Make your own free website on Tripod.com
     Team Scores for Event # 1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     MASSEY A             56           (2-3-16-35)               ()
2     ST.JOSEPH'S A        65           (5-10-13-37)              ()
3     VILLANOVA A          77           (6-17-25-29)              ()
4     RIVERSIDE A          89           (15-19-21-34)             ()
5     AMHERSTBURG A        95           (4-7-41-43)               ()
6     HOLY NAMES TEAM A    100          (9-12-33-46)              ()
7     ST.ANNE'S A          121          (23-28-32-38)             ()
8     SANDWICH A           144          (14-40-42-48)             ()
9     ST.JOSEPH'S B        158          (30-39-44-45)             ()




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     357   DAYNA PIDHORESKY       MARANATHA A         [#1]     11:42.3
2     2     274   JAMIE HARRIS           MASSEY A            [#1]     12:37.1
3     3     275   CHANTELLE LONSDALE     MASSEY A            [#2]     12:54.5
4     4     431   LAURA GULLICK          AMHERSTBURG A       [#1]     13:07.8
5     5     202   ANNIE GOLVBOVA         ST.JOSEPH'S A       [#1]     13:09.6
6     6     139   JESSICA REAUME         VILLANOVA A         [#1]     13:13.5
7     7     430   KYLA WORTLEY           AMHERSTBURG A       [#2]     13:30.3
8     8     323   LAUREN HOWELL          HARROW A            [#1]     13:30.7
9     9     1     NATALIE DESCHAMPS      HOLY NAMES TEAM A   [#1]     13:31.5
10    10    203   SABRINA BERNARDI       ST.JOSEPH'S A       [#2]     13:33.9

11    11    322   MEGHAN GOLDEN          HARROW A            [#2]     13:37.9
12    12    2     KIM GIVLIN             HOLY NAMES TEAM A   [#2]     13:38.8
13    13    204   SYLVIA WARD            ST.JOSEPH'S A       [#3]     13:39.3
14    14    304   KARIN JOHNSON          SANDWICH A          [#1]     13:40.8
15    15    69    CHINYE AZUH            RIVERSIDE A         [#1]     13:41.6
16    16    277   ELYSIA BRAIDFORD       MASSEY A            [#3]     13:41.9
17    17    141   JILL SOUCIE            VILLANOVA A         [#2]     13:43.7
18    18    98    SHELLEY MacMILLAN      ASSUMPTION A        [#1]     13:47.3
19    19    68    JILL ALSTON            RIVERSIDE A         [#2]     13:50.3
20    20    97    CARLY WESTFALL         ASSUMPTION A        [#2]     13:51.0

21    21    71    HEIDI SHALLOW          RIVERSIDE A         [#3]     13:51.6
22    22    111   RUTH EMODE             KENNEDY A           [#1]     13:52.6
23    23    365   DAWN MacKENZIE         ST.ANNE'S A         [#1]     13:56.5
24    24    349   HELENKA CZUBERNAT      L'ESSOR A           [#1]     13:57.1
25    25    140   NICOLE GARDIN          VILLANOVA A         [#3]     13:59.1
26    26    268   LEAH SMITHAM           BRENNAN A           [#1]     14:01.6
27    27    54    KELLY DUNWOODY         BELLE RIVER A       [#1]     14:18.6
28    28    364   MILA RUDIC             ST.ANNE'S A         [#2]     14:24.0
29    29    138   MARKIE SIMON           VILLANOVA A         [#4]     14:33.2
30    30    206   MEGAN BISSONNETTE      ST.JOSEPH'S B       [#1]     14:35.0

31    31    369   KELLY O'BRIEN          ST.ANNE'S B         [#1]     14:37.5
32    32    367   RACHELLE PAPINEAU      ST.ANNE'S A         [#3]     14:57.0
33    33    3     SAMANTHA MENESES       HOLY NAMES TEAM A   [#3]     14:57.4
34    34    70    CADY CONLIFFE          RIVERSIDE A         [#4]     14:57.8
35    35    276   CASEY DUNBAR           MASSEY A            [#4]     14:58.4
36    36    368   EMILY PIERCELL         ST.ANNE'S B         [#2]     14:59.5
37    37    205   EMILY CHARBONNEAU      ST.JOSEPH'S A       [#4]     15:01.4
38    38    366   AERIN SEMUS            ST.ANNE'S A         [#4]     15:15.7
39    39    207   TARA MAXIM             ST.JOSEPH'S B       [#2]     15:18.1
40    40    305   EMILY PELESHOK         SANDWICH A          [#2]     15:19.4

41    41    433   JACLYN BRUSH           AMHERSTBURG A       [#3]     15:31.6
42    42    306   SARAH DAVIDSON         SANDWICH A          [#3]     15:35.9
43    43    432   BIANCA DiBIASE         AMHERSTBURG A       [#4]     15:38.3
44    44    209   CATHYNA SOUKTHAVONE    ST.JOSEPH'S B       [#3]     15:49.8
45    45    208   JENNA DOYLE            ST.JOSEPH'S B       [#4]     16:00.3
46    46    4     CRISTINA PASTORIUS     HOLY NAMES TEAM A   [#4]     16:40.7
47    47    339   MEGAN TOYE             FORSTER A           [#1]     16:58.6
48    48    307   NICOLE REIMNEITZ       SANDWICH A          [#4]     19:45.7




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 56

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      JAMIE HARRIS             12:37.1            4:21.06    6:57.69
3/3      CHANTELLE LONSDALE       12:54.5            4:27.06    7:07.29
16/16    ELYSIA BRAIDFORD         13:41.9            4:43.41    7:33.45
35/35    CASEY DUNBAR             14:58.4            5:09.79    8:15.66

       TOP 4 TOTAL TIME:  54:11.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:32.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:40.33     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:28.53
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:21.30


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 65

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
5/5      ANNIE GOLVBOVA           13:09.6            4:32.27    7:15.63
10/10    SABRINA BERNARDI         13:33.9            4:40.65    7:29.04
13/13    SYLVIA WARD              13:39.3            4:42.51    7:32.01
37/37    EMILY CHARBONNEAU        15:01.4            5:10.82    8:17.31

       TOP 4 TOTAL TIME:  55:24.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:51.05
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:46.56     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:38.51
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:51.80


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 77

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
6/6      JESSICA REAUME           13:13.5            4:33.62    7:17.79
17/17    JILL SOUCIE              13:43.7            4:44.03    7:34.44
25/25    NICOLE GARDIN            13:59.1            4:49.34    7:42.94
29/29    MARKIE SIMON             14:33.2            5:01.10    8:01.76

       TOP 4 TOTAL TIME:  55:29.50         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:52.37
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:47.02     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:39.24
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:19.70


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE A           SCORE: 89

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    CHINYE AZUH              13:41.6            4:43.31    7:33.29
19/19    JILL ALSTON              13:50.3            4:46.31    7:38.09
21/21    HEIDI SHALLOW            13:51.6            4:46.75    7:38.80
34/34    CADY CONLIFFE            14:57.8            5:09.58    8:15.32

       TOP 4 TOTAL TIME:  56:21.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:05.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:51.49     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:46.38
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:16.20


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  AMHERSTBURG A         SCORE: 95

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      LAURA GULLICK            13:07.8            4:31.65    7:14.64
7/7      KYLA WORTLEY             13:30.3            4:39.41    7:27.05
41/41    JACLYN BRUSH             15:31.6            5:21.24    8:33.98
43/43    BIANCA DiBIASE           15:38.3            5:23.55    8:37.68

       TOP 4 TOTAL TIME:  57:48.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:27.00
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:58.96     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:58.34
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:30.50


