Make your own free website on Tripod.com
Licensed to Hamilton-Wentworth High School
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/15/2002 06:02 PM
           H.W.I.A.C. 2002 Track and Field Championships - 5/15/2002           
                         McMaster University, Hamilton                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1     4 Elliott, Kim           Ancaster Hig             13.08  
  2   449 Gibbs, Shayla          Waterdown                13.09  
  3    12 Morrison, Lindsay      Ancaster Hig             13.34  
  4   180 Schafer, Katie         Highland                 13.77  
  5    95 Peart, Asha            Delta                    13.84  
  6    16 Scott, Erika           Ancaster Hig             13.94  
  7   473 Hutton, Alaine         Westdale                 14.11  
  8   128 cox, kaitlyn           Hamilton Dis             14.31  
 
Event 2  Men 100 Meter Dash Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    72 Nicholls-Cave, Cor     Barton                   12.07  
  2   412 Alexander, Lance       Sir John A M             12.24  
  3    74 Price, Jamal           Barton                   12.37  
  4    59 Comeau, TJ             Barton                   12.74  
  5   411 Al-Akhtar, Mazen       Sir John A M             12.84  
  6   374 Lemak, Joe             Sherwood                 12.91  
  7   378 Proteau, Raymond       Sherwood                 13.21  
 
Event 3  Women 200 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   449 Gibbs, Shayla          Waterdown                27.33   5 
  2     4 Elliott, Kim           Ancaster Hig             28.09   3 
  3    12 Morrison, Lindsay      Ancaster Hig             28.31   2 
  4   166 Cleirbaut, Farah       Highland                 28.33   5 
  5   180 Schafer, Katie         Highland                 29.26   3 
  6   440 Bansley, Heather       Waterdown                29.41   4 
  7    95 Peart, Asha            Delta                    29.50   1 
  8    34 Darlington, Kriste     Barton                   29.99   3 
  9   456 Rosso, Amanda          Waterdown                30.30   1 
 10   361 Stevenson, Kelly       Sherwood                 30.85   4 
 11   327 Hicks, Caitlyn         Saltfleet                30.88   5 
 12   362 Stott, Vanessa         Sherwood                 30.91   4 
 13    36 Dragomautz, Julie      Barton                   31.03   3 
 14   355 Hammel, Kaitlen        Sherwood                 31.23   1 
 15   482 Prenger, Brittany      Westdale                 31.65   4 
 16   165 Cameron, Alicia        Highland                 31.73   1 
 17   406 Moore, Candace         Sir John A M             31.83   3 
 18   141 tigchelaar, amy        Hamilton Dis             31.93   2 
 19   429 Quinn, Caitlin         Sir Winston              32.01   4 
 20    45 Mcneil, Jessie         Barton                   32.68   2 
 20   144 velthuizen, alisa      Hamilton Dis             32.68   5 
 22   486 Thompson, Danielle     Westdale                 33.11   3 
 23   227 Szilvassy, Sandra      Hillfield St             33.58   3 
 24   426 Hem, Vanny             Sir Winston              33.77   1 
 25   473 Hutton, Alaine         Westdale                 34.00   2 
 26   222 Shamji, Farah          Hillfield St             34.24   2 
 27   337 Stewart, Gillian       Saltfleet                34.30   1 
 28   425 Ferguson, Amanda       Sir Winston              35.12   4 
 29   400 Bello, Jamila          Sir John A M             35.71   2 
 30   409 Sinclair, Liisa        Sir John A M             35.74   4 
 --   405 Kump, Patricia         Sir John A M               DNF   5 
 --   323 Avery, Lisa            Saltfleet                  DNF   5 
 --   220 Ogilvie, Lauren        Hillfield St               DNF   5 
 --   171 Garner, Karen          Highland                   DNF   2 
 --   283 Henderson, Caleigh     Parkside                   DNF   1 
 
Event 4  Men 200 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    72 Nicholls-Cave, Cor     Barton                   25.08   1 
  2    74 Price, Jamal           Barton                   25.42   2 
  3    60 Crawford, Brad         Barton                   25.43   3 
  4   412 Alexander, Lance       Sir John A M             25.48   1 
  5   374 Lemak, Joe             Sherwood                 26.12   2 
  6    26 McNeill, Broder        Ancaster Hig             26.26   3 
  7    59 Comeau, TJ             Barton                   26.35   3 
  8    68 Kerr, Matt             Barton                   26.92   3 
  9   411 Al-Akhtar, Mazen       Sir John A M             27.29   3 
 10   188 Burse, Mike            Highland                 27.49   3 
 11   396 Spencer, Jamie         Sir Allan Ma             27.63   2 
 12   202 Onishi, Chris          Highland                 27.69   2 
 13   152 knox, dave             Hamilton Dis             27.96   3 
 14   363 Benassi, Paul          Sherwood                 28.19   2 
 15   378 Proteau, Raymond       Sherwood                 28.43   1 
 16   421 Nguyen, Dam            Sir John A M             28.65   3 
 17   392 Mostafa, Anas          Sir Allan Ma             29.13   1 
 18   422 Su, Peter              Sir John A M             29.56   1 
 19   116 Gay, Adam              Glendale                 30.59   1 
 --   149 cooper, brandon        Hamilton Dis               DNF   1 
 --   245 Lachowski, Christo     Hillfield St               DNF   1 
 --   162 verduyn, chris         Hamilton Dis               DNF   2 
 --   118 Kloosterman, Kyle      Glendale                   DNF   2 
 --   257 Sonoda, Jason          Hillfield St               DNF   2 
 
Event 5  Women 400 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   177 Morlog, Katherine      Highland               1:03.66   2 
  2   166 Cleirbaut, Farah       Highland               1:04.66   2 
  3   488 Volterman, Kim         Westdale               1:06.54   1 
  4   456 Rosso, Amanda          Waterdown              1:08.23   2 
  5    89 Jessica, Lachance      Delta                  1:10.46   1 
  6   141 tigchelaar, amy        Hamilton Dis           1:13.23   2 
  7   354 Gallagher, Michell     Sherwood               1:14.03   1 
  8   406 Moore, Candace         Sir John A M           1:15.20   2 
  9   360 Novosad, Lindsay       Sherwood               1:18.40   2 
 10   425 Ferguson, Amanda       Sir Winston            1:25.78   1 
 
Event 6  Men 400 Meter Dash Midget
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    76 Sillett, Alex          Barton                   57.18   3 
  2    68 Kerr, Matt             Barton                   57.29   3 
  3   510 Lohonyai, Adam         Westmount                58.25   3 
  4   210 Westoby, Brad          Highland                 58.99   3 
  5   242 Hunter, Ryan           Hillfield St           1:00.26   2 
  6    26 McNeill, Broder        Ancaster Hig           1:01.52   3 
  7   397 Sydor, Mike            Sir Allan Ma           1:02.86   3 
  8   379 Schaefer, Harrison     Sherwood               1:03.57   2 
  9   257 Sonoda, Jason          Hillfield St           1:05.70   2 
 10   116 Gay, Adam              Glendale               1:07.57   2 
 11   422 Su, Peter              Sir John A M           1:07.59   2 
 12   237 Demers, Andrew         Hillfield St           1:08.20   2 
 13   253 Raphael, Michael       Hillfield St           1:08.61   2 
 
