49m     6
  4   915 Taylor, Morgan         West Hill SS           1.40m     J1.49m     4
  5   769 Lee, Samantha          St. James HS           1.46m      1.46m     2
  6   105 Osborne, Summer        Brantford CI           1.44m     J1.46m     1
  7   406 Andres, Leanne         John F. Ross           1.43m     J1.46m
  8   464 Dineen, Gina           Norwell Dss-           1.40m      1.40m
  8   794 Larocque, Allsion      St. John's C           1.45m      1.40m
 10   866 Patel, Shaili          Waterloo Ci-           1.35m      1.35m
 10   710 Hawthorn, Jessie       Southwood SS           1.40m      1.35m
 10   495 Elevelo, Harmonie      Our Lady of            1.35m      1.35m
 10   207 Poxleitner, Val        Chesley Dhs-           1.35m      1.35m
 10   604 Wynter, Rochelle       Resurrection           1.35m      1.35m
 15   952 Madill, Britney        Wiarton Dhs-                      1.30m
 15   892 Bogaert, Emily         Waterloo Oxf           1.33m      1.30m
 15   902 Callahan, Jamie        West Hill SS           1.35m      1.30m

Event 18  Men High Jump Midget
================================================================================
     Records: * 1.88m  1987        Matt Vincett - Orangeville
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   948 Harris, Josh           Woodland Chr           1.76m      1.77m    10
  2   336 Mullin, Adam           Grey Highlan           1.55m      1.70m     8
  3    30 Gdyczynski, David      Assumption             1.65m      1.67m     6
  4   875 Allen, Matt            Waterloo Ci-           1.65m      1.65m     3
  4   432 Gallant, Kyle          Kincardine D           1.60m      1.65m     3
  6   851 Villeneuve, Geoff      Walkerton DS           1.60m      1.60m     1
  7   470 Clark, Paden           Norwell Dss-           1.60m     J1.60m
  8   412 McEwen, Brady          John F. Ross           1.55m     J1.60m
  9   929 Blake, Josh            Westside Sec           1.60m     J1.60m
 10   661 Laliberte, Jason       Saugeen Dss-           1.60m     J1.60m
 11   255 McIntosh, Tanner       Elmira Dss-E           1.65m     J1.60m
 12   545 Vellenga, Steve        Paris Dhs-Pa           1.60m      1.55m
 12   237 Lewis, Kyle            Delhi Distri           1.60m      1.55m
 12     8 Neeb, Ryan             Arthur Dhs-A           1.65m      1.55m
 15   877 Edelson, Martin        Waterloo Ci-           1.60m     J1.55m
 16   609 Lorentz, Justin        Resurrection           1.65m      1.50m
 17   285 Kneale, Adam           Galt Cvi-Cam           1.60m     J1.50m
 18   378 Perry, Devin           Holy Trinity           1.63m      1.45m

Event 20  Men Pole Vault Midget
================================================================================
     Records: * 3.50m  1998        Matt Bannon - St. Benedict
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   383 Kelly, Jeff            Jacob Hesple           2.95m      2.80m    10
  2   382 Hall, Chad             Jacob Hesple           3.25m     J2.80m     8
  3    58 Debus, Andrew          Bluevale Ci-           2.35m      2.65m     6
  4   412 McEwen, Brady          John F. Ross           2.80m     J2.65m     4
  5    74 McGill, Brendan        Bluevale Ci-           2.35m      2.50m     2
  6   613 Sarzynski, Damian      Resurrection           2.05m      2.35m     1
  7   137 Wait, Caleb            Brantford CI           2.15m     J2.35m
  8   123 Gonzolas, Carlos       Brantford CI           2.15m      2.20m
  9   608 Litt, Micheal          Resurrection           2.05m     J2.20m

Event 21  Women Long Jump Midget
================================================================================
     Records: * 5.35m  1997        Amy Herrewynen - Simcoe
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   299 Josipovic, Bojana      Grand River            5.07m      4.73m    10
  2   603 Quigley, Leanne        Resurrection           4.61m      4.69m     8
  3   682 Lambden, Stacey        Simcoe Compo           4.77m      4.65m     6
  4   533 Taylor, Erin           Paris Dhs-Pa           4.04m     J4.65m     4
  5   686 Mullin, Sarah          Simcoe Compo           4.55m      4.57m     2
  6    52 Thompson, Vanessa      Bluevale Ci-           4.54m      4.56m     1
  7   410 Zorzi, Taylor          John F. Ross           4.52m      4.36m
  8   600 Messam, Whitney        Resurrection           4.44m      4.35m
  9   167 Zachariah, Neb         Centennial C           4.50m     J4.35m
 10   243 James, Alyssa          Elmira Dss-E           4.56m      4.34m
 11    88 Auzins, Zinta          Brantford CI           4.04m      4.29m
 12   918 Yurkiw, Larissa        West Hill SS           4.35m      4.17m
 13   893 Reiner, Krysi          Waterloo Oxf           4.73m      4.16m
 14   424 Low, Erin              Kincardine D           4.12m      4.09m
 15   776 Tscirhart, Victori     St. James HS           4.28m      3.98m
 16   638 Kollontay, Quinn       Saugeen Dss-           4.21m      3.96m
 17   466 Hollonger, Jenn        Norwell Dss-           4.32m      3.73m
 18   623 Holm, Brandy           Sacred Heart           4.30m      3.57m

Event 22  Men Long Jump Midget
================================================================================
     Records: * 6.45m  1994        Rob Duffey - Pauline Johnson
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   308 Colorado, Bobby        Grand River            5.59m      5.86m    10
  2   428 Bell, Adam             Kincardine D           5.84m      5.76m     8
  3   271 Williams, Orlando      Forest Heigh           5.84m      5.72m     6
  4   368 Barta, Simon           Holy Trinity           5.66m      5.67m     4
  5   353 Passmore, Jeremy       Guelph Cvi-G           5.07m      5.60m     2
  6   948 Harris, Josh           Woodland Chr           5.70m      5.55m     1
  7   751 LeBlanc, Francis       St. Benedict           5.48m      5.53m
  8   196 Scott, Billy           Centre Welli           5.19m      5.42m
  9   670 Rae, Brandon           Saugeen Dss-           5.34m      5.38m
 10   631 Lauda, Jason           Sacred Heart           5.22m      5.29m
 11   540 Pike, Ian              Paris Dhs-Pa           4.97m      5.28m
 12   592 Hardy, Eamonn          Preston Hs-C           5.05m      5.22m
 13   235 Fernandes, Patrick     Delhi Distri           5.22m      5.17m
 14   875 Allen, Matt            Waterloo Ci-           5.21m      5.02m
 15   336 Mullin, Adam           Grey Highlan           5.16m      4.96m
 16    11 Walsh, Scott           Arthur Dhs-A           5.05m     J4.96m
 17     9 Townsend, Daniel       Arthur Dhs-A           4.92m      4.77m
 --    29 Crawford, Andrew       Assumption             5.02m       FOUL

Event 23  Women Triple Jump Midget
================================================================================
     Records: * 11.33m  1991        Crystal Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   682 Lambden, Stacey        Simcoe Compo          10.02m     10.10m    10
  2   299 Josipovic, Bojana      Grand River            9.90m      9.89m     8
  3    48 Ovenden, Meredith      Bluevale Ci-           9.72m     J9.89m     6
  4   479 Merrill, Victoria      Orangeville            9.19m      9.81m     4
  5   167 Zachariah, Neb         Centennial C           9.65m      9.70m     2
  6   945 Mohle, Erica           Woodland Chr           9.50m      9.50m     1
  7   684 Laundry, Jessica       Simcoe Compo           9.84m      9.48m
  8   940 Budding, kristine      Woodland Chr           9.40m      9.33m
  9   776 Tscirhart, Victori     St. James HS           9.20m      9.20m
 10    42 Hackett, Rachel        Bluevale Ci-           9.03m      9.11m
 11   793 Esbaugh, Kristin       St. John's C           9.23m      9.10m
 12   866 Patel, Shaili          Waterloo Ci-           9.04m     J9.10m
 13   906 Hutchinson, Andrea     West Hill SS           8.67m      8.97m
 14   248 Ragula, Lianna         Elmira Dss-E           9.03m      8.60m
 15   339 Alberts, Leah          Guelph Cvi-G           8.91m      8.52m
 16   385 Baker, Ashley          John Diefenb           8.70m      8.50m
 17   638 Kollontay, Quinn       Saugeen Dss-           8.89m      7.85m
 18    18 Gray, Kyra             Assumption             8.04m      7.83m

Event 24  Men Triple Jump Midget
================================================================================
     Records: * 13.08m  1994        Rob Duffey - Pauline Johnson
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   271 Williams, Orlando      Forest Heigh          11.62m     12.37m    10
  2   875 Allen, Matt            Waterloo Ci-          11.15m     12.06m     8
  3   889 Stewart, Andrew        Waterloo Ci-          11.56m     11.78m     6
  4   428 Bell, Adam             Kincardine D          11.88m     11.45m     4
  5   308 Colorado, Bobby        Grand River           11.36m     11.36m     2
  6   697 Harding, Brandon       Simcoe Compo          11.10m     11.04m     1
  7   541 Quinney, Leo           Paris Dhs-Pa          10.92m     11.00m
  8   571 Wason, Miquel          Pauline John          11.12m     10.90m
  9   780 Borek, Jack            St. James HS          10.85m     10.62m
 10   209 Ahrens, Dan            Chesley Dhs-          11.34m     10.54m
 11   950 Salverda, Josh         Woodland Chr          10.70m     10.45m
 12   220 Maus, Bryn             Chesley Dhs-          10.59m     10.35m
 13   811 Lamain, Chris          St. Mary's H          10.27m     10.23m
 14   356 Quang, David           Guelph Cvi-G          10.54m     10.20m
 15   781 Dinh, Anthony          St. James HS           9.72m      9.91m
 16   350 LE, Khanh              Guelph Cvi-G          10.09m      9.38m

Event 25  Women Shot Put Midget
================================================================================
     Records: * 11.95m  1979        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   343 Patterson, Heather     Guelph Cvi-G           9.45m      9.83m    10
  2   548 Henhawk, Kerri         Pauline John           9.50m      9.48m     8
  3   770 Leon, Jacy             St. James HS           8.48m      8.72m     6
  4   231 Steinhoff, Kirby       Delhi Distri           8.45m      8.50m     4
  5   798 Carrillo, Jacqueli     St. Mary's H           8.95m      8.41m     2
  6   363 Descheemaeker, Ash     Holy Trinity           8.44m      8.39m     1
  7   945 Mohle, Erica           Woodland Chr           8.70m      8.31m
  8   550 Maksymchuk, Lindsa     Pauline John           7.34m      8.20m
  9   427 Young, Maggie          Kincardine D           7.74m      8.13m
 10   185 Voisin, Melissa        Centre Welli           7.58m      8.08m
 11   954 Warder, Tara           Bruce Pennin                      7.62m
 12   142 Willson, Cathy         Bruce Pennin           7.68m      7.57m
 13   715 Vermaas, Shannon       Southwood SS           8.18m      7.39m
 14   296 Ahluwahlia, Aman       Grand River            7.78m      7.20m
 15   306 Slack, Meagan          Grand River            7.52m      6.59m
 16   583 McIntosh, Lisa         Preston Hs-C           7.64m      6.53m

Event 26  Men Shot Put Midget
================================================================================
     Records: * 17.23m  1981        Scott Hoag - Simcoe
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   437 Scott, Matt            Kincardine D          13.98m     13.74m    10
  2   534 Biederman, Brett       Paris Dhs-Pa          14.08m     13.57m     8
  3   659 Hammell, Steve         Saugeen Dss-          12.58m     13.28m     6
  4   174 Peiris, Kelum          Centennial C          13.28m     13.16m     4
  5   310 Hastings, Wil          Grand River           12.90m     12.62m     2
  6   375 Lefler, David          Holy Trinity          12.62m    J12.62m     1
  7   401 Grein, Adam            John Diefenb          11.92m     11.99m
  8   411 Edwards, Duncan        John F. Ross          12.16m     11.96m
  9   797 Dalia, Dante           St. John's C          13.15m     11.67m
 10   805 Kowalski, Lucas        St. Mary's H          11.44m     11.55m
 11   295 Lyons, Chris           Glenview Par          11.77m     11.53m
 12   889 Stewart, Andrew        Waterloo Ci-          12.04m     11.48m
 13   382 Hall, Chad             Jacob Hesple          11.63m     11.27m
 14   211 DeVisser, Greg         Chesley Dhs-          11.72m     10.97m
 15   413 McLean, Mike           John F. Ross          12.83m     10.72m
 16   449 McKeown, Matthew       Mgsr. E.A. D          10.82m     10.20m

Event 27  Women Discus Throw Midget
================================================================================
     Records: * 40.36m  1979        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   770 Leon, Jacy             St. James HS          22.05m     25.76m    10
  2   817 Nemeth, Ashley         Valley Heigh          25.50m     24.74m     8
  3   185 Voisin, Melissa        Centre Welli          25.56m     24.44m     6
  4   464 Dineen, Gina           Norwell Dss-          20.12m     22.82m     4
  5   296 Ahluwahlia, Aman       Grand River           20.97m     22.42m     2
  6   550 Maksymchuk, Lindsa     Pauline John          20.92m     21.46m     1
  7   306 Slack, Meagan          Grand River           21.61m     21.03m
  8   427 Young, Maggie          Kincardine D          19.92m     20.62m
  9   139 Gibbons, Anita         Bruce Pennin          21.42m     19.77m
 10   142 Willson, Cathy         Bruce Pennin          22.80m     19.43m
 11   266 Smith, Catherine       Forest Heigh          19.65m     18.75m
 12   713 MacKinnon, Jessica     Southwood SS          18.41m     18.50m
 13   463 Cherrey, Kim           Norwell Dss-          19.47m     17.94m
 14   955 Rix, Karly             Kincardine D                     17.73m
 15   731 Hart, Jess             St. Benedict          17.92m     17.72m
 16   548 Henhawk, Kerri         Pauline John          24.65m     15.76m
 17   729 Dwornikiewicz, Amy     St. Benedict          17.25m     14.20m
 --   148 Courtnage, April       Burford Dist          21.64m       FOUL