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM A     SCORE: 100

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
9/9      NATALIE DESCHAMPS        13:31.5            4:39.82    7:27.71
12/12    KIM GIVLIN               13:38.8            4:42.34    7:31.74
33/33    SAMANTHA MENESES         14:57.4            5:09.44    8:15.10
46/46    CRISTINA PASTORIUS       16:40.7            5:45.06    9:12.09

       TOP 4 TOTAL TIME:  58:48.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:42.10
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:04.17     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:06.67
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:09.20


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 121

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
23/23    DAWN MacKENZIE           13:56.5            4:48.44    7:41.50
28/28    MILA RUDIC               14:24.0            4:57.93    7:56.68
32/32    RACHELLE PAPINEAU        14:57.0            5:09.31    8:14.89
38/38    AERIN SEMUS              15:15.7            5:15.75    8:25.20

       TOP 4 TOTAL TIME:  58:33.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:38.30
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:02.86     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:04.57
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:19.20


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  SANDWICH A            SCORE: 144

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
14/14    KARIN JOHNSON            13:40.8            4:43.03    7:32.84
40/40    EMILY PELESHOK           15:19.4            5:17.03    8:27.24
42/42    SARAH DAVIDSON           15:35.9            5:22.72    8:36.35
48/48    NICOLE REIMNEITZ         19:45.7            6:48.86   10:54.17

       TOP 4 TOTAL TIME:  64:21.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  16:05.45
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:32.91     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:52.66
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:04.90


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S B         SCORE: 158

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
30/30    MEGAN BISSONNETTE        14:35.0            5:01.72    8:02.75
39/39    TARA MAXIM               15:18.1            5:16.58    8:26.52
44/44    CATHYNA SOUKTHAVONE      15:49.8            5:27.51    8:44.01
45/45    JENNA DOYLE              16:00.3            5:31.13    8:49.80

       TOP 4 TOTAL TIME:  61:43.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  15:25.80
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:19.24     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:30.78
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:25.30

     Team Scores for Event # 2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     VILLANOVA A          38           (3-5-13-17)               ()
2     KENNEDY A            57           (4-11-16-26)              ()
3     ASSUMPTION A         64           (2-10-14-38)              (42)
4     ST.JOSEPH'S A        94           (15-23-24-32)             ()
5     MASSEY A             116          (12-27-33-44)             ()
6     ST.ANNE'S A          121          (1-22-45-53)              ()
7     SANDWICH A           127          (25-30-35-37)             ()
8     VILLANOVA B          154          (34-39-40-41)             ()
9     ST.JOSEPH'S B        189          (29-50-54-56)             ()




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     389   KURT FREDERICK         ST.ANNE'S A         [#1]     17:12.2
2     2     103   JOSH MARTINEZ          ASSUMPTION A        [#1]     17:56.8
3     3     161   COREY MARTIN           VILLANOVA A         [#1]     18:02.5
4     4     117   XAVIER PASSEMENT       KENNEDY A           [#1]     18:08.5
5     5     160   ANTHONY DUFOUR         VILLANOVA A         [#2]     18:19.1
6     6     60    CHRIS HANDLESMAN       BELLE RIVER A       [#1]     18:26.8
7     7     83    JUSTIN LAJOIE          RIVERSIDE A         [#1]     18:29.1
8     8     84    ALEX WAGHORN           RIVERSIDE A         [#2]     18:30.2
9     9     82    TREVAN BURCH           RIVERSIDE A         [#3]     18:31.2
10    10    101   CALEN HAMELIN          ASSUMPTION A        [#2]     18:38.3

11    11    118   JACK BRYAN             KENNEDY A           [#2]     18:52.9
12    12    290   LUCAS SEMPLE           MASSEY A            [#1]     18:59.9
13    13    162   DEREK KIPPING          VILLANOVA A         [#3]     19:04.3
14    14    102   DOUG SERRANO           ASSUMPTION A        [#3]     19:12.3
15    15    226   ROBERT POWER           ST.JOSEPH'S A       [#1]     19:15.1
16    16    119   BRYAN BOUTILIER        KENNEDY A           [#3]     19:16.9
17    17    163   CASDIN PARR            VILLANOVA A         [#4]     19:23.4
18    18    86    BEN CORRIVEU           RIVERSIDE B         [#1]     19:24.6
19    19    193   ROBERTO BRIE           WALKERVILLE A       [#1]     19:25.3
20    20    29    JOE CHARRON            HOLY NAMES TEAM A   [#1]     19:33.1

21    21    328   STEVEN GRIEVES         HARROW A            [#1]     19:36.9
22    22    390   BRETT CHAUVIN          ST.ANNE'S A         [#2]     19:48.3
23    23    224   BRANDON RIENGUETTE     ST.JOSEPH'S A       [#2]     19:51.5
24    24    225   MATT HIGGINS           ST.JOSEPH'S A       [#3]     19:57.3
25    25    312   CHADD LEE              SANDWICH A          [#1]     20:04.5
26    26    121   ERIC LY                KENNEDY A           [#4]     20:08.1
27    27    292   REG ROBSON             MASSEY A            [#2]     20:17.2
28    28    352   DAVID TREMBLAY         L'ESSOR A           [#1]     20:24.4
29    29    228   MATT BEAISOLEIL        ST.JOSEPH'S B       [#1]     20:26.4
30    30    314   ANTHONY DIOTTE         SANDWICH A          [#2]     20:39.5

31    31    122   DENNIS MA              KENNEDY B           [#1]     20:48.6
32    32    227   SCOTT CHARBONNEAU      ST.JOSEPH'S A       [#4]     20:57.7
33    33    291   MICHAEL GROHS          MASSEY A            [#3]     21:12.8
34    34    166   BRYAN HOLLISTER        VILLANOVA B         [#1]     21:16.7
35    35    315   PHIL AUSMAN            SANDWICH A          [#3]     21:19.1
36    36    59    DAVID HINES            BELLE RIVER A       [#2]     21:19.6
37    37    313   COREY LEE              SANDWICH A          [#4]     21:20.1
38    38    104   SHANE SCOTT            ASSUMPTION A        [#4]     21:36.1
39    39    165   ADOLPHE KHOURY         VILLANOVA B         [#2]     21:45.8
40    40    167   ANDY FARACI            VILLANOVA B         [#3]     21:50.8

41    41    164   STEVE AMLIN            VILLANOVA B         [#4]     21:51.3
42    42    105   JOSH TAVEIRNE          ASSUMPTION A        [#5]     22:18.8
43    43    30    JEFF KURZ              HOLY NAMES TEAM A   [#2]     22:25.5
44    44    293   JEFF BLACKSHAW         MASSEY A            [#4]     22:38.7
45    45    391   JORDAN NOONAN          ST.ANNE'S A         [#3]     22:50.3
46    46    347   AHMED AL-JAISHI        FORSTER A           [#1]     22:56.2
47    47    32    ANDREW MALANDRUCCOLO   HOLY NAMES TEAM A   [#3]     24:06.5
48    48    108   BOB TRAN               ASSUMPTION B        [#1]     24:24.0
49    49    106   DAVE KOZMENSKI         ASSUMPTION B        [#2]     24:26.5
50    50    230   ASHKAN HAMZEH          ST.JOSEPH'S B       [#2]     24:52.6