Event 7  Women 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   177 Morlog, Katherine      Highland               2:34.56  
  2   467 DelGuidice, Annie      Westdale               2:44.74  
  3   178 Obrien, Melanie        Highland               2:48.52  
  4   322 Anderson, Jamie Le     Saltfleet              2:49.35  
  5   134 jen, deweerd           Hamilton Dis           2:52.69  
  6   455 Olimer, Lindsay        Waterdown              2:57.29  
  7   264 Cook, Bonnie           Orchard Park           2:59.23  
  8   125 alblas, heather        Hamilton Dis           3:04.60  
  9   360 Novosad, Lindsay       Sherwood               3:07.70  
 10   354 Gallagher, Michell     Sherwood               3:09.71  
 11   352 Balloch, Sheila        Sherwood               3:10.37  
 12    41 Gregory, Lori          Barton                 3:21.92  
 
Event 8  Men 800 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   512 Schmidt, Andrew        Westmount              2:14.65  
  2    76 Sillett, Alex          Barton                 2:19.89  
  3   210 Westoby, Brad          Highland               2:23.76  
  4    28 Pamukoff, Derek        Ancaster Hig           2:29.67  
  5   397 Sydor, Mike            Sir Allan Ma           2:33.28  
  6   155 nsenga, ian            Hamilton Dis           2:35.04  
  7   240 Gowan, Neil            Hillfield St           2:35.48  
  8   516 Wiseman, Jared         Westmount              2:36.21  
  9   160 vanberkel, josh        Hamilton Dis           2:46.59  
 10   152 knox, dave             Hamilton Dis           2:47.69  
 
Event 9  Women 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   177 Morlog, Katherine      Highland               5:15.00  
  2   178 Obrien, Melanie        Highland               5:49.00  
  3   322 Anderson, Jamie Le     Saltfleet              5:50.00  
  4   455 Olimer, Lindsay        Waterdown              5:57.00  
  5   507 Pettipas, Sarah        Westmount              5:58.00  
  6   293 Mielke, Anelynda       Parkside               6:03.00  
  7   468 Demczuk, Gina          Westdale               6:07.00  
  8   443 Carter, Megan          Waterdown              6:10.00  
  9   358 McMillan, Amanda       Sherwood               6:13.00  
 10   430 Schweyer, Melissa      Sir Winston            6:14.00  
 11   424 Boam, Jodi             Sir Winston            6:25.00  
 12   352 Balloch, Sheila        Sherwood               6:27.00  
 13   487 Tufts, Shannon         Westdale               6:33.00  
 14   125 alblas, heather        Hamilton Dis           6:36.00  
 15   289 Mackey, Gillian        Parkside               6:49.00  
 
Event 10  Men 1500 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   512 Schmidt, Andrew        Westmount              4:32.00  
  2   207 Steeds, Mark           Highland               4:34.00  
  3   307 Cowie, Brad            Parkside               4:51.00  
  4   516 Wiseman, Jared         Westmount              4:52.00  
  5   203 Patterson, Kevin       Highland               5:00.00  
  6   279 Winter, Dean           Orchard Park           5:01.00  
  7    28 Pamukoff, Derek        Ancaster Hig           5:06.00  
  8   397 Sydor, Mike            Sir Allan Ma           5:07.00  
  9   364 Bielec, Ross           Sherwood               5:12.00  
 10    29 Robertson, David       Ancaster Hig           5:13.00  
 11   160 vanberkel, josh        Hamilton Dis           5:17.00  
 12   237 Demers, Andrew         Hillfield St           5:21.00  
 13   277 Lam, Kelson            Orchard Park           5:23.00  
 14   417 Harris, Keith          Sir John A M           5:49.00  
 
Event 11  Women 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1     5 Ferguson, Dana         Ancaster Hig          13:03.53  
  2   293 Mielke, Anelynda       Parkside              13:14.26  
  3   175 Koschanow, Jenny       Highland              13:26.02  
  4   507 Pettipas, Sarah        Westmount             13:27.65  
  5   178 Obrien, Melanie        Highland              14:26.42  
  6   289 Mackey, Gillian        Parkside              15:19.15  
 
Event 12  Men 3000 Meter Run Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   207 Steeds, Mark           Highland              10:30.02  
  2   279 Winter, Dean           Orchard Park          10:44.51  
  3   307 Cowie, Brad            Parkside              10:48.73  
  4    19 Bradford, Ian          Ancaster Hig          10:49.19  
  5   203 Patterson, Kevin       Highland              11:01.04  
  6   516 Wiseman, Jared         Westmount             11:12.63  
  7   390 Bosanich, Jacob        Sir Allan Ma          11:14.83  
  8   277 Lam, Kelson            Orchard Park          11:51.91  
  9    29 Robertson, David       Ancaster Hig          11:56.31  
 10   101 Maas, Bryan            Delta                 12:39.50  
 11   463 Sandhu, Parm           Waterdown             14:01.54  
 --   260 Wong, Ben              Hillfield St               DNF  
 --   319 Sokoloski, Paul        Parkside                   DNF  
 --    77 Strohschein, Drew      Barton                     DNF  
 
Event 13  Women 80 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   449 Gibbs, Shayla          Waterdown                12.95  
  2   270 Vandermarel, Lacey     Orchard Park             13.15  
  3     4 Elliott, Kim           Ancaster Hig             13.72  
  4   456 Rosso, Amanda          Waterdown                15.95  
  5   458 Williams, Jen          Waterdown                16.49  
  6   477 MacRury, Kiara         Westdale                 16.95  
  7    35 Demerling, Korie       Barton                   17.05  
  8    88 Helt, Kayla            Delta                    17.16  
 
Event 14  Men 100 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    60 Crawford, Brad         Barton                   15.65  
  2    72 Nicholls-Cave, Cor     Barton                   15.85  
  3   259 Weekes, Mathew         Hillfield St             18.02  
  4    68 Kerr, Matt             Barton                   18.49  
 
Event 15  Women 300 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   458 Williams, Jen          Waterdown                52.49  
  2   264 Cook, Bonnie           Orchard Park             57.93  
  3    35 Demerling, Korie       Barton                   58.99  
 
Event 16  Men 300 Meter Hurdles Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    60 Crawford, Brad         Barton                   45.90  
  2   510 Lohonyai, Adam         Westmount                46.44  
  3    76 Sillett, Alex          Barton                   48.47  
 
Event 17  Women High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   166 Cleirbaut, Farah       Highland                 1.45m  
  2   270 Vandermarel, Lacey     Orchard Park             1.40m  
  2    16 Scott, Erika           Ancaster Hig             1.40m  
  4   128 cox, kaitlyn           Hamilton Dis            J1.40m  
  5   281 Cosic, Ivka            Parkside                J1.40m  
  6   440 Bansley, Heather       Waterdown                1.35m  
  6   228 Topp, Jenn             Hillfield St             1.35m  

  8   455 Olimer, Lindsay        Waterdown                1.25m  
 --   406 Moore, Candace         Sir John A M               DNF  
 
Event 18  Men High Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   157 schilthuis, aaron      Hamilton Dis             1.66m  
  2   241 Huggins, Richard       Hillfield St             1.60m  
  3   101 Maas, Bryan            Delta                    1.55m  
  4   379 Schaefer, Harrison     Sherwood                 1.50m  
  5   159 schinkel, evan         Hamilton Dis             1.45m  
  6   155 nsenga, ian            Hamilton Dis             1.40m  
 