Event 28  Men Discus Throw Midget
================================================================================
     Records: * 53.58m  1990        Dan Lloyd - Port Dover
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   310 Hastings, Wil          Grand River           33.31m     38.17m    10
  2   701 Murdoch, Andy          Simcoe Compo          37.00m     38.08m     8
  3   660 Kyle Court,            Saugeen Dss-          38.95m     36.99m     6
  4   437 Scott, Matt            Kincardine D          39.07m     36.88m     4
  5   590 Goetz, Jon             Preston Hs-C          30.88m     36.56m     2
  6   545 Vellenga, Steve        Paris Dhs-Pa          33.63m     36.47m     1
  7   122 Giancola, Nathan       Brantford CI          35.99m     36.10m
  8    76 Miller, Matt           Bluevale Ci-          31.69m     34.68m
  9   697 Harding, Brandon       Simcoe Compo          34.45m     32.30m
 10   956 Royle, Tyler           Kincardine D                     31.54m
 11   926 Zehr-Holst, Matt       West Hill SS          33.36m     31.52m
 12   174 Peiris, Kelum          Centennial C          37.40m     30.31m
 13   805 Kowalski, Lucas        St. Mary's H          30.79m     30.16m
 14   608 Litt, Micheal          Resurrection          28.81m     30.11m
 15   888 Sharma, Harsh          Waterloo Ci-          30.98m     29.84m
 16   505 Farkas, Donald         Our Lady of           30.44m     28.54m
 17   196 Scott, Billy           Centre Welli          29.05m     27.34m
 18   470 Clark, Paden           Norwell Dss-          29.69m     22.50m

Event 29  Women Javelin Throw Midget
================================================================================
     Records: * 38.72m  1974        Debbie Smallwood - Eastwood
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   266 Smith, Catherine       Forest Heigh          30.48m     33.44m    10
  2   306 Slack, Meagan          Grand River           23.70m     27.35m     8
  3    91 Burtch, Dana           Brantford CI          21.32m     26.05m     6
  4   770 Leon, Jacy             St. James HS          25.82m     24.68m     4
  5   550 Maksymchuk, Lindsa     Pauline John          22.00m     24.04m     2
  6   486 Baunt-Skerritt, Sa     Our Lady of           21.20m     23.44m     1
  7   715 Vermaas, Shannon       Southwood SS          23.06m     23.26m
  8   817 Nemeth, Ashley         Valley Heigh          21.96m     22.84m
  9   675 Antal, Amy             Simcoe Compo          22.46m     22.07m
 10   941 Dzelme, Jessica        Woodland Chr          19.44m     21.46m
 11   912 Reid, Heather          West Hill SS          21.96m     20.69m
 12   731 Hart, Jess             St. Benedict          17.65m     20.21m
 13   297 Allerton, Kerry        Grand River           21.00m     18.13m
 14   463 Cherrey, Kim           Norwell Dss-          17.80m     17.16m
 15   140 McGuire, Jenna         Bruce Pennin          15.55m     16.70m
 16   903 Carey, Christie        West Hill SS          20.26m     16.69m
 17     2 McFadden, Sandra       Arthur Dhs-A          19.85m     15.36m
 --   208 Shields, Brittany      Chesley Dhs-          19.50m       FOUL

Event 30  Men Javelin Throw Midget
================================================================================
     Records: * 51.82m  1985        Bob Wachter - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   134 Sless, James           Brantford CI          47.32m     47.88m    10
  2   535 DiMeo, Dave            Paris Dhs-Pa          39.80m     42.61m     8
  3   653 Buttenaar, Dane        Saugeen Dss-          37.28m     42.19m     6
  4   823 Phillips, Matt         Valley Heigh          40.25m     41.81m     4
  5   437 Scott, Matt            Kincardine D          38.15m    J41.81m     2
  6   848 Pybus, Eric            Walkerton DS          38.86m     37.96m     1
  7    87 Wing, Todd             Bluevale Ci-          37.46m     37.85m
  8    76 Miller, Matt           Bluevale Ci-          31.69m     35.65m
  9   377 North, Kris            Holy Trinity          40.02m     35.04m
 10   780 Borek, Jack            St. James HS          39.80m     33.38m
 11   664 McCannel, Caiden       Saugeen Dss-          35.32m     32.40m
 12   777 Bellai, Brenden        St. James HS          38.32m     32.26m
 13   449 McKeown, Matthew       Mgsr. E.A. D          35.02m     31.49m
 14   286 Mason, Ryan            Galt Cvi-Cam          37.25m     27.94m
 15   756 Webb, Aaron            St. Benedict          31.05m     27.81m
 16   261 McIntyre, Ryan         Erin Dhs-Eri          30.40m     22.56m
 --    81 Schultz, Brock         Bluevale Ci-          35.83m       FOUL

Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================================
     Records: * 51.80  1989        Brantford North Park
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Guelph Cvi-Guelph  'A'                              55.53      53.26   3  
10
  2 Bluevale Ci-Waterloo  'A'                           53.98      53.77   3   
8
  3 West Hill Ss-Owen Sound  'A'                        54.70      53.84   3   
6
  4 St. Benedict's Chs-Cambri  'B'                      56.87      54.27   2   
4
  5 John F. Ross Cvi-Guelph  'A'                        58.10      54.33   2   
2
  6 Simcoe Composite School  'A'                        55.10      54.47   3   
1
  7 Grand River Ci-Kitchener  'A'                       54.56      54.82   3
  8 Waterloo Ci-Waterloo  'A'                           54.61      55.07   3
  9 Resurrection C.S.S  'A'                             55.03      55.11   3
 10 Holy Trinity Catholic Sec  'A'                      58.00      55.63   2
 11 Our Lady of Lourdes-Guelp  'A'                      57.40      57.02   2
 12 Brantford C I & V S  'A'                            58.15      57.03   2
 13 Walkerton Dss-Walkerton  'A'                        58.30      57.10   1
 14 Preston Hs-Cambridge  'A'                           56.73      57.47   3
 15 Assumption College Sch  'A'                         57.34      58.49   2
 -- Centre Wellington D H S  'A'                        58.39         DQ   1

Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
===================================================================================
     Records: * 46.10  1992        Cameron Heights
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Bluevale Ci-Waterloo  'A'                           48.94      47.25   3  
10
  2 Paris D H S  'A'                                    49.03      47.79   3   
8
  3 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                      48.97      48.50   3   
6
  4 Pauline Johnson C & V S  'S'                        50.08      48.56   3   
4
  5 Saugeen Dss-Port Elgin  'A'                         49.20      48.88   3   
2
  6 Holy Trinity Catholic Sec  'A'                      50.10      49.07   3   
1
  7 Waterloo Ci-Waterloo  'A'                           50.29      49.99   3
  8 Resurrection C.S.S  'A'                             49.93      50.00   3
  9 West Hill Ss-Owen Sound  'A'                        51.50      50.05   2
 10 Preston Hs-Cambridge  'A'                           51.44      50.32   2
 11 John F. Ross Cvi-Guelph  'A'                        50.35      50.48   2
 11 Guelph Cvi-Guelph  'A'                              52.12      50.48   1
 13 Kincardine Dss-Kincardine  'A'                      51.20      50.57   2
 14 Sacred Heart-Walkerton  'A'                         51.00      50.84   2
 15 Glenview Park Ss-Cambridg  'A'                      51.47      50.86   2
 16 Arthur Dhs-Arthur  'A'                              54.24      52.80   1
 -- St. James Hs-Guelph  'A'                            53.14         DQ   1

OFSAA - Central Region Meet
                      CWOSSA 2002 - 22/05/02 to 23/05/02
                        Centennial Stadium - Kitchener
                                    Results

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
================================================================================
     Records: * 11.90  1992        Crystal Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   159 Hamilton, Kimesha      Centennial C           12.73      13.09    10
  2   796 Obrien, Jenn           St. John's C           12.82      13.22     8
  3   894 Wulff, Jessica         Waterloo Oxf           12.91      13.23     6
  4   741 Walker, Sherri         St. Benedict           13.01      13.43     4
  5   551 Schenck, Jami          Pauline John           13.11      13.58     2
  6   162 Markowinovic, Kris     Centennial C           13.35      13.60     1
  7   480 Pinkney, Dayna         Orangeville            13.26      13.76
  8   717 Wickett, Laura         Southwood SS           13.03      13.89

Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
============================================================================
Top 8 Advance by Time
     Records: * 11.90  1992        Crystal Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   159 Hamilton, Kimesha      Centennial C           12.85      12.73q  2
  2   796 Obrien, Jenn           St. John's C           12.74      12.82q  3
  3   894 Wulff, Jessica         Waterloo Oxf           13.24      12.91q  3
  4   741 Walker, Sherri         St. Benedict           12.90      13.01q  1
  5   717 Wickett, Laura         Southwood SS           13.22      13.03q  3
  6   551 Schenck, Jami          Pauline John           12.96      13.11q  2
  7   480 Pinkney, Dayna         Orangeville            13.55      13.26q  2
  8   162 Markowinovic, Kris     Centennial C           13.77      13.35q  1
  9   419 Crouchman, Jen         Kincardine D           12.90      13.36   1
 10   184 Tomsom, Jessie         Centre Welli           13.64      13.39   1
 11   901 Barclay, Emily         West Hill SS           13.30      13.40   1
 12   616 Schiedel, Cassandr     Rockway Menn           13.30      13.43   2
 13   151 Flatt, Courtney        Cameron Heig           13.45      13.49   3
 14   632 Alexander, Emily       Saugeen Dss-           13.30      13.69   1
 15   389 Hastie, Sara           John Diefenb           13.30      13.73   2
 16   818 Rapai, Kirsty          Valley Heigh           13.50      13.86   3
 17   865 Norris-Lue, Chante     Waterloo Ci-           14.04      13.94   2

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
================================================================================
     Records: * 10.60  1993        Dave Tomlin - STMK
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   694 Ferguson, Jeff         Simcoe Compo           11.60      11.67    10
  2   883 Poetker, Justin        Waterloo Ci-           12.04      11.73     8
  3    69 Koch, Dylan            Bluevale Ci-           11.88      11.80     6
  4    26 Batson, Jamie          Assumption             11.20      11.90     4
  5   442 Hilts, Blake           Kitchener Wa           11.23      12.07     2
  6   791 Taylor, Dillon         St. James HS           11.98      12.10     1
  7   749 Edward, Graham         St. Benedict           11.80      12.13
  8   620 Steckley, Dan          Rockway Menn           11.84      12.26

Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 10.60  1993        Dave Tomlin - STMK
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1    26 Batson, Jamie          Assumption             11.11      11.20Q  2
  2   442 Hilts, Blake           Kitchener Wa           11.50      11.23Q  3
  3    69 Koch, Dylan            Bluevale Ci-           11.29      11.88Q  1
  4   694 Ferguson, Jeff         Simcoe Compo           11.10      11.60Q  3
  5   620 Steckley, Dan          Rockway Menn           11.67      11.84Q  2
  6   791 Taylor, Dillon         St. James HS           12.10      11.98Q  1
  7   749 Edward, Graham         St. Benedict           11.39      11.80q  3
  8   883 Poetker, Justin        Waterloo Ci-           11.30      12.04q  1
  9   374 Lasanowski, Tony       Holy Trinity           11.60      12.11   1
 10   876 Atkinson, Justin       Waterloo Ci-           11.69      12.23   3
 11   338 Tolmie, Chris          Grey Highlan           11.50      12.37   2
 12   656 Cutting, Kyle          Saugeen Dss-           11.80      12.47   2
 13   629 Huber, Joe             Sacred Heart           11.60      12.54   1
 13   193 Pickell, Matt          Centre Welli           12.52      12.54   2
 15   197 Vosburgh, Matt         Centre Welli           12.64      12.83   3
 16   176 Sharpe, Evan           Centennial C           12.51      12.85   1

Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
================================================================================
     Records: * 24.40  1995        Margaret Fox - Bishop Mac.
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   159 Hamilton, Kimesha      Centennial C           27.55      27.03    10
  2   796 Obrien, Jenn           St. John's C           27.41      27.31     8
  3   500 Reidel, Kate           Our Lady of            27.37      27.32     6
  4   894 Wulff, Jessica         Waterloo Oxf           27.75      27.41     4
  5   551 Schenck, Jami          Pauline John           28.21      27.99     2
  6   717 Wickett, Laura         Southwood SS           28.41      28.17     1
  7   741 Walker, Sherri         St. Benedict           28.18      28.18
  8   151 Flatt, Courtney        Cameron Heig           28.47      28.45

Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 24.40  1995        Margaret Fox - Bishop Mac.
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   500 Reidel, Kate           Our Lady of            26.48      27.37Q  2
  2   796 Obrien, Jenn           St. John's C           26.89      27.41Q  1
  3   159 Hamilton, Kimesha      Centennial C           26.36      27.55Q  3
  4   894 Wulff, Jessica         Waterloo Oxf           27.56      27.75Q  1
  5   551 Schenck, Jami          Pauline John           27.33      28.21Q  3
  6   151 Flatt, Courtney        Cameron Heig           28.26      28.47Q  2
  7   741 Walker, Sherri         St. Benedict           26.99      28.18q  1
  8   717 Wickett, Laura         Southwood SS           28.15      28.41q  3
  9   512 French, Kara           Owen Sound C           27.50      28.50   2
 10   616 Schiedel, Cassandr     Rockway Menn           28.12      28.68   3
 11   419 Crouchman, Jen         Kincardine D           27.40      29.08   3
 12   581 Dobson, Jessica        Preston Hs-C           28.74      29.47   2
 13   911 Morrison, Kaitlyn      West Hill SS           28.70      29.68   1
 14   632 Alexander, Emily       Saugeen Dss-           28.00      29.88   1
 15   818 Rapai, Kirsty          Valley Heigh           28.40      30.25   1
 16   679 King, Allison          Simcoe Compo           30.30      30.74   3

Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
================================================================================
     Records: * 21.30  1993        Chris Robinson - Jacob Hespeler
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   694 Ferguson, Jeff         Simcoe Compo           23.92      23.49    10
  2   883 Poetker, Justin        Waterloo Ci-           24.19      23.74     8
  3   442 Hilts, Blake           Kitchener Wa           24.65      23.82     6
  4   791 Taylor, Dillon         St. James HS           24.45      23.90     4
  5   620 Steckley, Dan          Rockway Menn           24.75      24.17     2
  6   146 Shearer, Allan         Bruce Pennin           24.75      24.57     1
  7    70 Kozsa, Bela            Bluevale Ci-           25.15      24.91
  8   374 Lasanowski, Tony       Holy Trinity           24.78      24.94

Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 21.30  1993        Chris Robinson - Jacob Hespeler
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   694 Ferguson, Jeff         Simcoe Compo           22.30      23.92Q  3
  2   883 Poetker, Justin        Waterloo Ci-           22.96      24.19Q  1
  3   442 Hilts, Blake           Kitchener Wa           23.33      24.65Q  2
  4   791 Taylor, Dillon         St. James HS           24.14      24.45Q  1
  5   146 Shearer, Allan         Bruce Pennin           23.80      24.75Q  3
  6    70 Kozsa, Bela            Bluevale Ci-           24.09      25.15Q  2
  7   620 Steckley, Dan          Rockway Menn           24.12      24.75q  1
  8   374 Lasanowski, Tony       Holy Trinity           23.80      24.78q  3
  9   749 Edward, Graham         St. Benedict           24.89      25.32   1
 10   402 Hastie, Scott          John Diefenb           24.50      25.59   1
 11   191 Matter, Gary           Centre Welli           25.94      26.39   3
 12   193 Pickell, Matt          Centre Welli           25.62      26.72   2

Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
===================================================================================
     Records: * 56.80  1991        Sue Berg - Cameron Heights
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   500 Reidel, Kate           Our Lady of          1:03.25      59.71   2  
10
  2   796 Obrien, Jenn           St. John's C         1:03.03    1:02.40   2   
8
  3   741 Walker, Sherri         St. Benedict         1:07.01    1:03.20   2   
6
  4   580 Davey, Alicia          Preston Hs-C         1:05.37    1:04.03   2   
4
  5   585 Soustek, Michelle      Preston Hs-C         1:06.66    1:04.53   2   
2
  6   478 Langman, Erika         Orangeville          1:07.66    1:04.72   1   
1
  7   709 Elliot, Natalie        Southwood SS         1:05.94    1:04.77   2
  8   151 Flatt, Courtney        Cameron Heig         1:07.71    1:06.06   1
  9   911 Morrison, Kaitlyn      West Hill SS         1:05.30    1:06.27   2
 10   645 Orsztynowicz, Kris     Saugeen Dss-         1:06.80    1:06.35   2
 11   388 Croker, Sonya          John Diefenb         1:07.30    1:07.23   1

Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
===================================================================================
     Records: * 49.30  1996        Jeff Ellis - Orangeville
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   757 Webb, Nik              St. Benedict           51.59      51.26   3  
10
  2   694 Ferguson, Jeff         Simcoe Compo           52.90      51.46   3   
8
  3   610 MACGREGOR, Bill        Resurrection           51.73      51.53   3   
6
  4   442 Hilts, Blake           Kitchener Wa           53.86      52.34   3   
4
  5    26 Batson, Jamie          Assumption             52.60      52.37   3   
2
  6   138 Wale, Mike             Brantford CI           53.83      53.68   3   
1
  7   402 Hastie, Scott          John Diefenb           54.60      54.05   2
  8   594 Kimmich, Mark          Preston Hs-C           54.67      54.32   2
  9    59 Dowhaniuk, David       Bluevale Ci-           54.31      54.68   2
 10   146 Shearer, Allan         Bruce Pennin           53.50      54.97   3
 11   506 Hofmann, Matt          Our Lady of            57.14      55.00   2
 12   702 Rector, David          Simcoe Compo           54.80      55.13   2
 13   852 Weber, Mike            Walkerton DS           56.30      57.64   2
 14   933 Hall, Scott            Westside Sec           58.53      58.23   1
 15   438 Young, Ryan            Kincardine D           57.20      58.25   2
 16   507 Morin, Matt            Our Lady of            59.45      59.46   1
 17   935 Topping, Chris         Westside Sec           59.46      59.98   1

Event 39  Women 800 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 2:13.90  1991        Sue Berg - Cameron Heights
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   582 Jetter, Amanda         Preston Hs-C         2:35.87    2:32.42    10
  2   478 Langman, Erika         Orangeville          2:37.45    2:33.16     8
  3   573 Hassum, Amanda         Pere Rene de         2:37.87    2:34.17     6
  4   179 Kerr, Becky            Centre Welli         2:32.66    2:34.53     4
  5   585 Soustek, Michelle      Preston Hs-C         2:36.63    2:35.34     2
  6   497 Karczwski, Manhatt     Our Lady of          2:33.68    2:36.30     1
  7   547 Grant-Henderson, M     Pauline John         2:41.09    2:36.39
  8   859 Fox, Erin              Waterloo Ci-         2:38.49    2:40.40
  9   733 Lyons, Jennifer        St. Benedict         2:39.89    2:40.41
 10   527 Copping, Tabitha       Paris Dhs-Pa         2:42.30    2:45.22
 11    47 Meyer, Ashley          Bluevale Ci-         2:43.95    2:46.00
 12   916 VanDorp, Carrie        West Hill SS         2:48.50    2:47.00
 13   835 Morrow, Jody           Walkerton DS         2:51.80    2:49.41
 14   426 Thompson, Diane        Kincardine D         2:51.70    2:49.57
 15   626 Luyten, Cassandra      Sacred Heart         2:54.00    2:52.00

Event 40  Men 800 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 1:53.30  1991        Kevin Sullivan - Brantford North Par
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   839 Benninger, Kurt        Walkerton DS         2:10.20    1:57.50    10
  2    71 Lawrence, Colin        Bluevale Ci-         2:03.32    2:01.36     8
  3   757 Webb, Nik              St. Benedict         2:01.98    2:02.64     6
  4   672 Thorson, Peter         Saugeen Dss-         2:04.30    2:02.83     4
  5   937 Baines, Andrew         Wiarton Dhs-         2:10.80    2:05.11     2
  6   169 Del Monte, Mike        Centennial C         2:06.40    2:06.37     1
  7   447 Gavel, Nicolas         Mgsr. E.A. D         2:08.96    2:06.88
  8    65 Hope, Peter            Bluevale Ci-         2:10.62    2:11.19
  9   693 Dewitt, Nathan         Simcoe Compo         2:07.30    2:11.67
 10   719 Hoyles, Eric           Southwood SS         2:13.07    2:14.01
 11   456 Cook, Joe              North Park C         2:12.00    2:15.00
 12   506 Hofmann, Matt          Our Lady of          2:15.45    2:16.00
 13   430 Cottril, Trevor        Kincardine D         2:16.70    2:17.00
 14   963 Haylock, Chris         Brantford CI         2:15.00    2:19.00
 15   170 Gary, Storey           Centennial C         2:17.16    2:22.00
 16   471 Dobbin, Corey          Norwell Dss-         2:18.58    2:23.00
 --   280 Bendus, Luke           Galt Cvi-Cam         2:13.87        DNF

Event 41  Women 1500 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 4:34.70  1976        Kathy Leeder - Bluevale
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   764 Brown, Megan           St. James HS         4:57.52    4:47.96    10
  2   859 Fox, Erin              Waterloo Ci-         5:13.54    5:04.34     8
  3    19 Hermans, Stephanie     Assumption           5:21.89    5:04.75     6
  4   582 Jetter, Amanda         Preston Hs-C         5:08.63    5:05.78     4
  5   179 Kerr, Becky            Centre Welli         5:11.65    5:08.74     2
  6   733 Lyons, Jennifer        St. Benedict         5:16.52    5:20.22     1
  7   585 Soustek, Michelle      Preston Hs-C         5:40.06    5:23.82
  8   182 Perrett, Glynis        Centre Welli         5:24.18    5:24.97
  9   527 Copping, Tabitha       Paris Dhs-Pa         5:33.26    5:25.00
 10   573 Hassum, Amanda         Pere Rene de         5:22.20    5:31.00
 11   909 McDonald, Stacey       West Hill SS         5:41.90    5:41.00
 12   245 Laurin, Ashley         Elmira Dss-E         5:57.12    5:43.00
 13   905 Herron, Rachel         West Hill SS         5:59.80    5:55.00
 14   426 Thompson, Diane        Kincardine D         6:05.50    5:57.00
 15   394 Love, Katie            John Diefenb         6:07.20    6:08.00

Event 42  Men 1500 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 3:52.56  2000        Nathan Brannen - Preston HS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   839 Benninger, Kurt        Walkerton DS         4:00.40    4:04.96    10
  2   431 Dalgarno, Mark         Kincardine D         4:18.00    4:07.26     8
  3   672 Thorson, Peter         Saugeen Dss-         4:33.90    4:08.95     6
  4    71 Lawrence, Colin        Bluevale Ci-         4:19.06    4:12.34     4
  5   790 Starr, Shawn           St. James HS         4:19.34    4:14.00     2
  6   169 Del Monte, Mike        Centennial C         4:21.55    4:18.57     1
  7   937 Baines, Andrew         Wiarton Dhs-         4:39.80    4:23.37
  8    83 Smith, Jason           Bluevale Ci-         4:24.79    4:27.00
  9   447 Gavel, Nicolas         Mgsr. E.A. D         4:32.06    4:29.48
 10   719 Hoyles, Eric           Southwood SS         4:30.75    4:29.85
 11   693 Dewitt, Nathan         Simcoe Compo         4:29.70    4:30.00
 12   441 Blackport, Darryl      Kitchener Wa         4:31.25    4:32.00
 13   170 Gary, Storey           Centennial C         4:44.95    4:42.00
 14   561 Jennings, Ben          Pauline John         4:43.27    4:43.00
 15    36 Nemeth, Mike           Assumption           4:46.82    4:44.00
 16   234 DeLeye, Kevin          Delhi Distri         4:47.10    5:05.00

Event 43  Women 3000 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 10:11.30  1998        Erin McClure - Waterloo CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points

================================================================================
  1   764 Brown, Megan           St. James HS        10:20.60   10:41.27    10
  2   582 Jetter, Amanda         Preston Hs-C        11:13.60   11:17.98     8
  3   859 Fox, Erin              Waterloo Ci-        11:12.61   11:25.40     6
  4   733 Lyons, Jennifer        St. Benedict        11:21.73   11:28.05     4
  5    19 Hermans, Stephanie     Assumption          11:34.78   11:41.12     2
  6   527 Copping, Tabitha       Paris Dhs-Pa        11:51.37   11:57.00     1
  7   182 Perrett, Glynis        Centre Welli        12:02.30   12:35.00
  8   245 Laurin, Ashley         Elmira Dss-E        13:23.56   12:41.00
  9   905 Herron, Rachel         West Hill SS        12:31.70   13:02.00
 10   166 Van Dijk, Jenny        Centennial C        12:14.56   13:13.00
 11   574 Wood, Danielle         Port Dover C        12:58.70   13:23.00
 12   825 Brown, Lindsay         Walkerton DS        12:32.70   14:18.00
 13   587 Wendland, Emily        Preston Hs-C        14:06.12   14:39.00
 14   393 Laird, Brianne         John Diefenb        14:37.40   15:18.00

Event 44  Men 3000 Meter Run Junior
================================================================================
     Records: * 8:37.00  1975        Tom Lobsinger - St. Jerome's
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   839 Benninger, Kurt        Walkerton DS         8:53.10    8:59.48    10
  2   431 Dalgarno, Mark         Kincardine D         9:06.90    9:04.40     8
  3   790 Starr, Shawn           St. James HS         9:12.27    9:16.55     6
  4    83 Smith, Jason           Bluevale Ci-         9:38.97    9:39.57     4
  5   441 Blackport, Darryl      Kitchener Wa         9:42.67    9:46.28     2
  6   806 Malleck, Brandon       St. Mary's H        10:09.06    9:54.35     1
  7   443 Young, Ian             Kitchener Wa        10:13.99   10:21.64
  8   655 Champion, Andrew       Saugeen Dss-        10:51.80   10:34.60
  9   561 Jennings, Ben          Pauline John        10:27.46   10:36.85
 10    75 McRae, Dave            Bluevale Ci-        10:26.41   10:41.00
 11   136 Townsend, Andrew       Brantford CI        10:29.97   10:43.00
 12   234 DeLeye, Kevin          Delhi Distri        10:42.20   10:55.00
 13   782 Holder, Ian            St. James HS        11:03.86   11:09.00
 14   787 Peet, Neil             St. James HS        11:55.03   12:12.00

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
================================================================================
     Records: * 11.50  1984        Donalda Duprey - Saugeen
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   475 Ferris, Laura          Orangeville            12.61      12.18    10
  2   153 Pratt, Brittany        Cameron Heig           13.17      13.20     8
  3   300 Lukasik, Kelli         Grand River            13.27      13.48     6
  4   830 Martin, Kelly          Walkerton DS           13.60      13.58     4
  5   512 French, Kara           Owen Sound C           13.44      13.59     2
  6   388 Croker, Sonya          John Diefenb           13.83      13.62     1
  7   580 Davey, Alicia          Preston Hs-C           13.63      13.92
  8   581 Dobson, Jessica        Preston Hs-C           14.25      14.33

Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 11.50  1984        Donalda Duprey - Saugeen
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   475 Ferris, Laura          Orangeville            12.70      12.61Q  2
  2   153 Pratt, Brittany        Cameron Heig           12.98      13.17Q  3
  3   300 Lukasik, Kelli         Grand River            13.40      13.27Q  1
  4   512 French, Kara           Owen Sound C           13.50      13.44Q  3
  5   830 Martin, Kelly          Walkerton DS           13.70      13.60Q  2
  6   580 Davey, Alicia          Preston Hs-C           13.48      13.63Q  1
  7   388 Croker, Sonya          John Diefenb           14.00      13.83q  2
  8   581 Dobson, Jessica        Preston Hs-C           14.69      14.25q  1
  9   928 Selby, Ursula          Westside Sec           15.10      14.38   2
 10   553 Steckle, Dana          Pauline John           14.44      14.51   3
 11   927 Brownridge, Steph      Westside Sec           16.00      15.13   1
 12   645 Orsztynowicz, Kris     Saugeen Dss-           15.70      15.22   3
 13   229 Moore, Pam             Delhi Distri           15.00      15.46   2
 14     1 Hamilton, Erica        Arthur Dhs-A           15.86      16.59   1

Event 46  Men 110 Meter Hurdles Junior
================================================================================
     Records: * 14.00  1993        Granville Riley - Galt CI
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   755 Simoes, Carlos         St. Benedict           16.14      16.03    10
  2   610 MACGREGOR, Bill        Resurrection           16.17      16.04     8
  3   857 Walker, Wes            Waterford Di           16.19      16.31     6
  4   847 Metcalfe, Josh         Walkerton DS           17.07      16.99     4
  5   852 Weber, Mike            Walkerton DS           17.65      17.50     2
  6   113 Baptiste, Eric         Brantford CI           17.08      17.74     1
  7   376 Lopes, Tiago           Holy Trinity           18.25      17.77

Event 46  Men 110 Meter Hurdles Junior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Records: * 14.00  1993        Granville Riley - Galt CI
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   755 Simoes, Carlos         St. Benedict           16.21      16.14Q  2
  2   610 MACGREGOR, Bill        Resurrection           15.90      16.17Q  1
  3   857 Walker, Wes            Waterford Di           16.60      16.19Q  2
  4   847 Metcalfe, Josh         Walkerton DS           17.30      17.07Q  1
  5   113 Baptiste, Eric         Brantford CI           16.86      17.08q  1
  6   281 Chaves, Brad           Galt Cvi-Cam           18.15      17.43q  2
  7   852 Weber, Mike            Walkerton DS           17.70      17.65q  2
  8   376 Lopes, Tiago           Holy Trinity           19.10      18.25q  2
  9   671 Sim, Dave              Saugeen Dss-           19.80      19.56   1
 10   885 Reinhart, Dan          Waterloo Ci-           19.15      20.45   2

Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================================
     Records: * 43.70  1994        Deniece Bell - Preston
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   475 Ferris, Laura          Orangeville            47.41      47.27   3  
10
  2   388 Croker, Sonya          John Diefenb           49.60      49.47   3   
8
  3   478 Langman, Erika         Orangeville            50.80      51.14   3   
6
  4   830 Martin, Kelly          Walkerton DS           50.20      51.38   3   
4
  5   580 Davey, Alicia          Preston Hs-C           50.93      51.47   3   
2
  6   546 Ball, Abbey            Pauline John           51.83      51.53   3   
1
  7   581 Dobson, Jessica        Preston Hs-C           53.95      52.01   2
  8   301 Massicotte, Tracy      Grand River            52.10      52.51   3
  9   645 Orsztynowicz, Kris     Saugeen Dss-           52.00      52.60   3
 10   485 Armstrong, Kaitlyn     Our Lady of            55.76      52.80   1
 11   300 Lukasik, Kelli         Grand River            52.73      52.93   2
 12   553 Steckle, Dana          Pauline John           52.67      52.97   2
 13   226 Claes, Lindsay         Delhi Distri           55.40      53.82   2
 14     1 Hamilton, Erica        Arthur Dhs-A           55.23      55.36   2
 15   829 Leifso, Ashley         Walkerton DS           57.40      59.23   1
 16   800 Luft, Kelly            St. Mary's H         1:06.85    1:06.06   1

Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
===================================================================================
     Records: * 38.30  1993        Chris Robinson - Jacob Hespeler
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   610 MACGREGOR, Bill        Resurrection           40.71      40.08   2  
10
  2   755 Simoes, Carlos         St. Benedict           45.51      41.11   2   
8
  3   138 Wale, Mike             Brantford CI           43.06      42.03   2   
6
  4   281 Chaves, Brad           Galt Cvi-Cam           44.43      42.59   2   
4
  5   146 Shearer, Allan         Bruce Pennin           43.00      43.37   2   
2
  6   857 Walker, Wes            Waterford Di           42.80      43.72   2   
1
  7   852 Weber, Mike            Walkerton DS           44.60      44.56   2
  8   847 Metcalfe, Josh         Walkerton DS           45.60      45.86   1
  9    62 Granger, Devon         Bluevale Ci-           47.19      46.35   1
 10     6 Morrison, Wes          Arthur Dhs-A           46.93      46.61   1
 11   311 Jarquin, Jose          Grand River            47.09      47.30   1
 12   671 Sim, Dave              Saugeen Dss-           45.60      47.40   2
 13   129 Ornifrichuk, Natha     Brantford CI           46.89      47.42   1

Event 49  Women High Jump Junior
================================================================================
     Records: * 1.71m  1985        Leanne Madill - Centennial
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   161 Lemcke, Erin           Centennial C           1.44m      1.55m    10
  2   422 Furnival, Megan        Kincardine D           1.45m     J1.55m     8
  3   625 Kuntz, Marijean        Sacred Heart           1.45m      1.53m     6
  4     1 Hamilton, Erica        Arthur Dhs-A           1.45m      1.45m     4
  5   946 VandenBerg, Sophia     Woodland Chr           1.52m     J1.45m     2
  6   765 Campagnolo, Jenna      St. James HS           1.40m     J1.45m     1
  7   833 Messer, Lauren         Walkerton DS           1.45m     J1.45m
  7   853 Alderson, Lisa         Waterford Di           1.41m     J1.45m
  7   894 Wulff, Jessica         Waterloo Oxf           1.40m     J1.45m
 10   819 Rebry, Rachel          Valley Heigh           1.41m     J1.45m
 11   446 Mchaina, Nemhina       Mgsr. E.A. D           1.40m      1.40m
 12    97 Joyce, Amanda          Brantford CI           1.40m     J1.40m
 12   272 Collishaw, Natasha     Galt Cvi-Cam           1.43m     J1.40m
 --   909 McDonald, Stacey       West Hill SS           1.45m         NH

Event 50  Men High Jump Junior
================================================================================
     Records: * 2.05m  1986        Pat O'Donaghue - Sacred Heart
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   588 Albuquerque, Cody      Preston Hs-C           1.80m      1.85m    10
  2   282 Cleverley, Dave        Galt Cvi-Cam           1.80m      1.80m     7
  2   473 Robertson, Scott       Norwell Dss-           1.70m      1.80m     7
  4   890 Xu, Eric               Waterloo Ci-           1.80m     J1.80m     4
  5   268 Ceccato, Justin        Forest Heigh           1.80m     J1.80m     2
  6   509 Slack, Chris           Our Lady of            1.60m      1.70m     1
  7   847 Metcalfe, Josh         Walkerton DS           1.65m     J1.70m
  7   667 Palmer, Darcy          Saugeen Dss-           1.60m     J1.70m
  7   821 Erdelac, Travis        Valley Heigh           1.68m     J1.70m
  7   403 Neilly, Drew           John Diefenb           1.60m     J1.70m
  7    31 Kavanagh, Shane        Assumption             1.65m     J1.70m
 12   932 Fleeton, Caleb         Westside Sec           1.58m      1.65m
 12   747 Diocampo, Kris         St. Benedict           1.70m      1.65m
 12   696 Gagnon, Ryan           Simcoe Compo           1.65m      1.65m
 15   958 Plater, Graham         Kincardine D                      1.60m
 15    27 Broda, Tyler           Assumption             1.68m      1.60m
 15   763 Zegers, Phillip        St David's             1.65m      1.60m
 18   471 Dobbin, Corey          Norwell Dss-           1.59m      1.55m

Event 52  Men Pole Vault Junior
================================================================================
     Records: * 4.09m  1978        Dave Wooley - Eastwood
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    77 O'Hagan, Josh          Bluevale Ci-           3.10m      3.10m    10
  2   136 Townsend, Andrew       Brantford CI           3.00m      2.65m     8
  3   611 Miklea, Marius         Resurrection           2.05m      2.35m     6
  4   157 Weinhardt, Garrett     Cameron Heig           2.20m      2.20m     4
  5   606 Dhanpaul, Brian        Resurrection           2.05m      2.05m     2
  6    61 Drung, Brandon         Bluevale Ci-           1.60m     J2.05m     1

Event 53  Women Long Jump Junior
================================================================================
     Records: * 5.54m  1981        Sheena Ross - Waterloo CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   446 Mchaina, Nemhina       Mgsr. E.A. D           4.76m      5.10m    10
  2   765 Campagnolo, Jenna      St. James HS           4.76m      4.91m     8
  3   683 LaPlante, Meg          Simcoe Compo           4.62m      4.81m     6
  4   422 Furnival, Megan        Kincardine D           4.34m      4.68m     4
  5   530 MacCallum, Laura       Paris Dhs-Pa           4.37m      4.59m     2
  6   632 Alexander, Emily       Saugeen Dss-           4.46m      4.56m     1
  7   512 French, Kara           Owen Sound C           4.79m      4.55m
  8   395 Molnar, Sara           John Diefenb           4.34m      4.38m
  9   184 Tomsom, Jessie         Centre Welli           4.36m      4.30m
 10   489 Brown, Christine       Our Lady of            4.23m      4.26m
 11   862 Kobayashi, Mayuka      Waterloo Ci-           3.97m      4.19m
 12   616 Schiedel, Cassandr     Rockway Menn           4.59m      4.18m
 13   861 Kelland, Nancy         Waterloo Ci-           4.18m      4.10m
 14   381 Sheppard, Lindsay      Jacob Hesple           3.94m      3.95m
 15   247 Payson, Katie          Elmira Dss-E           3.95m      3.91m
 16   532 Meade, Niki            Paris Dhs-Pa           4.34m      3.43m

Event 54  Men Long Jump Junior
================================================================================
     Records: * 6.93m  2000        Kenen Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   607 Harriott, Dwayne       Resurrection           6.37m      6.57m    10
  2   589 Goetz, Jason           Preston Hs-C           6.05m      6.37m     8
  3    37 Stelpstra, Adrian      Assumption             5.58m      6.22m     6
  4   879 Kobayashi, Masafum     Waterloo Ci-           5.89m      6.10m     4
  5   509 Slack, Chris           Our Lady of            5.64m      5.91m     2
  6   725 Roth, Justin           Southwood SS           6.03m     J5.91m     1
  7   695 Gaertner, Ryan         Simcoe Compo           5.95m      5.73m
  8   404 Walker, Billy          John Diefenb           5.63m      5.72m
  9   240 Nyuyen, Toan           Eastwood Ci-           5.90m      5.55m
 10   473 Robertson, Scott       Norwell Dss-           5.31m      5.39m
 11   849 Schaus, Ben            Walkerton DS           5.64m      5.34m
 12   930 Cook, Colin            Westside Sec           5.53m      5.29m
 13    27 Broda, Tyler           Assumption             5.60m      5.28m
 14   400 Clarke, Justin         John Diefenb           5.41m      5.27m
 15   471 Dobbin, Corey          Norwell Dss-           5.33m      5.17m
 16   959 Sakal, Kyle            Sacred Heart                     J5.17m
 17   747 Diocampo, Kris         St. Benedict           5.42m      4.93m

Event 55  Women Triple Jump Junior
================================================================================
     Records: * 11.90m  1993        Crystal Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   944 Los, Rosanna           Woodland Chr          10.49m     10.37m    10
  2   161 Lemcke, Erin           Centennial C           9.98m      9.75m     8
  3   317 Delaat, Stephanie      Grey Highlan           9.63m      9.66m     6
  4   530 MacCallum, Laura       Paris Dhs-Pa           9.66m      9.61m     4
  5   683 LaPlante, Meg          Simcoe Compo           9.72m      9.58m     2
  6   625 Kuntz, Marijean        Sacred Heart           9.35m      9.47m     1
  7    16 Duce, Tara             Assumption             9.02m      9.46m
  8   861 Kelland, Nancy         Waterloo Ci-           9.18m      9.33m
  9   395 Molnar, Sara           John Diefenb           9.18m      8.96m
 10   389 Hastie, Sara           John Diefenb           9.27m      8.86m
 11   277 Nguyen, Ngoc           Galt Cvi-Cam           7.89m      7.51m
 12   274 Feliciano, Adriann     Galt Cvi-Cam           7.42m      7.23m
 13   381 Sheppard, Lindsay      Jacob Hesple           7.63m      7.07m
 --   158 George, Laura          Centennial C           8.94m       FOUL

Event 56  Men Triple Jump Junior
================================================================================
     Records: * 14.33m  1996        Rob Duffey - Pauline Johnson
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   607 Harriott, Dwayne       Resurrection          14.04m     14.19m    10
  2   725 Roth, Justin           Southwood SS          12.89m     12.69m     8
  3   890 Xu, Eric               Waterloo Ci-          12.83m     12.63m     6
  4   155 Hunte, David           Cameron Heig          12.52m     12.59m     4
  5   288 Pham, Hung             Galt Cvi-Cam          12.28m     12.45m     2
  6   695 Gaertner, Ryan         Simcoe Compo          12.23m     12.13m     1
  7   938 Broderick, Chance      Wiarton Dhs-          11.82m     11.42m
  8   404 Walker, Billy          John Diefenb          11.34m     11.39m
  9   346 Cobourne, Jordan       Guelph Cvi-G          11.15m     11.26m
 10   176 Sharpe, Evan           Centennial C          11.38m     11.24m
 11   849 Schaus, Ben            Walkerton DS          11.61m     11.23m
 12    37 Stelpstra, Adrian      Assumption            11.77m     11.15m
 13   703 Snively, Jon           Simcoe Compo          11.51m     11.04m
 14   135 Swanson, Joel          Brantford CI          11.05m     10.97m
 15   213 Gowan, Dan             Chesley Dhs-          11.30m     10.82m
 16   359 Skiperis, Mike         Guelph Cvi-G          10.53m     10.78m
 17     5 Jansen, Jesse          Arthur Dhs-A           9.96m     10.24m