51    51    192   TODD HOLLAND           WALKERVILLE A       [#2]     25:00.4
52    52    107   MIKE ROY               ASSUMPTION B        [#3]     25:55.4
53    53    392   JOSH KEHOE             ST.ANNE'S A         [#4]     26:04.1
54    54    229   LEE LANDRY             ST.JOSEPH'S B       [#3]     26:09.3
55    55    421   PHILIP WILLIAMS        WESTERN A           [#1]     29:38.8
56    56    231   KYLE PLANTE            ST.JOSEPH'S B       [#4]     31:05.0




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 38

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      COREY MARTIN             18:02.5            3:47.89    6:04.62
5/5      ANTHONY DUFOUR           18:19.1            3:51.38    6:10.20
13/13    DEREK KIPPING            19:04.3            4:00.90    6:25.44
17/17    CASDIN PARR              19:23.4            4:04.92    6:31.87

       TOP 4 TOTAL TIME:  74:49.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:42.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:56.27     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:18.04
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:20.90


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  KENNEDY A             SCORE: 57

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      XAVIER PASSEMENT         18:08.5            3:49.15    6:06.64
11/11    JACK BRYAN               18:52.9            3:58.50    6:21.60
16/16    BRYAN BOUTILIER          19:16.9            4:03.55    6:29.68
26/26    ERIC LY                  20:08.1            4:14.33    6:46.92

       TOP 4 TOTAL TIME:  76:26.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:06.60
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:01.38     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:26.22
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:59.60


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ASSUMPTION A          SCORE: 64

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      JOSH MARTINEZ            17:56.8            3:46.69    6:02.70
10/10    CALEN HAMELIN            18:38.3            3:55.43    6:16.68
14/14    DOUG SERRANO             19:12.3            4:02.58    6:28.12
38/38    SHANE SCOTT              21:36.1            4:32.86    7:16.57
42/42    JOSH TAVEIRNE            22:18.8            4:41.85    7:30.96

       TOP 4 TOTAL TIME:  77:23.50         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:20.87
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:04.39     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:31.03
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:39.30


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 94

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    ROBERT POWER             19:15.1            4:03.17    6:29.07
23/23    BRANDON RIENGUETTE       19:51.5            4:10.84    6:41.34
24/24    MATT HIGGINS             19:57.3            4:12.06    6:43.29
32/32    SCOTT CHARBONNEAU        20:57.7            4:24.77    7:03.63

       TOP 4 TOTAL TIME:  80:01.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:00.40
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:12.71     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:44.34
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:42.60


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 116

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
12/12    LUCAS SEMPLE             18:59.9            3:59.97    6:23.95
27/27    REG ROBSON               20:17.2            4:16.25    6:50.00
33/33    MICHAEL GROHS            21:12.8            4:27.95    7:08.72
44/44    JEFF BLACKSHAW           22:38.7            4:46.04    7:37.66

       TOP 4 TOTAL TIME:  83:08.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:47.15
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:22.55     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:00.09
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:38.80


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 121

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      KURT FREDERICK           17:12.2            3:37.30    5:47.68
22/22    BRETT CHAUVIN            19:48.3            4:10.16    6:40.25
45/45    JORDAN NOONAN            22:50.3            4:48.48    7:41.56
53/53    JOSH KEHOE               26:04.1            5:29.28    8:46.84

       TOP 4 TOTAL TIME:  85:54.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:28.72
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:31.31     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:14.09
      1 THROUGH 4 SPLIT:   8:51.90


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  SANDWICH A            SCORE: 127

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
25/25    CHADD LEE                20:04.5            4:13.57    6:45.71
30/30    ANTHONY DIOTTE           20:39.5            4:20.94    6:57.50
35/35    PHIL AUSMAN              21:19.1            4:29.28    7:10.84
37/37    COREY LEE                21:20.1            4:29.49    7:11.18

       TOP 4 TOTAL TIME:  83:23.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:50.80
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:23.32     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:01.32
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:15.60


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  VILLANOVA B           SCORE: 154

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
34/34    BRYAN HOLLISTER          21:16.7            4:28.77    7:10.03
39/39    ADOLPHE KHOURY           21:45.8            4:34.90    7:19.84
40/40    ANDY FARACI              21:50.8            4:35.95    7:21.52
41/41    STEVE AMLIN              21:51.3            4:36.06    7:21.69

       TOP 4 TOTAL TIME:  86:44.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:41.15
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:33.92     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:18.28
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:34.60


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.75KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S B         SCORE: 189

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
29/29    MATT BEAISOLEIL          20:26.4            4:18.18    6:53.08
50/50    ASHKAN HAMZEH            24:52.6            5:14.23    8:22.76
54/54    LEE LANDRY               26:09.3            5:30.37    8:48.59
56/56    KYLE PLANTE              31:05.0            6:32.63   10:28.20

       TOP 4 TOTAL TIME: 102:33.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:38.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:23.85     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:38.17
      1 THROUGH 4 SPLIT:  10:38.60

     Team Scores for Event # 3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     HOLY NAMES TEAM A    23           (1-3-6-13)                (39)
2     VILLANOVA A          54           (5-7-17-25)               (29)
3     KENNEDY A            54           (2-4-10-38)               ()
4     ST.JOSEPH'S A        61           (8-11-20-22)              (24)
5     RIVERSIDE A          92           (9-26-27-30)              ()
6     ST.ANNE'S A          92           (12-14-31-35)             (41)
7     MASSEY A             103          (18-19-21-45)             (72)
8     WALKERVILLE A        171          (15-34-55-67)             ()
9     HOLY NAMES TEAM B    178          (33-43-48-54)             (56)
10    ST.ANNE'S B          202          (40-42-59-61)             (66)
11    SANDWICH A           202          (23-44-65-70)             ()
12    HOLY NAMES TEAM C    240          (37-49-76-78)             (82)
13    BELLE RIVER A        248          (51-60-68-69)             ()
14    VILLANOVA B          250          (47-57-63-83)             ()
15    FORSTER A            312          (62-80-84-86)             (88)




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     5     JACKIE MALETTE         HOLY NAMES TEAM A   [#1]     15:34.3
2     2     113   LEAH STEINKE           KENNEDY A           [#1]     16:03.4
3     3     7     JESSIE MEVED           HOLY NAMES TEAM A   [#2]     16:13.9
4     4     112   HANNAH EBERHARD        KENNEDY A           [#2]     16:20.3
5     5     142   SANDY KUNKEL           VILLANOVA A         [#1]     16:31.6
6     6     6     RACHELLE MALETTE       HOLY NAMES TEAM A   [#3]     16:37.3
7     7     143   NICOLE BRUYETTE        VILLANOVA A         [#2]     16:57.5
8     8     210   ADRIANA LYONS          ST.JOSEPH'S A       [#1]     17:04.1
9     9     74    CARMEN GARCIA          RIVERSIDE A         [#1]     17:33.3
10    10    115   JOCELYN NIKITA         KENNEDY A           [#3]     17:40.0

11    11    211   FILOMENA DiGREGORIO    ST.JOSEPH'S A       [#2]     17:47.7
12    12    370   MEGHAN DOSTER          ST.ANNE'S A         [#1]     17:50.3
13    13    8     JESSICA MURPHY         HOLY NAMES TEAM A   [#4]     17:53.5
14    14    371   MARIJA BYRNE           ST.ANNE'S A         [#2]     17:55.8
15    15    196   KRYSTLE ROYSE          WALKERVILLE A       [#1]     18:09.1
16    16    256   EMILY MARN             ESSEX A             [#1]     18:11.3
17    17    144   JAMIE GENIK            VILLANOVA A         [#3]     18:11.7
18    18    278   MARY PATTERSON         MASSEY A            [#1]     18:17.7
19    19    280   CARLEIGH WELDON        MASSEY A            [#2]     18:28.3
20    20    212   RANDA MARCOS           ST.JOSEPH'S A       [#3]     18:30.8