Event 21  Women Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    12 Morrison, Lindsay      Ancaster Hig             4.45m  
  2   440 Bansley, Heather       Waterdown                4.19m  
  3   355 Hammel, Kaitlen        Sherwood                 3.94m  
  4   135 mann, jess             Hamilton Dis             3.93m  
  5   327 Hicks, Caitlyn         Saltfleet                3.83m  
  6   186 Zazulak, Katie         Highland                 3.78m  
  7   138 riewald, janica        Hamilton Dis             3.75m  
  8   134 jen, deweerd           Hamilton Dis             3.46m  
  9   332 Menard, Danielle       Saltfleet                3.42m  
 10   283 Henderson, Caleigh     Parkside                 3.37m  
 11   468 Demczuk, Gina          Westdale                 3.36m  
 12   447 Crosier, Beth          Waterdown                3.35m  
 13   220 Ogilvie, Lauren        Hillfield St             3.17m  
 
Event 22  Men Long Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   372 Goudreault, Leo        Sherwood                 5.40m  
  2   241 Huggins, Richard       Hillfield St             5.08m  
  3   157 schilthuis, aaron      Hamilton Dis             5.00m  
  3   153 kralt, dave            Hamilton Dis             5.00m  
  5   411 Al-Akhtar, Mazen       Sir John A M             4.96m  
  6   189 Caco, Chris            Highland                 4.75m  
  7   422 Su, Peter              Sir John A M             4.72m  
  8    57 Cameron, Steve         Barton                   4.71m  
  9   123 Pho, Soparth           Glendale                 4.66m  
 10   238 Deng, Michael          Hillfield St             4.50m  
 11   234 Chan, Vincent          Hillfield St             4.35m  
 
Event 23  Women Triple Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   270 Vandermarel, Lacey     Orchard Park             9.70m  
  2   488 Volterman, Kim         Westdale                 9.31m  
  3    16 Scott, Erika           Ancaster Hig             9.00m  
  4   135 mann, jess             Hamilton Dis             8.91m  
  5   424 Boam, Jodi             Sir Winston              8.23m  
  6   228 Topp, Jenn             Hillfield St             8.09m  
  7   322 Anderson, Jamie Le     Saltfleet                8.04m  
  8   281 Cosic, Ivka            Parkside                 7.91m  
  9   128 cox, kaitlyn           Hamilton Dis             7.80m  
 10   355 Hammel, Kaitlen        Sherwood                 7.74m  
 11    85 Cody, Vicky            Delta                    7.68m  
 --     6 Fotheringham, Jess     Ancaster Hig                ND  
 --   280 Brown, Bradlee         Parkside                    ND  
 
Event 24  Men Triple Jump Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   153 kralt, dave            Hamilton Dis            11.09m  
  2    26 McNeill, Broder        Ancaster Hig            11.06m  
  3   157 schilthuis, aaron      Hamilton Dis            10.93m  
  4    59 Comeau, TJ             Barton                  10.40m  
  5   123 Pho, Soparth           Glendale                10.13m  
  6   242 Hunter, Ryan           Hillfield St            10.01m  
  7   159 schinkel, evan         Hamilton Dis             9.38m  
  8   189 Caco, Chris            Highland                 8.85m  
  9    57 Cameron, Steve         Barton                   8.04m  
 --   317 Rice, Andrew           Parkside                    ND  
 --   164 verwey, dylan          Hamilton Dis                ND  
 --   311 Harrison, Jourdan      Parkside                    ND  
 
Event 25  Women Shot Put Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    33 Dangelo, Carla         Barton                   8.18m  
  2    42 Holt, Jen              Barton                   7.62m  
  3    82 Baxter, Jamie-Lee      Delta                    7.54m  
  4   266 Faulkner, Carly        Orchard Park             6.63m  
  5   484 Shragge, Rebecca       Westdale                 6.54m  
 --   185 Wood, Dana             Highland                   DNF  
 --   184 Westoby, Katie         Highland                   DNF  
 
Event 26  Men Shot Put Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   206 Service, Adam          Highland                11.29m  
  2    65 Harstine, TJ           Barton                  10.80m  
  3   148 chettle, alan          Hamilton Dis             9.75m  
  4   195 Edgeworthy, Elgin      Highland                 9.50m  
 
Event 27  Women Discus Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    33 Dangelo, Carla         Barton                  21.88m  
  2    42 Holt, Jen              Barton                  20.40m  
  3   401 Carrier, Amber         Sir John A M            19.45m  
  4   182 Singh, Sasha           Highland                17.65m  
  5   185 Wood, Dana             Highland                17.22m  
  6   222 Shamji, Farah          Hillfield St            14.18m  
  7   227 Szilvassy, Sandra      Hillfield St            12.39m  
 --   335 Popovacki, Amy         Saltfleet                   ND  
 --   184 Westoby, Katie         Highland                    ND  
 --   287 Kennedy, Amanda        Parkside                    ND  
 
Event 28  Men Discus Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   205 Santilly, John         Highland                38.90m  
  2    65 Harstine, TJ           Barton                  36.27m  
  3   195 Edgeworthy, Elgin      Highland                32.44m  
  4   148 chettle, alan          Hamilton Dis            26.25m  
 --   158 schilthuis, barry      Hamilton Dis                ND  
 
Event 29  Women Javelin Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    42 Holt, Jen              Barton                  28.32m  
  2    33 Dangelo, Carla         Barton                  18.82m  
  3   185 Wood, Dana             Highland                18.03m  
  4   266 Faulkner, Carly        Orchard Park            15.94m  
  5   182 Singh, Sasha           Highland                15.30m  
  6   184 Westoby, Katie         Highland                13.71m  
  7    13 Penny, Jessica         Ancaster Hig             9.71m  
  8   335 Popovacki, Amy         Saltfleet                9.20m  
 
Event 30  Men Javelin Throw Midget
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   148 chettle, alan          Hamilton Dis            31.96m  
  2   243 Krautter, Phillip      Hillfield St            29.54m  
  3    65 Harstine, TJ           Barton                  24.12m  
  4   234 Chan, Vincent          Hillfield St            24.04m  
  5   238 Deng, Michael          Hillfield St            21.62m  
  6   390 Bosanich, Jacob        Sir Allan Ma            19.91m  
 
Event 31  Women 4x100 Meter Relay Midget
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ancaster High  'A'                                    54.29   2 
  2 Highland  'A'                                         54.73   2 
  3 Delta  'A'                                            57.63   1 
  4 Hamilton District  'A'                                58.16   2 
  5 Barton  'A'                                           58.83   2 
  6 Sherwood  'A'                                       1:00.06   1 
  7 Saltfleet  'A'                                      1:00.53   2 
  8 Sir John A MacDonald  'A'                           1:05.77   2 
 
Event 32  Men 4x100 Meter Relay Midget
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton  'A'                                           46.56  
  2 Sir John A MacDonald  'A'                             49.26  
  3 Sherwood  'A'                                         49.43  
  4 Highland  'A'                                         51.10  
  5 Sir Allan MacNab  'A'                                 51.16  
  6 Hamilton District  'A'                                51.30  
 
Event 33  Women 100 Meter Dash Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   387 Warriner, Brittnay     Sir Allan Ma             13.05  
  2    98 Walford, Rockelle      Delta                    13.25  
  3   167 Cleirbaut, Sharifa     Highland                 13.33  
  4    31 Chetwynd, Lindsay      Barton                   13.66  
  5    18 White, Laura           Ancaster Hig             13.83  
  6   263 Chiu, Natalie          Orchard Park             14.09  
  7   292 Mehlenbacher, Tara     Parkside                 14.19  
  8     3 DeMarco, Nicole        Ancaster Hig             14.30  
 
Event 34  Men 100 Meter Dash Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   419 Hasan, Samir           Sir John A M             11.90  
  2   515 Wall, Tyler            Westmount                12.03  
  3   340 Bujan, Derek           Saltfleet                12.19  
  4   342 Hay, Brad              Saltfleet                12.20  
  5   113 Clark, Ryan            Glendale                 12.23  
  6   196 Greenspoon, Todd       Highland                 12.59  
  7   344 Kish, Mark             Saltfleet                12.69  
  8   410 Abu-Hadba, Mohamme     Sir John A M             12.76  
 