Event 57  Women Shot Put Junior
================================================================================
     Records: * 13.12m  1981        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   552 Shellard, Satyn        Pauline John          10.28m     10.00m    10
  2   455 McKinley, Amanda       North Park C           9.74m      9.89m     8
  3    40 Dumas, Elaine          Bluevale Ci-           8.99m      9.63m     6
  4   397 Walker, Heather        John Diefenb           9.27m      9.24m     4
  5   150 Winter, Sonia          Burford Dist           8.79m      9.13m     2
  6   813 Anseeuw, Jess          Valley Heigh           8.79m      9.07m     1
  7   628 Van Roode, Petra       Sacred Heart           8.20m      8.98m
  8   773 Rafter, Kaleigh        St. James HS           8.76m      8.73m
  9     3 Wright, Tammy          Arthur Dhs-A           8.43m      8.71m
 10   202 Gallinger, Crystal     Chesley Dhs-           8.37m      8.70m
 11   262 Clarke, Allie          Forest Heigh           7.57m      8.45m
 12   907 Huyer, Gelske          West Hill SS           8.62m      8.10m
 13   708 Devries, Lindsay       Southwood SS           7.35m     J8.10m
 14   267 Stephenson, Laura      Forest Heigh           7.47m      8.09m
 15   491 Commissio, Laurie      Our Lady of            8.93m      8.05m
 16   942 Harris, Rebekah        Woodland Chr           7.09m      7.39m
 17   759 Keller, Sachi          St David's             7.07m      7.16m

Event 58  Men Shot Put Junior
================================================================================
     Records: * 15.56m  1997        Jeff Moore - Norwell
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   657 Farrell, Josh          Saugeen Dss-          13.72m     14.39m    10
  2   702 Rector, David          Simcoe Compo          12.26m     12.98m     8
  3    56 Bailey, Tom            Bluevale Ci-          13.20m     12.64m     6
  4   232 Adams, Max             Delhi Distri          11.82m     12.04m     4
  5   289 Ronald, Eric           Galt Cvi-Cam          11.78m     11.96m     2
  6   114 Boos, Ian              Brantford CI          12.19m     11.79m     1
  7   117 Collins, Geordi        Brantford CI          12.19m    J11.79m
  8   844 McCulloch, Tom         Walkerton DS          11.92m     11.36m
  9    70 Kozsa, Bela            Bluevale Ci-          12.03m     11.35m
 10   921 Fleck, Alan            West Hill SS          11.47m     11.17m
 11   784 Keleher, Ian           St. James HS          11.11m     10.99m
 12   218 Jordan, Kyle           Chesley Dhs-          11.34m     10.80m
 13   156 Tilt, Ken              Cameron Heig          11.19m     10.79m
 14   188 Camidge, DJ            Centre Welli          10.73m     10.38m
 15   451 Santos, Alan           Mgsr. E.A. D          10.20m     10.37m
 16   186 Beath, Andrew          Centre Welli          10.41m     10.32m
 17   803 Coren, Derek           St. Mary's H           9.82m      9.49m

Event 59  Women Discus Throw Junior
================================================================================
     Records: * 42.94m  1981        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    53 Tiffin, Amy            Bluevale Ci-          29.10m     31.49m    10
  2   552 Shellard, Satyn        Pauline John          24.72m     29.81m     8
  3    40 Dumas, Elaine          Bluevale Ci-          28.08m     28.36m     6
  4   163 Mitchell, Megan        Centennial C          20.59m     24.12m     4
  5   773 Rafter, Kaleigh        St. James HS          26.89m     24.08m     2
  6   942 Harris, Rebekah        Woodland Chr          25.21m     23.63m     1
  7   397 Walker, Heather        John Diefenb          26.72m     23.56m
  8   907 Huyer, Gelske          West Hill SS          23.01m     23.43m
  9   836 Parker, Heather        Walkerton DS          24.33m     23.30m
 10   634 Day, Cathy             Saugeen Dss-          23.83m     22.85m
 11   150 Winter, Sonia          Burford Dist          27.62m     22.51m
 12   946 VandenBerg, Sophia     Woodland Chr          22.67m     22.47m
 13   775 Teeter, Sarah          St. James HS          21.38m     22.21m
 14   267 Stephenson, Laura      Forest Heigh          23.41m     22.01m
 15   468 Roelofsen, Vanessa     Norwell Dss-          20.67m     21.22m
 16   814 Dedrick, Katie         Valley Heigh          24.41m     20.96m
 17   292 Cumpert, Heidi         Glenview Par          18.90m     17.79m
 18   104 Nelson, Tiffany        Brantford CI          20.83m     17.65m

Event 60  Men Discus Throw Junior
================================================================================
     Records: * 47.25m  1999        Arthur Turland - Kincardine
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   622 Wikerd, Jean-Paul      Rockway Menn          35.78m     39.59m    10
  2   657 Farrell, Josh          Saugeen Dss-          35.19m     39.37m     8
  3   112 Auzins, Paul           Brantford CI          33.05m     36.80m     6
  4   845 McDuff, Mark           Walkerton DS          32.45m     36.70m     4
  5    56 Bailey, Tom            Bluevale Ci-          36.42m     36.66m     2
  6   156 Tilt, Ken              Cameron Heig          31.88m     35.22m     1
  7    73 Martin, Aaron          Bluevale Ci-          36.87m     33.81m
  8   188 Camidge, DJ            Centre Welli          28.05m     31.12m
  9   820 Csoff, Tom             Valley Heigh          32.34m     30.67m
 10   822 Phillips, Aaron        Valley Heigh          31.60m     30.23m
 11   784 Keleher, Ian           St. James HS          25.01m     29.23m
 12   882 McIntosh, Pat          Waterloo Ci-          35.75m     28.83m
 13   921 Fleck, Alan            West Hill SS                     26.75m
 14   524 Riseborough, Dan       Owen Sound C          29.61m     26.15m
 15   127 Leone, Matt            Brantford CI          30.62m     24.66m
 16   171 Harvey, Dan            Centennial C          23.23m     20.73m
 17     4 Haramule, Adam         Arthur Dhs-A          25.17m     18.49m

Event 61  Women Javelin Throw Junior
================================================================================
     Records: * 42.20m  1976        Debbie Smallwood - Eastood
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    40 Dumas, Elaine          Bluevale Ci-          37.82m     40.86m    10
  2    53 Tiffin, Amy            Bluevale Ci-          30.40m     35.56m     8
  3   397 Walker, Heather        John Diefenb          37.44m     35.00m     6
  4   107 Porter, Serene         Brantford CI          33.02m     31.55m     4
  5   775 Teeter, Sarah          St. James HS          24.42m     31.05m     2
  6   836 Parker, Heather        Walkerton DS          30.34m     30.24m     1
  7   773 Rafter, Kaleigh        St. James HS          29.30m     29.68m
  8   110 White, Alisha          Brantford CI          27.20m     28.07m
  9    55 Wasielewski, Krist     Bluevale Ci-          24.10m    J28.07m
 10   481 Trood, Tiffany         Orangeville           26.02m     26.34m
 11   708 Devries, Lindsay       Southwood SS          27.14m     23.32m
 12   908 Kruisselbrink, Dan     West Hill SS          23.61m     22.76m
 13   227 Dennie, Meghan         Delhi Distri          22.18m     22.65m
 14   395 Molnar, Sara           John Diefenb          24.36m     22.50m
 15   942 Harris, Rebekah        Woodland Chr          22.15m     20.17m
 16   595 Denomme, Annie         Resurrection          19.74m     20.15m

Event 62  Men Javelin Throw Junior
================================================================================
     Records: * 58.70m  1971        Bill Daub - Elmira
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   844 McCulloch, Tom         Walkerton DS          46.39m     50.00m    10
  2   657 Farrell, Josh          Saugeen Dss-          42.76m     47.10m     8
  3   778 Bellai, Matt           St. James HS          44.11m     44.36m     6
  4   521 Gateman, Gordie        Owen Sound C          42.09m     41.66m     4
  5   857 Walker, Wes            Waterford Di          44.20m     41.05m     2
  6   112 Auzins, Paul           Brantford CI          41.33m     40.96m     1
  7   312 Robertson, Andrew      Grand River           38.10m     40.16m
  8   845 McDuff, Mark           Walkerton DS                     38.66m
  9   882 McIntosh, Pat          Waterloo Ci-          40.10m     37.53m
 10     4 Haramule, Adam         Arthur Dhs-A          38.38m     37.24m
 11   450 Pareta, John Paul      Mgsr. E.A. D          31.40m     37.17m
 12    78 O'Reilly, Mark         Bluevale Ci-          39.26m     36.43m
 13   124 Hill, Dave             Brantford CI          43.12m     36.30m
 14   232 Adams, Max             Delhi Distri          42.10m     35.40m
 15   510 Tucker, Luke           Our Lady of           35.36m     35.10m
 16    80 Schertzer, Kyle        Bluevale Ci-          41.07m     34.86m
 17   414 Purton, Ken            John F. Ross          30.18m     30.10m
 18   762 Smith, Devon           St David's            28.10m    J30.10m

Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================================
     Records: * 50.40  1998        Forest Heights
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Orangeville Dss-Orangevil  'A'                      52.77      52.82   2  
10
  2 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                      53.94      52.92   2   
8
  3 Pauline Johnson C & V S  'S'                        54.55      53.16   2   
6
  4 Centennial Cvi-Guelph  'A'                          54.28      53.96   2   
4
  5 Cameron Heights Ci-Kitche  'A'                      54.84      54.19   2   
2
  6 Assumption College Sch  'A'                         54.83      54.20   2   
1
  7 Southwood Ss-Cambridge  'A'                         54.88      54.36   2
  8 Simcoe Composite School  'A'                        55.50      54.53   1
  9 Owen Sound Cvi-Owen Sound  'A'                      55.40      54.78   1
 10 Our Lady of Lourdes-Guelp  'A'                      55.59      54.79   1
 11 Centre Wellington D H S  'A'                        55.07      54.90   2
 12 Waterloo Oxford Dss-Baden  'A'                      55.96      55.29   1
 13 Saugeen Dss-Port Elgin  'A'                         55.60      56.10   1
 14 Elmira Dss-Elmira  'A'                              55.83      56.16   1
 15 Grey Highlands Ss-Flesher  'A'                    1:00.30    1:01.69   1
 -- Woodland Christian-Bresla  'A'                      57.95         DQ   1

Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
===================================================================================
     Records: * 43.50              Grand River/Kitchener CI - 1992/1994
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                      45.77      44.92   3  
10
  2 Simcoe Composite School  'A'                        46.40      45.00   3   
8
  3 Assumption College Sch  'A'                         47.12      45.14   3   
6
  4 Resurrection C.S.S  'A'                             46.33      45.63   3   
4
  5 Preston Hs-Cambridge  'A'                           46.32      46.12   3   
2
  6 Southwood Ss-Cambridge  'A'                         46.30      46.28   3   
1
  7 Galt Cvi-Cambridge  'B'                             48.50      46.29   2
  8 Pauline Johnson C & V S  'S'                        48.08      46.97   2
  9 Saugeen Dss-Port Elgin  'A'                         47.20      47.06   3
 10 Waterloo Ci-Waterloo  'A'                           47.80      47.07   3
 11 John Diefenbaker-Hanover  'A'                       48.40      47.68   2
 12 Grey Highlands Ss-Flesher  'A'                      48.10      48.15   2
 13 Centre Wellington D H S  'A'                        49.40      48.38   1
 14 Sacred Heart-Walkerton  'A'                         49.70      48.58   1
 15 St. James Hs-Guelph  'A'                            50.07      48.73   1
 -- Centennial Cvi-Guelph  'A'                          49.33         DQ   2

OFSAA - Central Region Meet
                      CWOSSA 2002 - 22/05/02 to 23/05/02
                        Centennial Stadium - Kitchener
                                    Results

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
================================================================================
     Records: * 11.90              MacGowan/Kueneman/Brydson - 73/86/98
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   279 Smith, Danielle        Galt Cvi-Cam           12.79      13.07    10
  2   727 Cardoza, Monique       St. Benedict           13.28      13.64     8
  3   943 Knetsch, Shawna        Woodland Chr           13.72      13.73     6
  4   392 Kuntz, Sara            John Diefenb           13.94      13.85     4
  5   681 Lambden, Keli          Simcoe Compo           13.60      13.97     2
  6   315 Allen, Danielle        Grey Highlan           13.63      14.08     1
  7    41 Ford, Terri            Bluevale Ci-           13.95      14.25

  8   318 Elchuck, Heather       Grey Highlan           13.63      14.26

Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Records: * 11.90              MacGowan/Kueneman/Brydson - 73/86/98
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   279 Smith, Danielle        Galt Cvi-Cam           12.56      12.79Q  2
  2   318 Elchuck, Heather       Grey Highlan           13.60      13.63Q  1
  3   727 Cardoza, Monique       St. Benedict           13.41      13.28Q  2
  4   943 Knetsch, Shawna        Woodland Chr           13.61      13.72Q  1
  5   681 Lambden, Keli          Simcoe Compo           13.30      13.60q  2
  6   315 Allen, Danielle        Grey Highlan           13.70      13.63q  2
  7   392 Kuntz, Sara            John Diefenb           13.10      13.94q  1
  8    41 Ford, Terri            Bluevale Ci-           13.89      13.95q  1
  9    21 Long, Jenn             Assumption             13.87      13.98   1
 10   716 Watkins, Jen           Southwood SS           13.95      13.99   2
 11   425 Rolufs, Denise         Kincardine D           13.90      14.02   2
 12   467 Metzger, Tiffany       Norwell Dss-           14.27      14.30   1