21    21    279   BEUNDA LI              MASSEY A            [#3]     18:39.3
22    22    213   JULIA WERBEL           ST.JOSEPH'S A       [#4]     18:49.6
23    23    311   CHRISTY LAUZON         SANDWICH A          [#1]     18:54.0
24    24    214   MAGDA WALCZAK          ST.JOSEPH'S A       [#5]     18:57.3
25    25    145   ALISON BALIND          VILLANOVA A         [#4]     19:01.1
26    26    73    KERRI BUTNARI          RIVERSIDE A         [#2]     19:02.1
27    27    75    KATIE HICKS            RIVERSIDE A         [#3]     19:04.2
28    28    257   ERIN MARN              ESSEX A             [#2]     19:11.9
29    29    146   TINA CAPPUCCI          VILLANOVA A         [#5]     19:17.2
30    30    76    JENNA SLIPIEC          RIVERSIDE A         [#4]     19:22.8

31    31    372   CHANTE PATHAK          ST.ANNE'S A         [#3]     19:26.9
32    32    435   JESSICA LAESSER        AMHERSTBURG A       [#1]     19:27.4
33    33    13    CATHY MEDVED           HOLY NAMES TEAM B   [#1]     19:29.1
34    34    194   JILL CONLON            WALKERVILLE A       [#2]     19:32.8
35    35    373   MICHELLE NOVAKOVICH    ST.ANNE'S A         [#4]     19:36.3
36    36    258   CARLY SALTER           ESSEX A             [#3]     19:38.0
37    37    16    CRISANDRA MARDEGAN     HOLY NAMES TEAM C   [#1]     19:44.5
38    38    114   ADRIANA GIORGI         KENNEDY A           [#4]     19:46.1
39    39    9     MATEJA BEZAK           HOLY NAMES TEAM A   [#5]     19:50.1
40    40    375   ASHLEY TERNOVAN        ST.ANNE'S B         [#1]     20:03.6

41    41    374   JACLYN MORGA           ST.ANNE'S A         [#5]     20:05.5
42    42    377   MARY-ANN GALINAC       ST.ANNE'S B         [#2]     20:17.4
43    43    14    TARA STOCCO            HOLY NAMES TEAM B   [#2]     20:23.2
44    44    309   JESSIE VLANICH         SANDWICH A          [#2]     20:23.9
45    45    281   STEPHANIE DUDOK        MASSEY A            [#4]     20:30.7
46    46    66    GISELE DUROCHER        LAJEUNESSE A        [#1]     20:32.9
47    47    150   CATIA CARREIRA         VILLANOVA B         [#1]     20:44.5
48    48    11    ANGELICA JOACHIMOWICZ  HOLY NAMES TEAM B   [#3]     20:48.2
49    49    18    JILL PICHE             HOLY NAMES TEAM C   [#2]     20:54.6
50    50    351   JESSICA BONDY          L'ESSOR A           [#1]     20:55.0

51    51    55    EMILY GLOS             BELLE RIVER A       [#1]     20:56.8
52    52    284   HEATHER LEENAARS       MASSEY B            [#1]     20:58.0
53    53    20    TARALYN MASSE          HOLY NAMES TEAM D   [#1]     20:58.7
54    54    12    CINDY KAVANAUGH        HOLY NAMES TEAM B   [#4]     21:00.2
55    55    198   KELLY MEEKING          WALKERVILLE A       [#3]     21:02.1
56    56    10    MEAGHAN BOWER          HOLY NAMES TEAM B   [#5]     21:04.6
57    57    148   HILARY LAING           VILLANOVA B         [#2]     21:05.1
58    58    269   SHELLEY MARIER         BRENNAN A           [#1]     21:05.5
59    59    376   JEN BRENKO             ST.ANNE'S B         [#3]     21:08.6
60    60    53    YOULEE CHOI            BELLE RIVER A       [#2]     21:14.7

61    61    382   DANIELLE MULVEY        ST.ANNE'S B         [#4]     21:22.5
62    62    340   CHANTHA KONG           FORSTER A           [#1]     21:32.4
63    63    147   LAURA McGUIRE          VILLANOVA B         [#3]     21:35.6
64    64    378   LAUREN ARTINGER        ST.ANNE'S C         [#1]     21:36.6
65    65    310   CAITLIN BALLANCE       SANDWICH A          [#3]     21:37.4
66    66    381   KELLY HASEN            ST.ANNE'S B         [#5]     21:40.2
67    67    195   JENNY THIBERT          WALKERVILLE A       [#4]     21:42.6
68    68    56    KAITLYN HINES          BELLE RIVER A       [#3]     21:47.1
69    69    57    RAE QUINNEY            BELLE RIVER A       [#4]     21:47.9
70    70    308   VALERIE SLACK          SANDWICH A          [#4]     22:02.3

71    71    283   STEPHANIE OSLEY        MASSEY B            [#2]     22:13.3
72    72    282   HEATHER TURNER         MASSEY A            [#5]     22:17.5
73    73    324   VARRIE KANDER          HARROW A            [#1]     22:18.9
74    74    326   VALERIE MARSHALL       HARROW A            [#2]     22:30.3
75    75    325   MEGAN BALSILLIE        HARROW A            [#3]     22:38.4
76    76    15    COLLEEN CURRAN         HOLY NAMES TEAM C   [#3]     23:00.9
77    77    436   APRIL TESKY            AMHERSTBURG A       [#2]     23:02.6
78    78    19    KRISTA SWITZER         HOLY NAMES TEAM C   [#4]     23:08.0
79    79    418   TERY RIOUX             WESTERN A           [#1]     23:10.1
80    80    341   SAROEUTH CHAB          FORSTER A           [#2]     23:17.0

81    81    359   ANNA SKOROBOHACZ       HOLY NAMES D        [#1]     24:11.4
82    82    17    CHERYL MOORE           HOLY NAMES TEAM C   [#5]     24:11.9
83    83    149   LISA HILL              VILLANOVA B         [#4]     24:22.9
84    84    342   ZEINAB MCHEIMECH       FORSTER A           [#3]     28:09.0
85    85    346   SALLY TRAN             FORSTER B           [#1]     28:12.3
86    86    343   ESTER KHAMPHENG        FORSTER A           [#4]     29:25.0
87    87    345   CINDY DAVIES           FORSTER B           [#2]     30:37.8
88    88    344   SARAH ALAMAR           FORSTER A           [#5]     30:38.2
89    89    416   AMANDA KLESH           WESTERN A           [#2]     30:42.8




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM A     SCORE: 23

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      JACKIE MALETTE           15:34.3            3:48.99    6:06.38
3/3      JESSIE MEVED             16:13.9            3:58.70    6:21.92
6/6      RACHELLE MALETTE         16:37.3            4:04.43    6:31.08
13/13    JESSICA MURPHY           17:53.5            4:23.11    7:00.97
39/39    MATEJA BEZAK             19:50.1            4:51.69    7:46.70

       TOP 4 TOTAL TIME:  66:19.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  16:34.75
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:03.81     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:30.09
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:19.20


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 54

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
5/5      SANDY KUNKEL             16:31.6            4:03.03    6:28.84
7/7      NICOLE BRUYETTE          16:57.5            4:09.38    6:39.00
17/17    JAMIE GENIK              18:11.7            4:27.57    7:08.11
25/25    ALISON BALIND            19:01.1            4:39.68    7:27.48
29/29    TINA CAPPUCCI            19:17.2            4:43.62    7:33.79