Event 35  Women 200 Meter Dash Junior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   387 Warriner, Brittnay     Sir Allan Ma             26.99   2 
  2   167 Cleirbaut, Sharifa     Highland                 27.53   2 
  3    98 Walford, Rockelle      Delta                    28.06   1 
  4    18 White, Laura           Ancaster Hig             28.20   2 
  5    31 Chetwynd, Lindsay      Barton                   28.50   2 
  6     3 DeMarco, Nicole        Ancaster Hig             29.00   2 
  7   330 Loke, Sandra           Saltfleet                29.03   1 
  8   263 Chiu, Natalie          Orchard Park             29.13   1 
  9   454 Moore, Kaitlin         Waterdown                29.76   1 
 10    10 King, Carly            Ancaster Hig             30.46   1 
 11    40 Gallacher, Sarah       Barton                   30.67   2 
 12   326 Goodman, Beth          Saltfleet                30.83   1 
 13    38 Elliott, Sarah         Barton                   30.91   2 
 14   506 Parsons, Liz           Westmount                31.79   1 
 15   408 Pearson, Jessica       Sir John A M             34.07   2 
 16   453 McMillan, Erin         Waterdown                34.67   1 
 
Event 36  Men 200 Meter Dash Junior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   419 Hasan, Samir           Sir John A M             24.26   1 
  2   193 Cowie, Sean            Highland                 24.46   1 
  3   515 Wall, Tyler            Westmount                24.69   3 
  4   340 Bujan, Derek           Saltfleet                25.15   3 
  5   342 Hay, Brad              Saltfleet                25.16   1 
  6   197 Hill, Allan            Highland                 25.32   1 
  7   102 Moore, Jason           Delta                    25.55   2 
  8   394 Petis, Steve           Sir Allan Ma             25.73   1 
  9   438 Luscombe, Jamie        Sir Winston              25.75   4 
 10   380 Stewart, Dale          Sherwood                 25.89   4 
 11   410 Abu-Hadba, Mohamme     Sir John A M             26.03   3 
 12   194 Cowlin, Will           Highland                 26.19   3 
 13   315 Mauthe, Alan           Parkside                 26.23   3 
 14   349 Pavao, Paul            Saltfleet                26.52   4 
 15   434 Fahandej, Mike         Sir Winston              27.25   4 
 16   115 Dolibic, Milos         Glendale                 27.42   2 
 17   382 Szostak, Stephan       Sherwood                 27.69   3 
 18   423 Subramaniam, Rames     Sir John A M             27.80   3 
 19   192 Cloke, Steve           Highland                 28.06   2 
 20   298 Abrahamson, Pat        Parkside                 28.62   4 
 --   437 Hoblak, Michael        Sir Winston                DNF   4 
 --   348 Mahmood, Maaz          Saltfleet                  DNF   2 
 --   151 huizenga, paul         Hamilton Dis               DNF   2 
 --   460 Holmes, Trevor         Waterdown                  DNF   4 
 --   276 Gates, Cass            Orchard Park               DNF   1 
 --   150 guzar, joe             Hamilton Dis               DNF   1 
 --   302 Barclay, James         Parkside                   DNF   2 
 --   146 blaak, brian           Hamilton Dis               DNF   2 
 --   161 velthuizen, mike       Hamilton Dis               DNF   3 
 
Event 37  Women 400 Meter Dash Junior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1     7 Hummell, Kendra        Ancaster Hig           1:04.00   2 
  2   353 Bryson, Carly          Sherwood               1:06.47   2 
  3   324 Coughler, Jana         Saltfleet              1:08.16   1 
  4    10 King, Carly            Ancaster Hig           1:09.36   2 
  5    38 Elliott, Sarah         Barton                 1:09.39   2 
  6   506 Parsons, Liz           Westmount              1:11.13   2 
  7   384 Carson, Bethany        Sir Allan Ma           1:12.46   2 
  8   137 riewald, diane         Hamilton Dis           1:12.66   1 
  9   446 Crenna, Laura          Waterdown              1:14.16   1 
 10   466 Bishop, Carrie         Westdale               1:18.78   2 
 11   453 McMillan, Erin         Waterdown              1:19.20   1 
 --    32 Choubeta, Hikemat      Barton                      DQ   2 
 
Event 38  Men 400 Meter Dash Junior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    24 Lukas, Mike            Ancaster Hig             55.71   3 
  2   191 Charko, Stephen        Highland                 55.87   3 
  3   102 Moore, Jason           Delta                    56.36   2 
  4   197 Hill, Allan            Highland                 57.27   3 
  5   491 DelGuidice, Fred       Westdale                 57.47   1 
  6   349 Pavao, Paul            Saltfleet                58.64   1 
  7   462 Lanigan, Patrick       Waterdown                58.79   2 
  8   370 Coulson, Simon         Sherwood                 59.44   1 
  9   413 Boateng, Jones         Sir John A M           1:00.61   3 
 10   344 Kish, Mark             Saltfleet              1:01.09   2 
 11   350 Steinback, Jeff        Saltfleet              1:01.96   2 
 12   423 Subramaniam, Rames     Sir John A M           1:03.35   3 
 13   103 Patrick, Kyle          Delta                  1:04.83   2 
 14   276 Gates, Cass            Orchard Park           1:06.25   3 
 15   255 Shamji, Khalid         Hillfield St           1:10.47   2 
 16   261 Yusuf, Arif            Hillfield St           1:34.39   2 
 
Event 39  Women 800 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    15 Renaud, Ashley         Ancaster Hig           2:28.44  
  2   478 Moulton, Laura         Westdale               2:30.67  
  3   214 Beniusis, Julia        Hillfield St           2:34.31  
  4   505 Hayes, Sarah           Westmount              2:44.25  
  5   508 Ridge, Alicia          Westmount              2:50.33  
  6    32 Choubeta, Hikemat      Barton                 2:53.20  
  7    93 Laird, Katelyn         Delta                  2:53.90  
  8   474 Jenkins, Beth          Westdale               3:03.44  
  9   428 Maerz, Leah            Sir Winston            3:08.51  
 10   472 Henderson, Emma        Westdale               3:11.78  
 11   356 Kisiel, Karolina       Sherwood               3:12.58  
 12   444 Corbin, Marleah        Waterdown              3:13.62  
 13   476 Khan, Shereen          Westdale               3:24.09  
 
Event 40  Men 800 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   211 Wylie, Dan             Highland               2:07.48  
  2    62 Ditomaso, Steven       Barton                 2:14.75  
  3   489 Cook, Patrick          Westdale               2:15.42  
  4   413 Boateng, Jones         Sir John A M           2:15.72  
  5   191 Charko, Stephen        Highland               2:21.22  
  6   491 DelGuidice, Fred       Westdale               2:21.36  
  7   462 Lanigan, Patrick       Waterdown              2:22.56  
  8   370 Coulson, Simon         Sherwood               2:25.29  
  9   373 Hau, Luke              Sherwood               2:26.39  
 10   437 Hoblak, Michael        Sir Winston            2:50.79  
 --   236 DeGroote, Devin        Hillfield St               DNF  
 --   514 Ullah, Sha             Westmount                  DNF  
 --   276 Gates, Cass            Orchard Park               DNF  
 --   366 Campbell, Graham       Sherwood                   DNF  
 