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
================================================================================
     Records: * 10.40  1999        Rhoan Sterling - ?
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   313 Shadd, Kenen           Grand River            11.32      11.44    10
  2   754 Pinto, Jeff            St. Benedict           11.23      11.51     8
  3   539 MacDonald, Steve       Paris Dhs-Pa           11.54      11.78     6
  4   630 Kelly, John            Sacred Heart           11.40      11.82     4
  5   192 Oughton, Gord          Centre Welli           11.41      11.85     2
  6   347 Crocker, Zack          Guelph Cvi-G           11.35      11.92     1
  7   287 Mendez, Dave           Galt Cvi-Cam           11.48      12.05

Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 10.40  1999        Rhoan Sterling - ?
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   754 Pinto, Jeff            St. Benedict           11.27      11.23Q  2
  2   313 Shadd, Kenen           Grand River            11.01      11.32Q  3
  3   630 Kelly, John            Sacred Heart           10.90      11.40Q  1
  4   572 Welsh, Adam            Pauline John           10.99      11.28Q  2
  5   192 Oughton, Gord          Centre Welli           11.46      11.41Q  1
  6   539 MacDonald, Steve       Paris Dhs-Pa           11.14      11.54Q  3
  7   347 Crocker, Zack          Guelph Cvi-G           11.48      11.35q  2
  8   287 Mendez, Dave           Galt Cvi-Cam           11.92      11.48q  1
  9   752 Nickie, Jerome         St. Benedict           11.69      11.76   3
 10   189 Frayne, Craig          Centre Welli           12.10      11.87   3
 11   195 Sawyer, Troy           Centre Welli           12.12      11.93   2
 11   238 Barrow, John           Eastwood Ci-           12.12      11.93   3
 13   874 Abdulla, Sean          Waterloo Ci-           11.93      11.94   2
 14   379 Snively, Brendan       Holy Trinity           11.30      12.08   1
 15   960 Otradovec, Steve       St. Mary's H           11.70      12.40   2

Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
================================================================================
     Records: * 24.90  1986        Lisa Kueneman - Bluevale
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   341 Glowacko, Rose         Guelph Cvi-G           27.37      26.70    10
  2   279 Smith, Danielle        Galt Cvi-Cam           27.69      26.81     8
  3   690 Wilson, Julia          Simcoe Compo           28.46      28.35     6
  4   477 Kimber, Tara           Orangeville            28.34      28.67     4
  5   318 Elchuck, Heather       Grey Highlan           29.05      28.70     2
  6    21 Long, Jenn             Assumption             30.13      29.16     1

Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
     Records: * 24.90  1986        Lisa Kueneman - Bluevale
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   341 Glowacko, Rose         Guelph Cvi-G           27.05      27.37Q  3
  2   279 Smith, Danielle        Galt Cvi-Cam           26.76      27.69Q  2
  3   690 Wilson, Julia          Simcoe Compo           27.50      28.46Q  1
  4   477 Kimber, Tara           Orangeville            28.19      28.34Q  3
  5   318 Elchuck, Heather       Grey Highlan           28.40      29.05Q  2
  6    21 Long, Jenn             Assumption             29.03      30.13Q  1
  7   304 Quarry, Caitlin        Grand River            28.57      29.22q  2
  8    41 Ford, Terri            Bluevale Ci-           29.33      29.73q  2
  9   714 Pacheco, Courtney      Southwood SS           28.85      29.90   3
 10   392 Kuntz, Sara            John Diefenb           29.10      30.14   3
 11   203 Gowan, Emily           Chesley Dhs-           29.60      30.86   2
 12   643 Millar, Julia          Saugeen Dss-           30.10      31.09   1
 13   531 MacKay, Michille       Paris Dhs-Pa           30.70      31.11   3

Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
================================================================================
     Records: * 21.50  1999        Liam Card - Saugeen
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   630 Kelly, John            Sacred Heart           23.81      23.59    10
  2   283 Forde, Dwight          Galt Cvi-Cam           24.41      23.81     8
  3   539 MacDonald, Steve       Paris Dhs-Pa           24.08      23.92     6
  4   347 Crocker, Zack          Guelph Cvi-G           24.17      24.00     4
  5   217 Hammell, Tim           Chesley Dhs-           24.73      24.19     2
  6   752 Nickie, Jerome         St. Benedict           24.80      24.45     1
  7   189 Frayne, Craig          Centre Welli           24.71      24.54

Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Records: * 21.50  1999        Liam Card - Saugeen
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   630 Kelly, John            Sacred Heart           23.20      23.81Q  1
  2   347 Crocker, Zack          Guelph Cvi-G           23.74      24.17Q  2
  3   539 MacDonald, Steve       Paris Dhs-Pa           23.77      24.08Q  1
  4   217 Hammell, Tim           Chesley Dhs-           23.50      24.73Q  2
  5   283 Forde, Dwight          Galt Cvi-Cam           23.33      24.41q  1
  6   192 Oughton, Gord          Centre Welli           23.84      24.48q  1
  7   189 Frayne, Craig          Centre Welli           24.84      24.71q  1
  8   752 Nickie, Jerome         St. Benedict           24.00      24.80q  2
  9   287 Mendez, Dave           Galt Cvi-Cam           24.08      24.88   1
 10   754 Pinto, Jeff            St. Benedict           25.46      25.37   2
 11   897 Penner, Craig          Waterloo Oxf           24.14      25.68   1
 12   874 Abdulla, Sean          Waterloo Ci-           24.34      25.73   2
 13   435 Owens, Brandon         Kincardine D           25.30      26.08   1

Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
===================================================================================
     Records: * 55.50  1986        Duprey / Kueneman -Saug/Bluevale
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   341 Glowacko, Rose         Guelph Cvi-G         1:02.27    1:00.84   3  
10
  2   476 Kimber, Melissa        Orangeville          1:00.51    1:01.34   3   
8
  3   477 Kimber, Tara           Orangeville          1:01.11    1:01.52   3   
6
  4    43 Hollinger, Deanna      Bluevale Ci-         1:02.21    1:02.56   3   
4
  5   690 Wilson, Julia          Simcoe Compo         1:02.80    1:03.47   3   
2
  6    21 Long, Jenn             Assumption           1:08.31    1:06.44   2   
1
  7   304 Quarry, Caitlin        Grand River          1:06.22    1:07.26   3
  8   362 Axford, Theresa        Holy Trinity         1:09.40    1:07.84   2
  9   734 Mandel, Melissa        St. Benedict         1:10.65    1:08.23   1
 10   730 Egoff, Katie           St. Benedict         1:08.09    1:08.39   2
 11   203 Gowan, Emily           Chesley Dhs-         1:07.80    1:08.44   3
 12   531 MacKay, Michille       Paris Dhs-Pa         1:09.88    1:08.75   2
 13   396 Paylor, Erin           John Diefenb         1:08.00    1:12.23   2
 14   643 Millar, Julia          Saugeen Dss-         1:07.50    1:12.59   3
 15   642 McElrea, Sheila        Saugeen Dss-         1:16.80    1:18.94   1

Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
===================================================================================
     Records: * 48.00  1991        Tim Middelkoop - Chesley
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   572 Welsh, Adam            Pauline John           53.41      51.76   3  
10
  2   360 Taylor, Brad           Guelph Cvi-G           52.94      52.06   3   
8
  3   621 Weber, Nic             Rockway Menn           52.68      52.57   3   
6
  4   698 Lewis, Brandon         Simcoe Compo           54.10      52.72   2   
4
  5   897 Penner, Craig          Waterloo Oxf           53.99      53.00   3   
2
  6   722 Mathai, Rohan          Southwood SS           52.89      53.07   3   
1
  7    82 Serviss, Robert        Bluevale Ci-           54.15      54.28   2
  8   217 Hammell, Tim           Chesley Dhs-           53.90      55.45   3
  9   482 Moffatt, Mike          Orangeville            55.78      56.69   2
 10   566 Nagle, Shane           Pauline John           54.02      57.00   3
 11   575 Hubert, Dustin         Port Dover C           56.10      57.09   2
 12   224 Sweiger, Doug          Chesley Dhs-         1:00.90    1:00.27   2
 13   435 Owens, Brandon         Kincardine D           58.90    1:01.23   2

Event 71  Women 800 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 2:12.20  1977        Kathy Leeder - Bluevale
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   869 Schnarr, Whitney       Waterloo Ci-         2:28.99    2:25.48    10
  2    43 Hollinger, Deanna      Bluevale Ci-         2:25.89    2:25.49     8
  3   498 Kewin, Danielle        Our Lady of          2:32.60    2:26.90     6
  4   739 Thorne, Raelene        St. Benedict         2:32.50    2:27.47     4
  5   477 Kimber, Tara           Orangeville          2:34.84    2:27.49     2
  6   476 Kimber, Melissa        Orangeville          2:28.05    2:31.80     1
  7   579 D'Arcy, Erin           Preston Hs-C         2:35.75    2:43.04
  8   204 Hamel, Erin            Chesley Dhs-         2:45.50    2:44.69
  9   396 Paylor, Erin           John Diefenb         2:41.00    2:46.83
 10    94 Henry, Kelly           Brantford CI         2:43.42    2:48.33
 11   423 Hughes, Becky          Kincardine D         2:49.80    2:55.00
 12   364 Marks, Amanda          Holy Trinity         2:59.40    3:02.00
 --   496 Henry, Sasha           Our Lady of          2:32.26        DNF

Event 72  Men 800 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 1:49.10  2001        Nathan Brannen - Preston HS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   720 Leverette, Chris       Southwood SS         1:57.93    1:58.23    10
  2   172 MACAULAY, Angus        Centennial C         2:05.96    2:01.51     8
  3   698 Lewis, Brandon         Simcoe Compo         2:02.10    2:02.13     6
  4   460 Steeds, Justin         North Park C         2:05.98    2:02.99     4
  5   284 King, Brian            Galt Cvi-Cam         2:12.77    2:03.03     2
  6    82 Serviss, Robert        Bluevale Ci-         2:05.10    2:04.28     1
  7   722 Mathai, Rohan          Southwood SS         2:07.45    2:04.54
  8   621 Weber, Nic             Rockway Menn         2:07.37    2:05.26
  9   663 Mason, Andrew          Saugeen Dss-         2:40.90    3:26.85

Event 73  Women 1500 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 4:27.40  1992        Kathy Butler - Waterloo CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   496 Henry, Sasha           Our Lady of          5:01.43    4:59.57    10
  2   180 Kerr, Laura            Centre Welli         5:07.04    5:04.47     8
  3   869 Schnarr, Whitney       Waterloo Ci-         5:12.78    5:09.03     6
  4   498 Kewin, Danielle        Our Lady of          5:23.77    5:13.12     4
  5   739 Thorne, Raelene        St. Benedict         5:20.20    5:13.59     2
  6   391 Kuntz, Nicole          John Diefenb         5:23.40    5:17.27     1
  7   242 Dreisinger, Kelly      Elmira Dss-E         5:21.03    5:25.75
  8   579 D'Arcy, Erin           Preston Hs-C         5:19.64    5:38.87
  9   396 Paylor, Erin           John Diefenb         5:52.30    5:45.00
 10   913 Sandink, Lynn          West Hill SS         6:02.00    6:01.00
 11   106 Partridge, Lara        Brantford CI         6:28.41    6:19.00
 12   855 Shepherd, Alyssa       Waterford Di         6:17.10    6:31.00

Event 74  Men 1500 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 3:45.50  1992        Kevin Sullivan - Brantford North Par
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    66 Hortian, Adam          Bluevale Ci-         4:07.40    4:00.84    10
  2   720 Leverette, Chris       Southwood SS         4:03.11    4:01.88     8
  3   172 MACAULAY, Angus        Centennial C         4:22.20    4:22.02     6
  4   212 Fischer, Steve         Chesley Dhs-         4:31.10    4:24.50     4
  5   934 Irvine, Peter          Westside Sec         4:32.01    4:28.32     2
  6   924 VanDorp, Jack          West Hill SS         4:32.80    4:28.86     1
  7   744 Ball, Bill             St. Benedict         4:36.67    4:32.11
  8   357 Sibley, Matt           Guelph Cvi-G         4:35.47    4:32.16
  9   674 Wright, Dave           Saugeen Dss-         4:39.50    4:34.00
 10   173 Oakley, Nick           Centennial C         4:42.28    4:39.00
 11   746 Cooke, Andrew          St. Benedict         4:55.24    4:47.00
 12   369 Botscheller, Curti     Holy Trinity         5:04.50    5:00.00
 13   881 Krook, Ryan            Waterloo Ci-         4:58.00    5:10.00

Event 75  Women 3000 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 9:37.10  1992        Kathy Butler - Waterloo CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   496 Henry, Sasha           Our Lady of         10:45.94   10:41.44    10
  2   391 Kuntz, Nicole          John Diefenb        11:22.10   11:15.96     8
  3   180 Kerr, Laura            Centre Welli        10:50.26   11:16.16     6
  4   869 Schnarr, Whitney       Waterloo Ci-        11:41.51   11:46.97     4
  5   242 Dreisinger, Kelly      Elmira Dss-E        11:48.67   11:50.93     2
  6    46 Ludwig, Courtney       Bluevale Ci-        11:54.11   11:57.66     1
  7   891 Black, Cynthia         Waterloo Oxf        12:10.89   12:32.51
  8   596 Forde, Colleen         Resurrection        13:36.36   13:21.04