       TOP 4 TOTAL TIME:  70:41.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  17:40.47
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:19.92     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:55.87
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:29.50


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  KENNEDY A             SCORE: 54

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      LEAH STEINKE             16:03.4            3:56.12    6:17.79
4/4      HANNAH EBERHARD          16:20.3            4:00.26    6:24.41
10/10    JOCELYN NIKITA           17:40.0            4:19.80    6:55.68
38/38    ADRIANA GIORGI           19:46.1            4:50.71    7:45.13

       TOP 4 TOTAL TIME:  69:49.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  17:27.45
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:16.72     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:50.76
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:42.70


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 61

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      ADRIANA LYONS            17:04.1            4:11.00    6:41.60
11/11    FILOMENA DiGREGORIO      17:47.7            4:21.69    6:58.70
20/20    RANDA MARCOS             18:30.8            4:32.25    7:15.60
22/22    JULIA WERBEL             18:49.6            4:36.86    7:22.97
24/24    MAGDA WALCZAK            18:57.3            4:38.75    7:26.00

       TOP 4 TOTAL TIME:  72:12.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:03.05
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:25.45     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:04.72
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:45.50


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE A           SCORE: 92

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
9/9      CARMEN GARCIA            17:33.3            4:18.16    6:53.05
26/26    KERRI BUTNARI            19:02.1            4:39.92    7:27.87
27/27    KATIE HICKS              19:04.2            4:40.44    7:28.70
30/30    JENNA SLIPIEC            19:22.8            4:45.00    7:36.00

       TOP 4 TOTAL TIME:  75:02.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:45.60
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:35.88     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:21.41
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:49.50


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 92

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
12/12    MEGHAN DOSTER            17:50.3            4:22.32    6:59.71
14/14    MARIJA BYRNE             17:55.8            4:23.67    7:01.87
31/31    CHANTE PATHAK            19:26.9            4:46.00    7:37.60
35/35    MICHELLE NOVAKOVICH      19:36.3            4:48.30    7:41.28
41/41    JACLYN MORGA             20:05.5            4:55.46    7:52.73

       TOP 4 TOTAL TIME:  74:49.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:42.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:35.07     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:20.12
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:46.00


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 103

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
18/18    MARY PATTERSON           18:17.7            4:29.04    7:10.46
19/19    CARLEIGH WELDON          18:28.3            4:31.64    7:14.62
21/21    BEUNDA LI                18:39.3            4:34.33    7:18.92
45/45    STEPHANIE DUDOK          20:30.7            5:01.64    8:02.62
72/72    HEATHER TURNER           22:17.5            5:27.81    8:44.49

       TOP 4 TOTAL TIME:  75:56.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:59.00
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:39.16     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:26.66
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:13.00


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  WALKERVILLE A         SCORE: 171

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    KRYSTLE ROYSE            18:09.1            4:26.93    7:07.08
34/34    JILL CONLON              19:32.8            4:47.45    7:39.92
55/55    KELLY MEEKING            21:02.1            5:09.33    8:14.92
67/67    JENNY THIBERT            21:42.6            5:19.26    8:30.81

       TOP 4 TOTAL TIME:  80:26.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:06.65
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:55.74     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:53.19
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:33.50


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM B     SCORE: 178

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
33/33    CATHY MEDVED             19:29.1            4:46.54    7:38.46
43/43    TARA STOCCO              20:23.2            4:59.80    7:59.68
48/48    ANGELICA JOACHIMOWICZ    20:48.2            5:05.93    8:09.48
54/54    CINDY KAVANAUGH          21:00.2            5:08.87    8:14.19
56/56    MEAGHAN BOWER            21:04.6            5:09.95    8:15.92

       TOP 4 TOTAL TIME:  81:40.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:25.17
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:00.28     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:00.46
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:31.10


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S B           SCORE: 202

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
40/40    ASHLEY TERNOVAN          20:03.6            4:55.00    7:52.00
42/42    MARY-ANN GALINAC         20:17.4            4:58.38    7:57.40
59/59    JEN BRENKO               21:08.6            5:10.93    8:17.48
61/61    DANIELLE MULVEY          21:22.5            5:14.33    8:22.92
66/66    KELLY HASEN              21:40.2            5:18.67    8:29.87

       TOP 4 TOTAL TIME:  82:52.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:43.02
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:04.66     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:07.46
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:18.90


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  SANDWICH A            SCORE: 202

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
23/23    CHRISTY LAUZON           18:54.0            4:37.94    7:24.70
44/44    JESSIE VLANICH           20:23.9            4:59.97    7:59.95
65/65    CAITLIN BALLANCE         21:37.4            5:17.99    8:28.78
70/70    VALERIE SLACK            22:02.3            5:24.09    8:38.54

       TOP 4 TOTAL TIME:  82:57.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:44.40
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:05.00     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:08.00
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:08.30


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM C     SCORE: 240

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
37/37    CRISANDRA MARDEGAN       19:44.5            4:50.31    7:44.49
49/49    JILL PICHE               20:54.6            5:07.50    8:12.00
76/76    COLLEEN CURRAN           23:00.9            5:38.45    9:01.52
78/78    KRISTA SWITZER           23:08.0            5:40.19    9:04.30
82/82    CHERYL MOORE             24:11.9            5:55.85    9:29.36

       TOP 4 TOTAL TIME:  86:48.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:42.00
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:19.11     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:30.58
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:23.50


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  BELLE RIVER A         SCORE: 248

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
51/51    EMILY GLOS               20:56.8            5:08.03    8:12.84
60/60    YOULEE CHOI              21:14.7            5:12.42    8:19.87
68/68    KAITLYN HINES            21:47.1            5:20.36    8:32.57
69/69    RAE QUINNEY              21:47.9            5:20.56    8:32.89

       TOP 4 TOTAL TIME:  85:46.50         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:26.62
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:15.34     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:24.55
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:51.10


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA B           SCORE: 250

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
47/47    CATIA CARREIRA           20:44.5            5:05.02    8:08.03
57/57    HILARY LAING             21:05.1            5:10.07    8:16.11
63/63    LAURA McGUIRE            21:35.6            5:17.54    8:28.06
83/83    LISA HILL                24:22.9            5:58.55    9:33.68

       TOP 4 TOTAL TIME:  87:48.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:57.02
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:22.80     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:36.48
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:38.40


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.08KM JR GIRLS

      TEAM:  FORSTER A             SCORE: 312

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
62/62    CHANTHA KONG             21:32.4            5:16.76    8:26.81
80/80    SAROEUTH CHAB            23:17.0            5:42.40    9:07.84
84/84    ZEINAB MCHEIMECH         28:09.0            6:53.97   11:02.35
86/86    ESTER KHAMPHENG          29:25.0            7:12.59   11:32.14
88/88    SARAH ALAMAR             30:38.2            7:30.53   12:00.84

       TOP 4 TOTAL TIME: 102:23.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:35.85
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   6:16.43     TOP 4 AVERAGE PER MILE:  10:02.29
      1 THROUGH 4 SPLIT:   7:52.60

     Team Scores for Event # 4 BOYS   5.99KM JR BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     HERMAN A             38           (4-7-10-17)               (58)
2     RIVERSIDE A          42           (1-3-5-33)                ()
3     VILLANOVA A          61           (8-9-13-31)               (35)
4     ST.JOSEPH'S A        93           (11-14-32-36)             (50)
5     AMHERSTBURG A        101          (6-24-34-37)              (85)
6     ST.ANNE'S A          102          (20-23-29-30)             (41)
7     HOLY NAMES TEAM A    154          (19-43-44-48)             (52)
8     SANDWICH A           165          (12-38-45-70)             ()
9     KENNEDY A            170          (22-25-51-72)             (78)
10    ST.ANNE'S B          193          (40-42-49-62)             (68)
11    MASSEY A             203          (2-54-59-88)              ()
12    VILLANOVA B          206          (28-39-55-84)             ()
13    HOLY NAMES TEAM B    235          (21-61-76-77)             ()
14    ESSEX A              244          (47-57-66-74)             ()
15    ST.JOSEPH'S B        273          (56-64-73-80)             ()