Event 41  Women 1500 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Moulton, Laura         Westdale               5:03.00  
  2    15 Renaud, Ashley         Ancaster Hig           5:17.00  
  3   214 Beniusis, Julia        Hillfield St           5:19.00  
  4   504 Haentjens, Holly       Westmount              5:28.00  
  5   294 Sczuryk, Lindsey       Parkside               5:33.00  
  6   505 Hayes, Sarah           Westmount              5:35.00  
  7   288 Krebs, Kristen         Parkside               5:36.00  
  8   508 Ridge, Alicia          Westmount              5:59.00  
  9   474 Jenkins, Beth          Westdale               6:04.00  
 10    93 Laird, Katelyn         Delta                  6:06.00  
 11   457 Strange, Ashley        Waterdown              6:09.00  
 12   450 Lee, Amanda            Waterdown              6:14.00  
 13   143 vanderveen, amanda     Hamilton Dis           6:20.00  
 
Event 42  Men 1500 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   211 Wylie, Dan             Highland               4:21.00  
  2   489 Cook, Patrick          Westdale               4:33.00  
  3   248 Morris, Topher         Hillfield St           4:35.00  
  4    62 Ditomaso, Steven       Barton                 4:44.00  
  5   459 Drewe, Mark            Waterdown              4:50.00  
  6   432 Almas, David           Sir Winston            4:51.00  
  7   373 Hau, Luke              Sherwood               4:55.00  
  8   514 Ullah, Sha             Westmount              5:15.00  
  9   369 Connor, Brett          Sherwood               5:26.00  
 10   117 Golic, Milos           Glendale               5:52.00  
 
Event 43  Women 3000 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   478 Moulton, Laura         Westdale              11:18.96  
  2   504 Haentjens, Holly       Westmount             12:12.95  
  3    14 Reizgys, Katie         Ancaster Hig          13:09.38  
  4   297 Zell, Kendall          Parkside              13:22.21  
  5   457 Strange, Ashley        Waterdown             13:38.87  
 --   282 Gregory, Whitney       Parkside                   DNF  
 --   143 vanderveen, amanda     Hamilton Dis               DNF  
 --   288 Krebs, Kristen         Parkside                   DNF  
 
Event 44  Men 3000 Meter Run Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   459 Drewe, Mark            Waterdown             10:56.47  
  2    53 Arnold, Kevin          Barton                11:03.64  
  3   154 kranenberg, peter      Hamilton Dis          12:03.28  
 
Event 45  Women 80 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    44 Kennedy, Jennifer      Barton                   14.24  
  2   454 Moore, Kaitlin         Waterdown                14.37  
  3     7 Hummell, Kendra        Ancaster Hig             14.41  
  4   142 vandermeer, patric     Hamilton Dis             16.98  
  5   129 devries, chantal       Hamilton Dis             17.78  
 
Event 46  Men 110 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   198 Laurie-Joice, Bran     Highland                 17.78  
  2   342 Hay, Brad              Saltfleet                19.98  
  3    55 Braithwaite, Jon       Barton                   22.56  
 
Event 47  Women 300 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1     7 Hummell, Kendra        Ancaster Hig             50.23  
  2   353 Bryson, Carly          Sherwood                 52.73  
  3    44 Kennedy, Jennifer      Barton                   53.13  
  4     9 Joudrie, Laura         Ancaster Hig             56.80  
  5   356 Kisiel, Karolina       Sherwood                 58.61  
 
Event 48  Men 300 Meter Hurdles Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    24 Lukas, Mike            Ancaster Hig             44.57  
  2   198 Laurie-Joice, Bran     Highland                 46.24  
  3   366 Campbell, Graham       Sherwood                 47.74  
  4   274 Davidson, Chris        Orchard Park             49.91  
  5   350 Steinback, Jeff        Saltfleet                52.08  
 
Event 49  Women High Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   218 Mochrie, Leah          Hillfield St             1.50m  
  2   139 riewald, steph         Hamilton Dis             1.45m  
  3   518 Lightell, Amanda       Glendale                 1.35m  
 --    40 Gallacher, Sarah       Barton                      NH  
 --   452 McLeish, Katie         Waterdown                   NH  
 --   137 riewald, diane         Hamilton Dis                NH  
 
Event 50  Men High Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    27 Neville, Graham        Ancaster Hig             1.75m  
  2   398 Young, Dave            Sir Allan Ma             1.70m  
  3    25 Mallick, Chris         Ancaster Hig            J1.70m  
  4   248 Morris, Topher         Hillfield St            J1.70m  
  5   308 Dunmore, Adam          Parkside                J1.70m  
  6   460 Holmes, Trevor         Waterdown                1.65m  
  6   389 Bhatti, Nove           Sir Allan Ma             1.65m  
  8    55 Braithwaite, Jon       Barton                   1.60m  
  8   344 Kish, Mark             Saltfleet                1.60m  
 --   461 Kalnins, Chase         Waterdown                   NH  
 --   300 Bailey, Mike           Parkside                    NH  
 
Event 53  Women Long Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   292 Mehlenbacher, Tara     Parkside                 4.69m  
  2   387 Warriner, Brittnay     Sir Allan Ma             4.45m  
  3   167 Cleirbaut, Sharifa     Highland                 4.41m  
  4   139 riewald, steph         Hamilton Dis             4.40m  
  5   453 McMillan, Erin         Waterdown                4.37m  
  6   213 Barrey, Ashley         Hillfield St             4.25m  
  7   441 Brush, Karly           Waterdown                4.00m  
  8   290 Markwith, Alisa        Parkside                 3.83m  
  9   470 Foster, Jessica        Westdale                 3.48m  
 10   444 Corbin, Marleah        Waterdown                3.45m  
 11   479 Nameth, Mieke          Westdale                 3.37m  
 12   428 Maerz, Leah            Sir Winston              2.96m  
 --   326 Goodman, Beth          Saltfleet                  DNF  
 
Event 54  Men Long Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   398 Young, Dave            Sir Allan Ma             5.78m  
  2   113 Clark, Ryan            Glendale                 5.75m  
  3   380 Stewart, Dale          Sherwood                 5.52m  
  4   124 Saihi, Gurpreet        Glendale                 5.40m  
  5    25 Mallick, Chris         Ancaster Hig             5.20m  
  6   274 Davidson, Chris        Orchard Park             5.06m  
  7   389 Bhatti, Nove           Sir Allan Ma             5.00m  
  8    61 Dezoete, Scott         Barton                   4.67m  
  9   187 Buiks, Roy             Highland                 4.51m  
 10   244 Kulikowski, Andrew     Hillfield St             3.97m  
 --   114 Danh, Nhean            Glendale                   DNF  
 --   119 Krivosija, Igor        Glendale                   DNF  
 --   154 kranenberg, peter      Hamilton Dis               DNF  
 --   461 Kalnins, Chase         Waterdown                  DNF  
 --   247 Metherell, Scott       Hillfield St               DNF  
 
Event 55  Women Triple Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   292 Mehlenbacher, Tara     Parkside                 9.81m  
  2    98 Walford, Rockelle      Delta                    9.64m  
  3   263 Chiu, Natalie          Orchard Park             9.34m  
  4   326 Goodman, Beth          Saltfleet                9.10m  
  5   451 MacLeish, Katie        Waterdown                8.84m  
  6     9 Joudrie, Laura         Ancaster Hig             8.80m  
  7   223 Stockdale, Arielle     Hillfield St             8.71m  
  8   290 Markwith, Alisa        Parkside                 8.44m  
  9   470 Foster, Jessica        Westdale                 8.02m  
 10   108 Ha, Lily               Glendale                 7.93m  
 --   476 Khan, Shereen          Westdale                   DNF  
 --   131 groenewegen, pam       Hamilton Dis               DNF  
 