Event 76  Men 3000 Meter Run Senior
================================================================================
     Records: * 8:33.41  1995        Matt Kerr - Centre Wellington
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    66 Hortian, Adam          Bluevale Ci-         8:58.00    8:58.13    10
  2   924 VanDorp, Jack          West Hill SS         9:38.60    9:46.15     8
  3   130 Osokin, Norm           Brantford CI         9:55.64    9:46.99     6
  4   884 Rauf, Adam Fr.         Waterloo Ci-        10:09.23    9:49.40     4
  5   674 Wright, Dave           Saugeen Dss-        10:03.20    9:52.90     2
  6   214 Groeneveld, Joe        Chesley Dhs-        10:10.90    9:58.97     1
  7   744 Ball, Bill             St. Benedict        10:27.17   10:08.14
  8   173 Oakley, Nick           Centennial C        10:25.84   10:08.85
  9   788 Povalofskie, Imman     St. James HS        10:15.91   10:12.43
 10    67 Hutt, Ian              Bluevale Ci-        10:10.89   10:22.84
 11   591 Gowman, Dave           Preston Hs-C        11:12.00   10:36.00
 12   746 Cooke, Andrew          St. Benedict        10:55.87   10:40.77
 13   355 Prescott, Will         Guelph Cvi-G        11:28.43   10:52.00
 14   931 Domik, John            Westside Sec        11:38.86   11:55.00

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
================================================================================
     Records: * 14.20  1998        Michelle Brydson - Glenview
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1   872 Sulpher, Jennifer      Waterloo Ci-           15.10      15.49    10
  2   392 Kuntz, Sara            John Diefenb           16.70      16.31     8
  3   386 Bryson, Jodi           John Diefenb           16.48      16.33     6
  4   826 Christmann, Vicky      Walkerton DS           16.90      16.59     4
  5   681 Lambden, Keli          Simcoe Compo           17.65      17.16     2
  6    94 Henry, Kelly           Brantford CI           17.17      17.64     1
  7   549 Lake, Tara             Pauline John           18.84      18.98

Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
============================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 4 Best Times
     Records: * 14.20  1998        Michelle Brydson - Glenview
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1   872 Sulpher, Jennifer      Waterloo Ci-           15.51      15.10Q  2
  2   386 Bryson, Jodi           John Diefenb           16.70      16.48Q  1
  3   392 Kuntz, Sara            John Diefenb           16.70      16.70Q  1
  4   826 Christmann, Vicky      Walkerton DS           17.20      16.90Q  2
  5    94 Henry, Kelly           Brantford CI           17.76      17.17q  2
  6   681 Lambden, Keli          Simcoe Compo           17.80      17.65q  1
  7   549 Lake, Tara             Pauline John           18.87      18.84q  2
  8   647 Saad, Ranya            Saugeen Dss-           19.70      19.37q  1
  9   730 Egoff, Katie           St. Benedict           18.69      19.58   1

Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
================================================================================
     Records: * 14.30              Burke/Robinson - Cam.Ht/Jacob 87/93
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   116 Charter, Jordan        Brantford CI           15.53      16.07    10
  2   544 Stewart, Mark          Paris Dhs-Pa           15.56      16.13     8
  3   843 Kunkel, Keith          Walkerton DS           17.10      17.08     6
  4   241 Qulwash, Alaa          Eastwood Ci-           18.14      18.47     4

Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================================
     Records: * 1:00.90  1986        Donalda Duprey - Saugeen
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1    43 Hollinger, Deanna      Bluevale Ci-         1:08.30    1:06.81   2  
10
  2   341 Glowacko, Rose         Guelph Cvi-G         1:09.12    1:07.31   2   
8
  3   386 Bryson, Jodi           John Diefenb         1:10.90    1:11.44   2   
6
  4   734 Mandel, Melissa        St. Benedict         1:15.93    1:11.81   2   
4
  5   549 Lake, Tara             Pauline John         1:23.44    1:11.94   1   
2
  6   516 Sauks, Katie           Owen Sound C         1:15.10    1:13.38   2   
1
  7    94 Henry, Kelly           Brantford CI         1:17.69    1:15.94   2
  8   735 McQuoid, Nicole        St. Benedict         1:19.48    1:17.72   2
  9   677 Fraser, Ellie          Simcoe Compo         1:21.20    1:20.35   2
 10   152 Fulton, Robin          Cameron Heig         1:38.14    1:33.35   1

Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
===================================================================================
     Records: * 53.10              Douglas/Messam Eastw/Camht 85/94
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1   568 Sweeting, Chris        Pauline John           58.47      59.10   2  
10
  2   116 Charter, Jordan        Brantford CI           58.83      59.87   2   
8
  3   241 Qulwash, Alaa          Eastwood Ci-         1:02.59    1:00.26   2   
6
  4   843 Kunkel, Keith          Walkerton DS         1:01.00    1:01.23   2   
4
  5   482 Moffatt, Mike          Orangeville          1:00.24    1:01.43   2   
2
  6   722 Mathai, Rohan          Southwood SS         1:05.24    1:01.53   2   
1
  7   210 Blackmore, Adam        Chesley Dhs-         1:09.00    1:04.54   1
  8    64 Hodge, Jeff            Bluevale Ci-         1:05.83    1:04.61   1
  9   899 Zahn, Nate             Waterloo Oxf         1:08.89    1:08.28   1
 --   189 Frayne, Craig          Centre Welli         1:00.28        DNF   2

Event 81  Women High Jump Senior
================================================================================
     Records: * 1.70m  1976        Kerry Brennan - Walkerton
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   735 McQuoid, Nicole        St. Benedict           1.48m      1.54m    10
  2   528 Dafoe, Stacy           Paris Dhs-Pa           1.50m      1.51m     8
  3   727 Cardoza, Monique       St. Benedict           1.51m      1.45m     5
  3   307 Strauss, Kelly         Grand River            1.45m      1.45m     5
  5   205 Leifo, Sabrina         Chesley Dhs-           1.40m      1.40m     2
  6   917 VanDyke, Shawna        West Hill SS           1.35m      1.35m     1
 --   302 Niblock, Sara          Grand River            1.35m         NH

Event 82  Men High Jump Senior
================================================================================
     Records: * 2.06m  1974        Richard Heemskirk - KCVI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   222 Scott, Ryan            Chesley Dhs-           1.90m      1.93m    10
  2   785 Odumeru, Jon           St. James HS           1.75m      1.90m     8
  3   194 Pickell, Mike          Centre Welli           1.80m      1.85m     6
  4    86 Wiens, Allan           Bluevale Ci-           1.85m     J1.85m     4
  5   564 Lawson, Nick           Pauline John           1.83m     J1.85m     2
  6   115 Campbell, Noel         Brantford CI           1.75m     J1.85m     1
  7   436 Palmer, Ben            Kincardine D           1.65m      1.80m
  8   577 Slaven, Matt           Port Dover C           1.63m     J1.80m
  8   947 Curry, Matt            Woodland Chr           1.85m     J1.80m
 10   337 Roberts, Drew          Grey Highlan                      1.70m
 11   415 Weber, Vince           John F. Ross           1.70m     J1.70m
 12   896 Langlios, Adam         Waterloo Oxf           1.70m      1.65m
 13   145 Healy, Paul            Bruce Pennin           1.65m     J1.65m

Event 83  Women Pole Vault Open
================================================================================
     Records: * 2.95m  1998        Erin Kurczak - Cameron Heights
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   872 Sulpher, Jennifer      Waterloo Ci-           3.30m      3.30m*   10
  2   516 Sauks, Katie           Owen Sound C           2.15m      2.65m     8
  3   251 Woods, Jennifer        Elmira Dss-E           2.35m     J2.65m     6
  4   249 Van Esch, Catherin     Elmira Dss-E           2.20m      2.50m     4
  5   100 Lopes, Tina            Brantford CI                      2.35m     2
  6   298 Casey, Andrea          Grand River            2.20m     J2.35m     1
  7   603 Quigley, Leanne        Resurrection           1.90m      2.05m
 --    93 Fisher, Steph          Brantford CI                         NH
 --   602 Pinheiro, Cristina     Resurrection           1.60m         NH
 --   408 McPhie, Laura          John F. Ross           2.00m         NH

Event 84  Men Pole Vault Senior
================================================================================
     Records: * 4.60m  1981        Ed Koschewitz - Eastwood
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   809 Sibley, Dave           St. Mary's H           3.80m      3.85m    10
  2   195 Sawyer, Troy           Centre Welli           3.30m      3.55m     8
  3   128 McMaster, Josh         Brantford CI           3.05m      3.25m     6
  4   125 Howe, Joe              Brantford CI           3.20m      3.10m     4
  5   252 Bauman, Robbie         Elmira Dss-E           2.95m      2.96m     2
 --   895 Cressman, Brandon      Waterloo Oxf           1.60m         NH

Event 85  Women Long Jump Senior
================================================================================
     Records: * 5.60m  1996        Laura Wesseling - Delhi
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   943 Knetsch, Shawna        Woodland Chr           4.86m      4.87m    10
  2   826 Christmann, Vicky      Walkerton DS           4.74m      4.76m     8
  3   425 Rolufs, Denise         Kincardine D           4.85m      4.73m     6
  4   149 Winter, Monica         Burford Dist           4.55m      4.61m     4
  5   303 Page, Tracy            Grand River            4.49m      4.52m     2
  6   467 Metzger, Tiffany       Norwell Dss-           4.22m      4.46m     1
  7   714 Pacheco, Courtney      Southwood SS           4.12m      4.33m
  8   469 Stege, Tracey          Norwell Dss-           4.03m      4.29m
  9   681 Lambden, Keli          Simcoe Compo           4.46m      4.24m
 10   624 Kestner, Shannon       Sacred Heart           4.38m      4.12m
 11   867 Patel, Shruti          Waterloo Ci-           3.76m      3.89m
 12   462 Bridge, Lindsey        Norwell Dss-           3.81m     J3.89m
 13    44 Hooper, Emily          Bluevale Ci-           3.65m      3.83m
 14   615 Lenauskas, Daiva       Rockway Menn           4.28m      3.54m

Event 86  Men Long Jump Senior
================================================================================
     Records: * 7.21m  2001        Kenen Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   947 Curry, Matt            Woodland Chr           6.24m      6.65m    10
  2    86 Wiens, Allan           Bluevale Ci-           6.25m      6.50m     8
  3   194 Pickell, Mike          Centre Welli           6.25m      6.24m     6
  4   841 Hazell, Sean           Walkerton DS           6.06m      6.21m     4
  5   544 Stewart, Mark          Paris Dhs-Pa           6.10m      6.19m     2
  6   379 Snively, Brendan       Holy Trinity           6.20m      6.08m     1
  7   619 Schiedel, Andrew       Rockway Menn           5.79m      6.07m
  8   254 Langerak, Jared        Elmira Dss-E           5.68m      6.06m
  9   313 Shadd, Kenen           Grand River            6.59m      5.98m
 10   898 Swidrovich, Eric       Waterloo Oxf           5.97m      5.94m
 11   577 Slaven, Matt           Port Dover C           5.78m      5.91m
 12   360 Taylor, Brad           Guelph Cvi-G           6.23m      5.79m
 13   843 Kunkel, Keith          Walkerton DS           5.83m      5.78m
 14   786 Page, Kevin            St. James HS           5.22m      5.56m
 15   351 Miles, Colin           Guelph Cvi-G           5.15m      5.11m

Event 87  Women Triple Jump Senior
================================================================================
     Records: * 11.99m  1994        Crystal Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   516 Sauks, Katie           Owen Sound C          10.90m     10.63m    10
  2   273 Divell, Michelle       Galt Cvi-Cam           9.84m      9.81m     8
  3   943 Knetsch, Shawna        Woodland Chr          10.15m      9.61m     6
  4   469 Stege, Tracey          Norwell Dss-           9.77m      9.58m     4
  5   201 Fotherby, Jen          Chesley Dhs-           9.21m      9.53m     2
  6   303 Page, Tracy            Grand River            9.60m      9.34m     1
  7   624 Kestner, Shannon       Sacred Heart           9.37m      9.33m
  8   837 Swanton, Jessie        Walkerton DS           9.18m      9.28m
  9   467 Metzger, Tiffany       Norwell Dss-           9.24m      8.89m
 10   149 Winter, Monica         Burford Dist           9.01m      8.77m
 11   711 Janutka, Karla         Southwood SS           8.40m      8.46m
 12   462 Bridge, Lindsey        Norwell Dss-           8.61m      8.28m
 13    44 Hooper, Emily          Bluevale Ci-           8.17m      8.19m

Event 88  Men Triple Jump Senior
================================================================================
     Records: * 14.64m  2001        Kenen Shadd - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   313 Shadd, Kenen           Grand River           15.19m     14.75m*   10
  2   841 Hazell, Sean           Walkerton DS          13.48m     13.31m     8
  3    86 Wiens, Allan           Bluevale Ci-          12.69m     12.58m     6
  4   947 Curry, Matt            Woodland Chr          12.27m     12.40m     4
  5   619 Schiedel, Andrew       Rockway Menn          12.36m     12.15m     2
  6   254 Langerak, Jared        Elmira Dss-E          11.67m     12.09m     1
  7   415 Weber, Vince           John F. Ross          12.23m     12.06m
  8   461 Tudhope, Jeff          North Park C          12.35m     11.89m
  9   116 Charter, Jordan        Brantford CI          12.14m     11.76m
 10   577 Slaven, Matt           Port Dover C          12.04m     11.40m
 11   786 Page, Kevin            St. James HS          11.24m     11.33m
 12   842 Hendershot, Kyle       Walkerton DS          11.61m     11.23m
 13   692 Adams, Jamie           Simcoe Compo          12.03m     10.86m
 14   878 Fitzpatrick, Chris     Waterloo Ci-          10.05m     10.16m
 15   779 Bilton, Chris          St. James HS          10.44m     10.04m
 16    10 Trainor, Shane         Arthur Dhs-A          10.37m      9.95m