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     88    MATT LOISELLE          RIVERSIDE A         [#1]     20:25.0
2     2     294   CRAIG COCCHIO          MASSEY A            [#1]     21:08.5
3     3     87    GARRETT BRANNAGAN      RIVERSIDE A         [#2]     21:52.1
4     4     260   JOE JIMENEZ            HERMAN A            [#1]     22:01.5
5     5     89    MILAN SAPARA           RIVERSIDE A         [#3]     22:12.7
6     6     440   RICHARD BERNYK         AMHERSTBURG A       [#1]     22:19.0
7     7     259   ERIC REIDEL            HERMAN A            [#2]     22:24.3
8     8     168   JESSE ZITER            VILLANOVA A         [#1]     22:33.3
9     9     171   PAUL FEIMER            VILLANOVA A         [#2]     22:39.5
10    10    261   JEREMY FISICO          HERMAN A            [#3]     22:41.3

11    11    232   SEAN BLAKE             ST.JOSEPH'S A       [#1]     22:42.7
12    12    319   MIKE EDWARDS           SANDWICH A          [#1]     22:45.6
13    13    170   DAVE DUFOUR            VILLANOVA A         [#3]     22:51.0
14    14    234   JAMIE LABONTE          ST.JOSEPH'S A       [#2]     22:53.3
15    15    331   MATT FROESE            HARROW A            [#1]     22:58.2
16    16    132   SEGETLAB HAILE         CATHOLIC CENTRAL A  [#1]     23:01.1
17    17    262   BORIS GLAVAS           HERMAN A            [#4]     23:11.2
18    18    109   MIKE MORENCIE          ASSUMPTION A        [#1]     23:16.9
19    19    33    DAVID BAGUILUT         HOLY NAMES TEAM A   [#1]     23:25.1
20    20    394   RYAN YOUNG             ST.ANNE'S A         [#1]     23:29.6

21    21    43    BRAD YAEGER            HOLY NAMES TEAM B   [#1]     23:35.4
22    22    124   SEAN SCHRAM            KENNEDY A           [#1]     23:36.1
23    23    396   RYAN BYRNE             ST.ANNE'S A         [#2]     23:42.0
24    24    438   STEVEN REAUME          AMHERSTBURG A       [#2]     23:44.0
25    25    125   DAN TUCKER             KENNEDY A           [#2]     23:49.6
26    26    133   LUAL GUET              CATHOLIC CENTRAL A  [#2]     23:50.4
27    27    271   PIERRE QUESNEL         BRENNAN A           [#1]     23:50.8
28    28    172   MARK FEIMER            VILLANOVA B         [#1]     23:57.2
29    29    393   JORDAN BALL            ST.ANNE'S A         [#3]     24:00.2
30    30    397   SAIF AL-HAMID          ST.ANNE'S A         [#4]     24:13.0

31    31    169   DAN AVERSA             VILLANOVA A         [#4]     24:13.5
32    32    233   MIKE LEPERA            ST.JOSEPH'S A       [#3]     24:19.2
33    33    91    RYAN BOUDREAU          RIVERSIDE A         [#4]     24:25.6
34    34    442   SHAWN DUNN             AMHERSTBURG A       [#3]     24:33.3
35    35    362   MIKE D"AMORE           VILLANOVA A         [#5]     24:34.2
36    36    235   ALEX COLAUTTI          ST.JOSEPH'S A       [#4]     24:36.6
37    37    439   JAMES BRYANT           AMHERSTBURG A       [#4]     24:40.5
38    38    320   RYAN DIOTTE            SANDWICH A          [#2]     24:41.2
39    39    176   DEREK AVERSA           VILLANOVA B         [#2]     24:41.7
40    40    402   MATT SANDRE            ST.ANNE'S B         [#1]     24:44.9

41    41    395   SEAN LAIRD             ST.ANNE'S A         [#5]     24:49.7
42    42    399   CHRIS HART             ST.ANNE'S B         [#2]     24:53.4
43    43    34    ANHTUAN NGUYEN         HOLY NAMES TEAM A   [#2]     24:54.2
44    44    36    TREVOR TOVELL          HOLY NAMES TEAM A   [#3]     24:57.4
45    45    318   GARRETT MOSEY          SANDWICH A          [#3]     25:07.2
46    46    62    SPENCER ANNISETTE      BELLE RIVER A       [#1]     25:07.8
47    47    254   BRIAN WILTSHIRE        ESSEX A             [#1]     25:10.4
48    48    35    DANY SEMAAN            HOLY NAMES TEAM A   [#4]     25:10.9
49    49    400   PAUL GIRARDI           ST.ANNE'S B         [#3]     25:13.6
50    50    236   DAVE VanENCKEVORT      ST.JOSEPH'S A       [#5]     25:13.9

51    51    123   NICK VUKOTIC           KENNEDY A           [#3]     25:15.8
52    52    37    SCOTT LAMANTIA         HOLY NAMES TEAM A   [#5]     25:30.3
53    53    272   ROBERT SMITHAM         BRENNAN A           [#2]     25:35.3
54    54    295   TIAN FENG              MASSEY A            [#2]     25:49.8
55    55    174   DAVID SIMONE           VILLANOVA B         [#3]     25:55.8
56    56    238   MARTIN LABUTE          ST.JOSEPH'S B       [#1]     26:01.8
57    57    252   ERIC PINSONNEAULT      ESSEX A             [#2]     26:04.9
58    58    263   MATT SCHIEMANN         HERMAN A            [#5]     26:07.0
59    59    296   ALEX VYSKOCIL          MASSEY A            [#3]     26:12.7
60    60    426   JASON BROWN            WESTERN A           [#1]     26:15.1

61    61    38    JOE MASTROMATTEI       HOLY NAMES TEAM B   [#2]     26:18.6
62    62    398   CHRIS LALIBERTE        ST.ANNE'S B         [#4]     26:20.1
63    63    264   RILEY MONTBLEAU        HERMAN B            [#1]     26:23.3
64    64    237   MIKE PITRE             ST.JOSEPH'S B       [#2]     26:27.5
65    65    189   SCOTT FORD             WALKERVILLE A       [#1]     26:28.2
66    66    255   DOUG COWIE             ESSEX A             [#3]     26:33.7
67    67    404   BRAEDON HENDY          ST.ANNE'S C         [#1]     26:36.3
68    68    401   STEPHEN GERVAIS        ST.ANNE'S B         [#5]     26:39.9
69    69    354   THOMAS FLANNERY        L'ESSOR A           [#1]     26:45.8
70    70    317   ERIC TIMM              SANDWICH A          [#4]     27:14.1

71    71    358   DARREN VAN ROOYEN      MARANATHA A         [#1]     27:30.0
72    72    127   MARK CURTIS            KENNEDY A           [#4]     27:45.4
73    73    239   MATT GALLINA           ST.JOSEPH'S B       [#3]     27:46.0
74    74    253   KYLE PINSONNEAULT      ESSEX A             [#4]     27:51.7
75    75    190   JASON FORD             WALKERVILLE A       [#2]     27:59.1
76    76    40    ANDREW SHALABY         HOLY NAMES TEAM B   [#3]     28:17.6
77    77    41    PAT THOMPSON           HOLY NAMES TEAM B   [#4]     28:20.1
78    78    126   DAVE ATRAS             KENNEDY A           [#5]     28:43.7
79    79    330   JOSH LAPORTE           HARROW A            [#2]     28:53.9
80    80    240   JOEL POISSON           ST.JOSEPH'S B       [#4]     29:01.5