Event 56  Men Triple Jump Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   113 Clark, Ryan            Glendale                12.51m  
  2   398 Young, Dave            Sir Allan Ma            12.10m  
  3   274 Davidson, Chris        Orchard Park            11.25m  
  4   389 Bhatti, Nove           Sir Allan Ma            10.90m  
  5   154 kranenberg, peter      Hamilton Dis            10.44m  
  6   187 Buiks, Roy             Highland                10.24m  
  7   119 Krivosija, Igor        Glendale                 9.45m  
 --   199 Matejic, Andrew        Highland                   DNF  
 
Event 57  Women Shot Put Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   268 Robertson, Laura       Orchard Park             9.55m  
  2   111 Radic, Alex            Glendale                 9.06m  
  3   142 vandermeer, patric     Hamilton Dis             8.77m  
  4   265 Crowe, Alex            Orchard Park             8.52m  
  5   216 Guzar, Brooke          Hillfield St             8.14m  
  6     2 Black, Amanda          Ancaster Hig             7.61m  
  7   403 Cullum, Tamara         Sir John A M             7.33m  
  8   321 Abey, Susan            Saltfleet                7.20m  
  9   444 Corbin, Marleah        Waterdown                6.85m  
 10    96 Rolfe, Mara            Delta                    6.73m  
 11    11 Mifsud, Jennifer       Ancaster Hig             6.49m  
 
Event 58  Men Shot Put Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   338 Barnes, Mike           Saltfleet               14.60m  
  2   249 Nameth, Scott          Hillfield St            12.42m  
  3   498 Richards, Tim          Westdale                11.13m  
  4   254 Raphael, Steve         Hillfield St            11.09m  
  5   304 Cividino, Chris        Parkside                10.80m  
  6   250 Olivieri, Alex         Hillfield St            10.74m  
  7   272 Bilic, Steve           Orchard Park            10.65m  
  8   121 Mork, Darren           Glendale                10.45m  
 --   114 Danh, Nhean            Glendale                   DNF  
 --   499 Soldatt, Kevin         Westdale                   DNF  
 --    66 Hixson, Will           Barton                     DNF  
 --   460 Holmes, Trevor         Waterdown                  DNF  
 --   346 MacDonald, Jason       Saltfleet                  DNF  
 
Event 59  Women Discus Throw Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   218 Mochrie, Leah          Hillfield St            24.78m  
  2   265 Crowe, Alex            Orchard Park            24.14m  
  3   403 Cullum, Tamara         Sir John A M            22.78m  
  4     2 Black, Amanda          Ancaster Hig            22.30m  
  5   448 Fleet, Samatha         Waterdown               21.31m  
  6   181 Singh, Miekela         Highland                19.52m  
  7    17 Weatherley, Robyn      Ancaster Hig            16.57m  
  8   130 feddes, joy            Hamilton Dis            16.21m  
  9   142 vandermeer, patric     Hamilton Dis            15.12m  
 10    11 Mifsud, Jennifer       Ancaster Hig            14.45m  
 --   269 Silliken, Sandra       Orchard Park               DNF  
 
Event 60  Men Discus Throw Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   338 Barnes, Mike           Saltfleet               36.54m  
  2   254 Raphael, Steve         Hillfield St            27.37m  
  3   272 Bilic, Steve           Orchard Park            26.90m  
  4   250 Olivieri, Alex         Hillfield St            24.73m  
  5    66 Hixson, Will           Barton                  24.37m  
 
Event 61  Women Javelin Throw Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1     2 Black, Amanda          Ancaster Hig            30.30m  
  2   268 Robertson, Laura       Orchard Park            27.30m  
  3   331 McCreadie, Stacey      Saltfleet               24.84m  
  4   181 Singh, Miekela         Highland                18.82m  
  5   216 Guzar, Brooke          Hillfield St            18.60m  
  6    11 Mifsud, Jennifer       Ancaster Hig            14.74m  
 --   269 Silliken, Sandra       Orchard Park                ND  
 --   131 groenewegen, pam       Hamilton Dis                ND  
 --   225 Suleiman, Linda        Hillfield St                ND  
 --   265 Crowe, Alex            Orchard Park                ND  
 --   271 Yonev, Samantha        Orchard Park                ND  
 --   336 Spring, Sharyl         Saltfleet                   ND  
 
Event 62  Men Javelin Throw Junior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   199 Matejic, Andrew        Highland                42.54m  
  2   236 DeGroote, Devin        Hillfield St            34.02m  
  3   252 Ploszczansky, Chri     Hillfield St            30.54m  
  4   304 Cividino, Chris        Parkside                28.54m  
  5   233 Chalkley, Patrick      Hillfield St            27.92m  
  6   346 MacDonald, Jason       Saltfleet               27.40m  
  7   246 McNally, Greg          Hillfield St            26.90m  
 --   464 Williams, Kyle         Waterdown                   ND  
 --   244 Kulikowski, Andrew     Hillfield St                ND  
 --   351 Stewart, Pat           Saltfleet                   ND  
 
Event 63  Women 4x100 Meter Relay Junior
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ancaster High  'A'                                    53.97   1 
  2 Sir Allan MacNab  'A'                                 54.44   2 
  3 Parkside  'A'                                         56.91   1 
  4 Barton  'A'                                           58.38   2 
  5 Glendale  'A'                                       1:01.25   2 
 -- Highland  'A'                                            DQ   2 
 
Event 64  Men 4x100 Meter Relay Junior
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Saltfleet  'A'                                        47.71   2 
  2 Highland  'A'                                         48.21   2 
  3 Sir Allan MacNab  'A'                                 48.27   2 
  4 Ancaster High  'A'                                    48.47   2 
  5 Sir John A MacDonald  'A'                             48.84   2 
  6 Barton  'A'                                           49.11   2 
  7 Sherwood  'A'                                         49.64   1 
  8 Glendale  'A'                                         50.87   1 
 -- Parkside  'A'                                            DQ   1 
 
Event 65  Women 100 Meter Dash Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1   176 Mantel, Nicole         Highland                 13.45  
  2    90 Joseph, Charmaine      Delta                    13.52  
  3   325 Davy, Lauren           Saltfleet                13.95  
  4   168 Collins, Sara          Highland                 13.98  
  5    49 Pye, Amy               Barton                   14.05  
  6   267 Maheshwari, Sabina     Orchard Park             14.62  
  7   334 Morris, Cheri-Lyn      Saltfleet                14.85  
 
Event 66  Men 100 Meter Dash Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    54 Arthur, Ben            Barton                   11.54  
  2    64 Fraser, Jermaine       Barton                   11.56  
  3    70 McLean, Trumaine       Barton                   11.74  
  4   347 Mahmood, Fraz          Saltfleet                11.97  
  5   494 Mingo, Greg            Westdale                 12.08  
  6    73 Ortiz, Pablo           Barton                   12.27  
  7   365 Caldwell, Brett        Sherwood                 12.30  
  8   501 Taylor, Carson         Westdale                 12.50  
 
Event 67  Women 200 Meter Dash Senior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    90 Joseph, Charmaine      Delta                    28.00   1 
  2   176 Mantel, Nicole         Highland                 28.34   2 
  3    48 Nicholls-Cave, Mic     Barton                   28.37   2 
  4    49 Pye, Amy               Barton                   29.57   2 
  5   445 Corbin, Raelene        Waterdown                30.40   1 
  6   267 Maheshwari, Sabina     Orchard Park             30.67   2 
  7   284 Inch, Katie            Parkside                 32.17   1 
  8   475 Khan, Sara             Westdale                 34.88   1 
 