Event 89  Women Shot Put Senior
================================================================================
     Records: * 13.90m  1982        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   279 Smith, Danielle        Galt Cvi-Cam          10.03m     10.03m    10
  2   141 Myles, Cheri           Bruce Pennin           8.65m      9.20m     8
  3   344 Redwood, Tiff          Guelph Cvi-G           8.98m      9.15m     6
  4   680 Lake, Amie             Simcoe Compo           8.88m      9.01m     4
  5   325 Turner, Kerry          Grey Highlan           8.60m      8.93m     2
  6   554 Warren, Caitlin        Pauline John           9.15m      8.91m     1
  7   799 Kenning, Leanne        St. Mary's H           8.83m      8.76m
  8    51 Splettsloesser, Je     Bluevale Ci-           9.54m      8.66m
  9   250 White, Sabrina         Elmira Dss-E           8.87m      8.52m
 10   251 Woods, Jennifer        Elmira Dss-E           8.81m      8.47m
 11   962 Turner, Kelly          Grey Highlan                      7.97m
 12   728 Ching, Stephanie       St. Benedict           7.72m      7.78m
 --   854 Obeid, Noor            Waterford Di           8.59m       FOUL
 --   795 Nagorski, Monlena      St. John's C           9.47m       FOUL
 --   164 Sisco, Laura           Centennial C           7.13m       FOUL

Event 90  Men Shot Put Senior
================================================================================
     Records: * 17.69m  1969        Cam Crosby - Grand River CI
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   314 Wilson, Nate           Grand River           15.57m     16.06m    10
  2   120 Eby, Justin            Brantford CI          13.48m     13.61m     8
  3   543 Stewart, Jamie         Paris Dhs-Pa          14.05m     13.42m     6
  4   951 Wismer, Matt           Woodland Chr          12.30m     13.09m     4
  5     7 Mulligan, Will         Arthur Dhs-A          12.45m     12.57m     2
  6   238 Barrow, John           Eastwood Ci-          11.72m     12.45m     1
  7   668 Paquette, Joey         Saugeen Dss-          11.99m     11.87m
  8   887 Scott, Andrew          Waterloo Ci-          11.50m     11.83m
  9   294 Lloyd, Adam            Glenview Par          11.45m     11.67m
 10   812 Turner, Mark           St. Mary's H          11.42m     11.53m
 11   472 Robertson, Brett       Norwell Dss-          11.32m     11.14m
 12   748 Dutra, Aaron           St. Benedict          10.85m     10.18m
 13   187 Brubacher, Kevin       Centre Welli           9.88m      9.55m

Event 91  Women Discus Throw Senior
================================================================================
     Records: * 48.16m  1982        Liz Polyak - Brantford North Park
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    51 Splettsloesser, Je     Bluevale Ci-          25.30m     27.21m    10
  2    90 Beam, Kalista          Brantford CI          26.66m     27.01m     8
  3   344 Redwood, Tiff          Guelph Cvi-G          26.06m     25.52m     6
  4   685 McInally, Christy      Simcoe Compo          25.98m     25.29m     4
  5   870 Stager, Heather        Waterloo Ci-          22.84m     24.61m     2
  6   910 McLeod, Sarah          West Hill SS          22.61m     24.30m     1
  7   799 Kenning, Leanne        St. Mary's H          21.77m     24.01m
  8   860 Garratt, Kristin       Waterloo Ci-          22.30m     23.34m
  9   257 Detta, Amy             Erin Dhs-Eri          23.98m     23.20m
 10   250 White, Sabrina         Elmira Dss-E          24.45m     23.11m
 11   617 Thiessen, Rachel       Rockway Menn          23.95m     23.08m
 12   325 Turner, Kerry          Grey Highlan          24.58m     22.33m
 13   164 Sisco, Laura           Centennial C          21.96m     21.43m
 14   962 Turner, Kelly          Grey Highlan                     20.63m
 15   228 Jacques, Shannon       Delhi Distri          28.09m     20.24m

Event 92  Men Discus Throw Senior
================================================================================
     Records: * 52.14m  1969        Cam Crosby - Grand River
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   314 Wilson, Nate           Grand River           51.67m     50.52m    10
  2   132 Piovesan, Tyrell       Brantford CI          40.23m     39.88m     8
  3   886 Roth, Kenneth          Waterloo Ci-          37.40m     38.35m     6
  4    72 Lee, Greg              Bluevale Ci-          39.47m     38.31m     4
  5   668 Paquette, Joey         Saugeen Dss-          38.02m     37.15m     2
  6   951 Wismer, Matt           Woodland Chr          37.95m     35.16m     1
  7   236 Golding, Josh          Delhi Distri          32.79m     33.55m
  8   887 Scott, Andrew          Waterloo Ci-          31.63m     33.04m
  9   328 Black, Trevor          Grey Highlan          36.17m     32.68m
 10   543 Stewart, Jamie         Paris Dhs-Pa          36.56m     32.44m
 11   258 Black, Howie           Erin Dhs-Eri          30.68m     31.14m
 12     7 Mulligan, Will         Arthur Dhs-A          32.83m     29.90m
 13   187 Brubacher, Kevin       Centre Welli          28.95m     26.67m
 14   807 McLachlan, Andrew      St. Mary's H          30.45m     25.96m

Event 93  Women Javelin Throw Senior
================================================================================
     Records: * 43.36m  1997        Trish Young - West Hill
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   250 White, Sabrina         Elmira Dss-E          35.02m     35.30m    10
  2   554 Warren, Caitlin        Pauline John          25.68m     33.62m     8
  3    49 Rumig, Diana           Bluevale Ci-          32.34m     32.06m     6
  4   740 Thorne, Richelle       St. Benedict          33.47m     31.04m     4
  5   278 Ronald, Nicole         Galt Cvi-Cam          28.86m     29.20m     2
  6   772 Puk, Agata             St. James HS          26.36m     29.04m     1
  7   444 Dean, Jessica          Mgsr. E.A. D          24.33m     27.42m
  8   344 Redwood, Tiff          Guelph Cvi-G          23.69m     26.42m
  9   257 Detta, Amy             Erin Dhs-Eri          24.77m     25.50m
 10   141 Myles, Cheri           Bruce Pennin          23.05m     24.66m
 11   864 McBay, Erica           Waterloo Ci-          27.95m     23.62m
 12   910 McLeod, Sarah          West Hill SS          22.48m     20.92m
 13    90 Beam, Kalista          Brantford CI          17.60m     20.82m

Event 94  Men Javelin Throw Senior
================================================================================
     Records: * 60.06m  1985        Larry Third - Paris DHS
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   314 Wilson, Nate           Grand River           55.68m     54.03m    10
  2    84 Snyder, Jeremy         Bluevale Ci-          48.85m     50.05m     8
  3   951 Wismer, Matt           Woodland Chr          44.73m     49.39m     6
  4   133 Simich, Dan            Brantford CI          42.24m     49.34m     4
  5   287 Mendez, Dave           Galt Cvi-Cam          43.55m     46.58m     2
  6   126 Kitchen, Chad          Brantford CI          40.39m     45.16m     1
  7   294 Lloyd, Adam            Glenview Par          42.87m     45.05m
  8   525 Routenburg, Shawn      Owen Sound C          40.53m     42.22m
  9   331 Gordon, Mike           Grey Highlan          39.75m     39.20m
 10   405 Woods, Rupert          John Diefenb          39.82m     39.05m
 11   842 Hendershot, Kyle       Walkerton DS          40.18m     38.88m
 12   357 Sibley, Matt           Guelph Cvi-G          33.98m     37.12m
 13   195 Sawyer, Troy           Centre Welli          37.12m     36.70m
 14   448 McArthur, Jason        Mgsr. E.A. D          39.15m     36.00m
 15   700 Merrick, Curtis        Simcoe Compo          41.60m     35.80m

Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================================
     Records: * 49.50  1984        Centre Wellington
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Grand River Ci-Kitchener  'A'                       53.20      52.87   2  
10
  2 Bluevale Ci-Waterloo  'A'                           53.17      53.08   2   
8
  3 Galt Cvi-Cambridge  'A'                             53.50      53.46   2   
6
  4 Resurrection C.S.S  'A'                             53.57      53.75   2   
4
  5 Kincardine Dss-Kincardine  'A'                      55.50      53.84   2   
2
  6 Grey Highlands Ss-Flesher  'A'                      56.10      54.29   2   
1
  7 John Diefenbaker-Hanover  'A'                       54.60      54.73   2
  8 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                      56.34      55.41   1
  9 Waterloo Ci-Waterloo  'A'                           55.92      56.19   2
 10 Holy Trinity Catholic Sec  'A'                      58.50      58.06   1
 11 Norwell Dss-Palmerston  'A'                         58.50      58.07   1
 12 Saugeen Dss-Port Elgin  'A'                         56.80      59.46   1
 13 Our Lady of Lourdes-Guelp  'B'                      58.23    1:03.88   1
 -- Our Lady of Lourdes-Guelp  'A'                    1:02.40         DQ   1

Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
===================================================================================
     Records: * 42.60  1995        Cameron Heights
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Pauline Johnson C & V S  'A'                        45.30      44.62   2  
10
  2 Bluevale Ci-Waterloo  'A'                           47.07      44.84   2   
8
  3 Galt Cvi-Cambridge  'A'                             46.07      45.01   2   
6
  4 Centre Wellington D H S  'A'                      1:02.66      45.19   1   
4
  5 Pauline Johnson C & V S  'B'                        45.31      45.66   2   
2
  6 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                      47.23      45.88   2   
1
  7 Guelph Cvi-Guelph  'A'                              47.14      45.92   2
  8 Walkerton Dss-Walkerton  'A'                        47.80      45.97   2
  9 Holy Trinity Catholic Sec  'A'                      48.80      46.92   1
 10 Waterloo Oxford Dss-Baden  'A'                      48.28      50.77   1
 -- Grey Highlands Ss-Flesher  'A'                      50.80         DQ   1
 -- Waterloo Ci-Waterloo  'A'                           46.09         DQ   2

OFSAA - Central Region Meet
                      CWOSSA 2002 - 22/05/02 to 23/05/02
                        Centennial Stadium - Kitchener
                                    Results

Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
================================================================================
     Records: * 6:00.20  1980        Lloyd Schmidt - South
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   212 Fischer, Steve         Chesley Dhs-         6:41.00    6:24.68    10
  2   172 MACAULAY, Angus        Centennial C         6:31.80    6:24.91     8
  3   719 Hoyles, Eric           Southwood SS         7:07.45    6:52.68     6
  4   441 Blackport, Darryl      Kitchener Wa         7:04.73    6:53.52     4
  5   788 Povalofskie, Imman     St. James HS         6:58.55    6:54.32     2
  6   130 Osokin, Norm           Brantford CI         6:48.71    7:03.67     1
  7   621 Weber, Nic             Rockway Menn         7:08.69    7:08.00
  8   884 Rauf, Adam Fr.         Waterloo Ci-         7:07.95    7:08.20
  9   291 McCausland, Mike       Georgian Bay         7:33.40    7:13.00
 10   355 Prescott, Will         Guelph Cvi-G         6:58.82    7:15.00
 11   949 Heeres, Joel           Woodland Chr         7:19.44    7:17.00
 12   136 Townsend, Andrew       Brantford CI         7:22.91    7:18.00
 13    67 Hutt, Ian              Bluevale Ci-         7:15.11    7:19.00
 14   190 James, Dylan           Centre Welli         7:01.68    7:27.00
 15   526 Ward, Andrew           Owen Sound C         7:54.40    7:29.00
 16   429 Chaput, Curtis         Kincardine D         8:07.60    8:05.00
 17   373 Howard, Ryan           Holy Trinity         8:13.30    8:18.00

Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
===================================================================================
     Records: * 4:02.30  1991        Cameron Heights CI
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Our Lady of Lourdes-Guelp  'A'                    4:24.55    4:14.49   2  
10
  2 Orangeville Dss-Orangevil  'A'                    4:21.53    4:14.91   2   
8
  3 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                    4:35.63    4:22.07   2   
6
  4 Bluevale Ci-Waterloo  'B'                         4:34.36    4:25.91   2   
4
  5 West Hill Ss-Owen Sound  'A'                      4:36.00    4:29.47   2   
2
  6 Owen Sound Cvi-Owen Sound  'A'                    4:39.90    4:34.19   1   
1
  7 Grand River Ci-Kitchener  'A'                     4:39.19    4:36.01   1
  8 Resurrection C.S.S  'A'                           4:46.67    4:36.16   1
  9 Paris D H S  'A'                                  4:36.08    4:36.59   2
 10 Centre Wellington D H S  'B'                      4:39.59    4:38.72   1
 11 Preston Hs-Cambridge  'A'                         4:42.29    4:39.05   1
 12 John Diefenbaker-Hanover  'A'                     4:44.30    4:43.03   1
 13 Grey Highlands Ss-Flesher  'A'                    4:52.20    5:00.77   1

Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open
===================================================================================
     Records: * 3:20.40  1993        Galt CI
    School                                               Seed     Finals  H#
Points
===================================================================================
  1 Bluevale Ci-Waterloo  'A'                         3:37.70    3:34.68   3  
10
  2 Galt Cvi-Cambridge  'A'                           3:43.30    3:39.31   3   
8
  3 Pauline Johnson C & V S  'S'                      3:38.88    3:40.70   3   
6
  4 Resurrection C.S.S  'A'                           3:44.76    3:41.88   3   
4
  5 Southwood Ss-Cambridge  'A'                       3:42.24    3:42.25   3   
2
  6 Guelph Cvi-Guelph  'A'                            3:45.56    3:42.48   3   
1
  7 Chesley Dhs-Chesley  'A'                          3:49.90    3:42.76   2
  8 Waterloo Ci-Waterloo  'A'                         3:49.30    3:44.30   2
  9 Centennial Cvi-Guelph  'A'                        3:47.54    3:45.48   3
  9 St. Benedict's Chs-Cambri  'A'                    3:43.09    3:45.48   3
 11 Simcoe Composite School  'A'                      3:53.00    3:54.09   2
 12 Owen Sound Cvi-Owen Sound  'A'                    3:58.60    3:57.21   1
 13 Kincardine Dss-Kincardine  'A'                    4:06.10    3:57.27   1
 14 Walkerton Dss-Walkerton  'A'                      4:00.00    4:00.26   1
 15 Westside Secondary School  'A'                    3:56.98    4:02.90   2