81    81    405   MIKE GREFF             ST.ANNE'S C         [#2]     29:12.1
82    82    67    STEPHEN BEEDLE         LAJEUNESSE A        [#1]     29:25.2
83    83    92    NICK SAPARDANIS        RIVERSIDE B         [#1]     29:29.2
84    84    173   CHRIS SUTTON           VILLANOVA B         [#4]     30:18.0
85    85    441   WADE WALKER            AMHERSTBURG A       [#5]     31:38.3
86    86    407   PETER GREFF            ST.ANNE'S C         [#3]     33:09.9
87    87    427   CURTIS BOLTON          WESTERN A           [#2]     35:06.8
88    88    297   OMITAVA MUKHOPADHYAY   MASSEY A            [#4]     35:24.4
89    89    429   MIKE COMEAU            WESTERN A           [#3]     36:45.2
90    90    353   SREPHANE BRUNET        L'ESSOR A           [#2]     37:52.8

91    91    355   MATT GARBULA           L'ESSOR A           [#3]     37:54.4




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  HERMAN A              SCORE: 38

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      JOE JIMENEZ              22:01.5            3:40.61    5:52.97
7/7      ERIC REIDEL              22:24.3            3:44.42    5:59.07
10/10    JEREMY FISICO            22:41.3            3:47.26    6:03.61
17/17    BORIS GLAVAS             23:11.2            3:52.25    6:11.60
58/58    MATT SCHIEMANN           26:07.0            4:21.60    6:58.56

       TOP 4 TOTAL TIME:  90:18.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:34.57
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:46.13     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:01.82
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:09.70


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  RIVERSIDE A           SCORE: 42

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      MATT LOISELLE            20:25.0            3:24.50    5:27.20
3/3      GARRETT BRANNAGAN        21:52.1            3:39.04    5:50.46
5/5      MILAN SAPARA             22:12.7            3:42.48    5:55.96
33/33    RYAN BOUDREAU            24:25.6            4:04.67    6:31.47

       TOP 4 TOTAL TIME:  88:55.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:13.85
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:42.67     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:56.28
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:00.60


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 61

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      JESSE ZITER              22:33.3            3:45.92    6:01.47
9/9      PAUL FEIMER              22:39.5            3:46.96    6:03.13
13/13    DAVE DUFOUR              22:51.0            3:48.88    6:06.20
31/31    DAN AVERSA               24:13.5            4:02.65    6:28.24
35/35    MIKE D"AMORE             24:34.2            4:06.11    6:33.77

       TOP 4 TOTAL TIME:  92:17.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:04.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:51.10     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:09.76
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:40.20


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 93

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
11/11    SEAN BLAKE               22:42.7            3:47.49    6:03.98
14/14    JAMIE LABONTE            22:53.3            3:49.26    6:06.81
32/32    MIKE LEPERA              24:19.2            4:03.60    6:29.76
36/36    ALEX COLAUTTI            24:36.6            4:06.51    6:34.41
50/50    DAVE VanENCKEVORT        25:13.9            4:12.73    6:44.36

       TOP 4 TOTAL TIME:  94:31.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:37.95
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:56.71     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:18.75
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:53.90


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  AMHERSTBURG A         SCORE: 101

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
6/6      RICHARD BERNYK           22:19.0            3:43.53    5:57.64
24/24    STEVEN REAUME            23:44.0            3:57.72    6:20.35
34/34    SHAWN DUNN               24:33.3            4:05.95    6:33.52
37/37    JAMES BRYANT             24:40.5            4:07.16    6:35.45
85/85    WADE WALKER              31:38.3            5:16.91    8:27.05

       TOP 4 TOTAL TIME:  95:16.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:49.20
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:58.59     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:21.75
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:21.50


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 102

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
20/20    RYAN YOUNG               23:29.6            3:55.32    6:16.51
23/23    RYAN BYRNE               23:42.0            3:57.39    6:19.82
29/29    JORDAN BALL              24:00.2            4:00.43    6:24.68
30/30    SAIF AL-HAMID            24:13.0            4:02.57    6:28.11
41/41    SEAN LAIRD               24:49.7            4:08.69    6:37.90

       TOP 4 TOTAL TIME:  95:24.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:51.20
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:58.93     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:22.29
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:43.40


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM A     SCORE: 154

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
19/19    DAVID BAGUILUT           23:25.1            3:54.57    6:15.31
43/43    ANHTUAN NGUYEN           24:54.2            4:09.44    6:39.10
44/44    TREVOR TOVELL            24:57.4            4:09.98    6:39.96
48/48    DANY SEMAAN              25:10.9            4:12.23    6:43.56
52/52    SCOTT LAMANTIA           25:30.3            4:15.47    6:48.75

       TOP 4 TOTAL TIME:  98:27.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:36.90
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:06.56     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:34.49
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:45.80


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  SANDWICH A            SCORE: 165

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
12/12    MIKE EDWARDS             22:45.6            3:47.97    6:04.75
38/38    RYAN DIOTTE              24:41.2            4:07.27    6:35.63
45/45    GARRETT MOSEY            25:07.2            4:11.61    6:42.57
70/70    ERIC TIMM                27:14.1            4:32.80    7:16.48

       TOP 4 TOTAL TIME:  99:48.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:57.02
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:09.92     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:39.87
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:28.50


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  KENNEDY A             SCORE: 170

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
22/22    SEAN SCHRAM              23:36.1            3:56.41    6:18.25
25/25    DAN TUCKER               23:49.6            3:58.66    6:21.85
51/51    NICK VUKOTIC             25:15.8            4:13.05    6:44.88
72/72    MARK CURTIS              27:45.4            4:38.03    7:24.84
78/78    DAVE ATRAS               28:43.7            4:47.76    7:40.41

       TOP 4 TOTAL TIME: 100:26.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:06.72
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:11.54     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:42.46
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:09.30


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S B           SCORE: 193

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
40/40    MATT SANDRE              24:44.9            4:07.89    6:36.62
42/42    CHRIS HART               24:53.4            4:09.31    6:38.89
49/49    PAUL GIRARDI             25:13.6            4:12.68    6:44.28
62/62    CHRIS LALIBERTE          26:20.1            4:23.78    7:02.04
68/68    STEPHEN GERVAIS          26:39.9            4:27.09    7:07.34

       TOP 4 TOTAL TIME: 101:12.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:18.00
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:13.42     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:45.47
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:35.20


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 203

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      CRAIG COCCHIO            21:08.5            3:31.76    5:38.81
54/54    TIAN FENG                25:49.8            4:18.73    6:53.96
59/59    ALEX VYSKOCIL            26:12.7            4:22.55    7:00.08
88/88    OMITAVA MUKHOPADHYAY     35:24.4            5:54.65    9:27.44

       TOP 4 TOTAL TIME: 108:35.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:08.85
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:31.92     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:15.08
      1 THROUGH 4 SPLIT:  14:15.90


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA B           SCORE: 206

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
28/28    MARK FEIMER              23:57.2            3:59.93    6:23.88
39/39    DEREK AVERSA             24:41.7            4:07.36    6:35.77
55/55    DAVID SIMONE             25:55.8            4:19.73    6:55.56
84/84    CHRIS SUTTON             30:18.0            5:03.50    8:05.60