Event 68  Men 200 Meter Dash Senior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1    70 McLean, Trumaine       Barton                   23.68   3 
  2    64 Fraser, Jermaine       Barton                   23.77   1 
  3   201 Neale, Adam            Highland                 23.98   3 
  4    54 Arthur, Ben            Barton                   24.04   2 
  5   502 Therien, Jonathan      Westdale                 24.78   3 
  6   200 Morlog, Dave           Highland                 24.80   3 
  7   347 Mahmood, Fraz          Saltfleet                24.91   2 
  8    73 Ortiz, Pablo           Barton                   25.11   3 
  9   500 Steen, Oren            Westdale                 25.51   1 
 10   256 Shamji, Zamir          Hillfield St             25.80   1 
 11   365 Caldwell, Brett        Sherwood                 25.81   2 
 12   511 Powell, Dwayne         Westmount                26.40   1 
 13   381 Sumner, Jeremy         Sherwood                 27.85   3 
 14   377 Mirza, Sufyan          Sherwood                 28.27   1 
 --   435 Gawrylash, Justin      Sir Winston                DNF   1 
 --   436 Harper, Matt           Sir Winston                DNF   2 
 --   375 Lemmond, Jonathan      Sherwood                   DNF   1 
 --    58 Chetwynd, Andrew       Barton                     DNF   3 
 --   509 Carter, Troy           Westmount                  DNF   2 
 
Event 69  Women 400 Meter Dash Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   404 Kadic, Evelina         Sir John A M           1:05.56  
  2   179 Saccamano, Kara        Highland               1:09.29  
  3   172 Hamilton, Alyshia      Highland               1:14.83  
  4   475 Khan, Sara             Westdale               1:24.18  
  5   107 Dobrijevic, Danije     Glendale               1:35.06  
 
Event 70  Men 400 Meter Dash Senior
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1   201 Neale, Adam            Highland                 53.09   2 
  2    58 Chetwynd, Andrew       Barton                   53.76   2 
  3   301 Barby, Kevin           Parkside                 54.46   1 
  4   200 Morlog, Dave           Highland                 54.73   2 
  5   256 Shamji, Zamir          Hillfield St             57.23   1 
  6   436 Harper, Matt           Sir Winston              59.74   1 
  7    79 Woodward, Brandon      Barton                 1:00.06   2 
  8   509 Carter, Troy           Westmount              1:01.37   2 
  9   309 Ego, Kyle              Parkside               1:03.24   2 
 
Event 71  Women 800 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   404 Kadic, Evelina         Sir John A M           2:35.35  
  2   183 Verhaeghe, Laura       Highland               2:52.83  
  3   427 Kocanovic, Daniell     Sir Winston            3:01.68  
  4    94 Livingston, Nora       Delta                  3:03.21  
 
Event 72  Men 800 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   513 Schmidt, Brent         Westmount              2:06.38  
  2   371 Francis, Comacho       Sherwood               2:09.08  
  3   100 Lee, Philip            Delta                  2:11.88  
  4   301 Barby, Kevin           Parkside               2:16.29  
  5   420 Mishra, Ravinesh       Sir John A M           2:21.63  
  6   208 Telfer, Chris          Highland               2:21.69  
  7   367 Chabot, Jamie          Sherwood               2:28.80  
  8   376 Leonard, Andrew        Sherwood               2:31.70  
  9   368 Chadwick, Jeff         Sherwood               2:49.45  
 10   433 Brewster, Ryan         Sir Winston            2:59.93  
 --   519 Robbins, Sam           Sir John A M               DNF  
 --   204 Polmateer, Nathan      Highland                   DNF  
 --   391 Kallsen, Steve         Sir Allan Ma               DNF  
 
Event 73  Women 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   183 Verhaeghe, Laura       Highland               5:42.00  
  2   173 Hodson, Nicola         Highland               5:50.00  
  3   427 Kocanovic, Daniell     Sir Winston            5:58.00  
  4   291 Martin, Leigh          Parkside               6:06.00  
  5    94 Livingston, Nora       Delta                  6:19.00  
  6   212 Baines, Katie          Hillfield St           6:25.00  
 
Event 74  Men 1500 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   416 Hametaj, Erind         Sir John A M           4:17.00  
  2   513 Schmidt, Brent         Westmount              4:18.00  
  3   493 Levine, Oren           Westdale               4:22.00  
  4   235 Craig, Elliot          Hillfield St           4:36.00  
  5   100 Lee, Philip            Delta                  4:41.00  
  6   391 Kallsen, Steve         Sir Allan Ma           4:42.00  
  7   371 Francis, Comacho       Sherwood               4:53.00  
  8   367 Chabot, Jamie          Sherwood               4:54.00  
  9   420 Mishra, Ravinesh       Sir John A M           5:04.00  
 10   309 Ego, Kyle              Parkside               5:19.00  
 11   376 Leonard, Andrew        Sherwood               5:40.00  
 12   368 Chadwick, Jeff         Sherwood               5:43.00  
 13    23 Li, Wallace            Ancaster Hig           6:04.00  
 14   433 Brewster, Ryan         Sir Winston            6:10.00  
 
Event 75  Women 3000 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   173 Hodson, Nicola         Highland              12:47.45  
  2     8 Johnston, Adrianna     Ancaster Hig          13:22.80  
  3   291 Martin, Leigh          Parkside              13:33.23  
  4   183 Verhaeghe, Laura       Highland              13:46.77  
 --   212 Baines, Katie          Hillfield St               DNF  
 
Event 76  Men 3000 Meter Run Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   416 Hametaj, Erind         Sir John A M           9:32.24  
  2   493 Levine, Oren           Westdale               9:33.70  
  3   391 Kallsen, Steve         Sir Allan Ma          11:07.42  
  4   309 Ego, Kyle              Parkside              11:09.61  
  5   495 Moran, Ryan            Westdale              11:33.76  
  6    23 Li, Wallace            Ancaster Hig          13:04.92  
 
Event 77  Women 100 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   325 Davy, Lauren           Saltfleet                16.73  
  2    48 Nicholls-Cave, Mic     Barton                   17.28  
 
Event 78  Men 110 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   239 Dobranowski, Alex      Hillfield St             16.57  
  2   278 Weiss, Matt            Orchard Park             18.27  
  3   306 Cowie, Aaron           Parkside                 19.51  
  4   313 Kawamura, Matt         Parkside                 20.81  
  5    71 Mori, Brandon          Barton                   20.97  
 
Event 79  Women 400 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    48 Nicholls-Cave, Mic     Barton                 1:13.83  
  2   357 Leonard, Catherine     Sherwood               1:25.11  
 
Event 80  Men 400 Meter Hurdles Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   278 Weiss, Matt            Orchard Park           1:04.82  
  2   306 Cowie, Aaron           Parkside               1:10.19  
  3    71 Mori, Brandon          Barton                 1:11.36  
  4   375 Lemmond, Jonathan      Sherwood               1:14.59  
 
Event 81  Women High Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   286 Jury, Alicia           Parkside                 1.50m  
  2    52 Williams, Johari       Barton                   1.45m  
 
Event 82  Men High Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    78 Triggs, Ryan           Barton                   1.77m  
  2   313 Kawamura, Matt         Parkside                 1.65m  
  3   318 Russell, Doug          Parkside                 1.50m  
  4    21 Cupido, Kyle           Ancaster Hig             1.49m  
 
Event 84  Men Pole Vault Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   239 Dobranowski, Alex      Hillfield St             3.30m  
  2   230 Armstrong, Mitch       Hillfield St             3.00m  
 
Event 85  Women Long Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    52 Williams, Johari       Barton                   4.70m  
  2   176 Mantel, Nicole         Highland                 4.60m  
  3    90 Joseph, Charmaine      Delta                    4.52m  
  4   168 Collins, Sara          Highland                 4.20m  
  5   445 Corbin, Raelene        Waterdown                4.07m  
  6   334 Morris, Cheri-Lyn      Saltfleet                3.85m  
  7   136 rienders, renee        Hamilton Dis             3.55m  
  8   284 Inch, Katie            Parkside                 3.54m  
  9    91 Kelly, Dionne          Delta                    3.34m  
 --   442 Campbell, Lauren       Waterdown                   ND  
 --   471 Hatcher, Heidi         Westdale                    ND  
 
Event 86  Men Long Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   258 Stockdale, Liam        Hillfield St             5.67m  
  2    81 Young, Stewart         Barton                   5.32m  
  3   395 Rassavong, Jolo        Sir Allan Ma             5.12m  
  4   104 Watson, Andrew         Delta                    5.03m  
  5    67 Isaac, Steve           Barton                   3.81m  
 --   415 Forrester, Thomas      Sir John A M                ND  
 --   163 verduyn, trevor        Hamilton Dis                ND  
 
Event 87  Women Triple Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   168 Collins, Sara          Highland                 9.40m  
  2    49 Pye, Amy               Barton                   9.33m  
  3   286 Jury, Alicia           Parkside                 9.31m  
  4    97 Rumble, Nancy          Delta                    9.27m  
  5   480 Panabaker, Cat         Westdale                 9.22m  
 
Event 88  Men Triple Jump Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    81 Young, Stewart         Barton                  11.83m  
  2   436 Harper, Matt           Sir Winston             10.93m  
  3   395 Rassavong, Jolo        Sir Allan Ma            10.29m  
  4    67 Isaac, Steve           Barton                   8.36m  
 
Event 89  Women Shot Put Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Panabaker, Cat         Westdale                 9.29m  
  2   169 Cowie, Lauren          Highland                 8.82m  
  3    84 Christian, Chrissy     Delta                    8.26m  
  4   445 Corbin, Raelene        Waterdown                8.11m  
  5    43 Iacoviello, Chante     Barton                   7.91m  
  6   481 Polos, Linden          Westdale                 7.63m  
  7    46 Mogridge, Val          Barton                   7.16m  
 
Event 90  Men Shot Put Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   120 Mirkovic, Srdjan       Glendale                12.95m  
  2    69 Mcdonald, Jim          Barton                  11.39m  
  3   503 Ward, Nigel            Westdale                10.95m  
  4    99 Hillgren, Graham       Delta                   10.88m  
  5   343 Kaytor, Kyle           Saltfleet               10.39m  
  6    75 Schonewille, Matt      Barton                  10.20m  
  7   439 Morelli, Mike          Sir Winston             10.11m  
  8   251 Olivieri, Anthony      Hillfield St             9.93m  
 --   273 Bower, Trevor          Orchard Park               DNF  
 --   163 verduyn, trevor        Hamilton Dis               DNF  
 
Event 91  Women Discus Throw Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    50 Welch, Carly           Barton                  26.75m  
  2    46 Mogridge, Val          Barton                  22.45m  
  3   481 Polos, Linden          Westdale                22.34m  
  4    43 Iacoviello, Chante     Barton                  22.32m  
  5   136 rienders, renee        Hamilton Dis            21.88m  
  6   485 Thomasen, Kristen      Westdale                15.46m  
 
Event 92  Men Discus Throw Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   239 Dobranowski, Alex      Hillfield St            46.07m  
  2    69 Mcdonald, Jim          Barton                  32.42m  
  3   251 Olivieri, Anthony      Hillfield St            32.24m  
  4    75 Schonewille, Matt      Barton                  31.75m  
  5   503 Ward, Nigel            Westdale                31.74m  
  6   497 Post, Ethan            Westdale                29.26m  
  7   273 Bower, Trevor          Orchard Park            22.23m  
 
Event 93  Women Javelin Throw Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   169 Cowie, Lauren          Highland                28.34m  
  2   136 rienders, renee        Hamilton Dis            25.67m  
  3    46 Mogridge, Val          Barton                  25.64m  
  4    43 Iacoviello, Chante     Barton                  19.78m  
  5   481 Polos, Linden          Westdale                14.18m  
  6   485 Thomasen, Kristen      Westdale                13.44m  
 
Event 94  Men Javelin Throw Senior
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   230 Armstrong, Mitch       Hillfield St            39.60m  
  2   313 Kawamura, Matt         Parkside                38.88m  
  3   275 Drueco, Gian           Orchard Park            38.50m  
  4   104 Watson, Andrew         Delta                   37.54m  
  5   503 Ward, Nigel            Westdale                36.40m  
  6    69 Mcdonald, Jim          Barton                  32.62m  
  7   251 Olivieri, Anthony      Hillfield St            30.72m  
  8    75 Schonewille, Matt      Barton                  28.90m  
  9   306 Cowie, Aaron           Parkside                26.14m  
 10   497 Post, Ethan            Westdale                25.20m  
 11   273 Bower, Trevor          Orchard Park            22.10m  
 
Event 95  Women 4x100 Meter Relay Senior
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton  'A'                                           52.88  
  2 Highland  'A'                                         53.25  
  3 Delta  'A'                                            54.85  
  4 Saltfleet  'A'                                        56.85  
  5 Parkside  'A'                                         57.52  
 
Event 96  Men 4x100 Meter Relay Senior
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton  'A'                                           45.33  
  2 Westdale  'A'                                         47.06  
  3 Highland  'A'                                         49.96  
  4 Sherwood  'A'                                         51.87  
 
Event 98  Men 2000 Meter Steeplechase Open
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   235 Craig, Elliot          Hillfield St           6:56.00  
  2   489 Cook, Patrick          Westdale               7:05.00  
  3   208 Telfer, Chris          Highland               7:09.00  
  4   371 Francis, Comacho       Sherwood               7:23.00  
  5    53 Arnold, Kevin          Barton                 7:29.00  
  6   305 Coull, Derek           Parkside               7:53.00  
  7   490 Cowling, Jacob         Westdale               8:21.00  
  8   492 Dutchak, Benjamin      Westdale               9:24.00  
  9   496 Munroe, David          Westdale               9:32.00  
 
Event 99  Women 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Ancaster High  'A'                                  4:25.56  
  2 Highland  'A'                                       4:34.06  
  3 Westmount  'A'                                      4:40.40  
  4 Sherwood  'A'                                       4:43.87  
  5 Barton  'A'                                         4:46.11  
  6 Parkside  'A'                                       4:55.39  
 
Event 100  Men 4x400 Meter Relay Open
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Barton  'A'                                         3:43.27  
  2 Westmount  'A'                                      3:46.77  
  3 Highland  'A'                                       3:48.11  
  4 Parkside  'A'                                       3:50.38  
  5 Sir John A MacDonald  'A'                           3:54.11  
  6 Sherwood  'A'                                       4:00.22  
  7 Saltfleet  'A'                                      4:27.65  
 
Event 111  Women 2000 Meter Steeplechase Open
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1   480 Panabaker, Cat         Westdale               8:05.00  
  2     5 Ferguson, Dana         Ancaster Hig           9:56.00  
  3    14 Reizgys, Katie         Ancaster Hig          10:12.00