       TOP 4 TOTAL TIME: 104:52.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:13.17
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:22.63     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:00.21
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:20.80


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM B     SCORE: 235

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
21/21    BRAD YAEGER              23:35.4            3:56.29    6:18.06
61/61    JOE MASTROMATTEI         26:18.6            4:23.53    7:01.64
76/76    ANDREW SHALABY           28:17.6            4:43.40    7:33.44
77/77    PAT THOMPSON             28:20.1            4:43.82    7:34.11

       TOP 4 TOTAL TIME: 106:31.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:37.92
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:26.76     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:06.82
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:44.70


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  ESSEX A               SCORE: 244

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
47/47    BRIAN WILTSHIRE          25:10.4            4:12.15    6:43.44
57/57    ERIC PINSONNEAULT        26:04.9            4:21.25    6:58.00
66/66    DOUG COWIE               26:33.7            4:26.06    7:05.69
74/74    KYLE PINSONNEAULT        27:51.7            4:39.08    7:26.52

       TOP 4 TOTAL TIME: 105:40.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:25.17
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:24.63     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:03.41
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:41.30


     Team Scores for Event #4 BOYS   5.99KM JR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S B         SCORE: 273

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
56/56    MARTIN LABUTE            26:01.8            4:20.73    6:57.16
64/64    MIKE PITRE               26:27.5            4:25.02    7:04.03
73/73    MATT GALLINA             27:46.0            4:38.13    7:25.00
80/80    JOEL POISSON             29:01.5            4:50.73    7:45.16

       TOP 4 TOTAL TIME: 109:16.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:19.20
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:33.65     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:17.84
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:59.70

     Team Scores for Event # 5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     ST.JOSEPH'S A        26           (1-5-6-14)                ()
2     VILLANOVA A          36           (7-8-9-12)                ()
3     VILLANOVA B          78           (16-18-20-24)             ()
4     HOLY NAMES TEAM A    83           (4-13-32-34)              (35)
5     ST.JOSEPH'S B        91           (15-22-23-31)             ()
6     RIVERSIDE A          93           (2-28-30-33)              ()
7     MASSEY A             102          (21-25-27-29)             (36)
8     ST.ANNE'S A          125          (11-37-38-39)             ()




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     215   KATIE MASSE            ST.JOSEPH'S A       [#1]     18:51.6
2     2     78    KATIE LYNN GERVAIS     RIVERSIDE A         [#1]     19:44.9
3     3     116   OLIVIA HAWORTH         KENNEDY A           [#1]     20:50.2
4     4     27    JUDITH MILLER          HOLY NAMES TEAM A   [#1]     21:15.8
5     5     216   KATHY BANJAVCIC        ST.JOSEPH'S A       [#2]     21:24.0
6     6     217   CHERISSE MARIER        ST.JOSEPH'S A       [#3]     21:29.2
7     7     153   GRACE TURCHI           VILLANOVA A         [#1]     21:41.2
8     8     152   JEN MacLELLAN          VILLANOVA A         [#2]     21:52.2
9     9     157   TIFFANY MATAK          VILLANOVA A         [#3]     22:08.1
10    10    266   ERIN DUPUIS            HERMAN A            [#1]     22:27.8

11    11    384   CATHLEEN MULVEY        ST.ANNE'S A         [#1]     22:35.4
12    12    155   BIANCI MANCINI         VILLANOVA A         [#4]     22:40.9
13    13    24    MELISSA CIRELLI        HOLY NAMES TEAM A   [#2]     22:53.9
14    14    218   MARGARET KACZMAREK     ST.JOSEPH'S A       [#4]     22:54.6
15    15    220   DIANE KWIATKOWSKI      ST.JOSEPH'S B       [#1]     22:59.0
16    16    159   CRYSTAL MAYVILLE       VILLANOVA B         [#1]     23:09.0
17    17    135   KASIA DANIGIER         CATHOLIC CENTRAL A  [#1]     23:31.5
18    18    156   EMILY FOX              VILLANOVA B         [#2]     23:42.5
19    19    191   MEGHAN McEACHERN       WALKERVILLE A       [#1]     23:44.5
20    20    154   LISA SALFI             VILLANOVA B         [#3]     23:54.0

21    21    285   JILLIAN AUTHOR         MASSEY A            [#1]     24:17.6
22    22    222   ASHLEY SOUILLERE       ST.JOSEPH'S B       [#2]     24:22.1
23    23    221   ROSE WILBUR            ST.JOSEPH'S B       [#3]     24:28.5
24    24    158   ANDREA LAZAR           VILLANOVA B         [#4]     24:34.6
25    25    288   ALLISON MYERS          MASSEY A            [#2]     25:28.2
26    26    360   CRISTINE MARSIGLIESE   HOLY NAMES B        [#1]     25:32.8
27    27    287   SARA KENNO             MASSEY A            [#3]     25:37.5
28    28    77    ANNE MOORE             RIVERSIDE A         [#2]     26:15.0
29    29    289   KIM PARNELL            MASSEY A            [#4]     27:10.3
30    30    79    LISA LARGE             RIVERSIDE A         [#3]     27:23.2

31    31    223   NATALIE BOTICA         ST.JOSEPH'S B       [#4]     27:28.5
32    32    26    ANDREA INGLESI         HOLY NAMES TEAM A   [#3]     27:56.3
33    33    72    JENNA BILLING          RIVERSIDE A         [#4]     28:00.6
34    34    28    LINDSAY PARE           HOLY NAMES TEAM A   [#4]     28:28.3
35    35    25    MARGARET DeBELLIS      HOLY NAMES TEAM A   [#5]     28:43.7
36    36    286   KATIE BONDY            MASSEY A            [#5]     28:55.8
37    37    385   SABRINA NOTARANGELO    ST.ANNE'S A         [#2]     29:03.5
38    38    386   ANNE MARIE BEKASIAK    ST.ANNE'S A         [#3]     29:08.5
39    39    383   STEPHANIE RODWELL      ST.ANNE'S A         [#4]     29:42.3
40    40    267   ERIN VERKOEYEN         HERMAN A            [#2]     30:25.5

41    41    134   TAMMY ATHERTON         CATHOLIC CENTRAL A  [#2]     30:43.6
42    42    136   MARY ANNE TRAN         CATHOLIC CENTRAL A  [#3]     30:44.0




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 26

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      KATIE MASSE              18:51.6            3:58.23    6:21.16
5/5      KATHY BANJAVCIC          21:24.0            4:30.31    7:12.49
6/6      CHERISSE MARIER          21:29.2            4:31.41    7:14.25
14/14    MARGARET KACZMAREK       22:54.6            4:49.38    7:43.00

       TOP 4 TOTAL TIME:  84:39.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:09.85
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:27.33     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:07.73
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:03.00


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 36

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
7/7      GRACE TURCHI             21:41.2            4:33.93    7:18.28
8/8      JEN MacLELLAN            21:52.2            4:36.25    7:22.00
9/9      TIFFANY MATAK            22:08.1            4:39.60    7:27.36
12/12    BIANCI MANCINI           22:40.9            4:46.50    7:38.40

       TOP 4 TOTAL TIME:  88:22.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:05.60
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:39.07     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:26.51
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:59.70


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA B           SCORE: 78

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
16/16    CRYSTAL MAYVILLE         23:09.0            4:52.42    7:47.87
18/18    EMILY FOX                23:42.5            4:59.47    7:59.15
20/20    LISA SALFI               23:54.0            5:01.89    8:03.02
24/24    ANDREA LAZAR             24:34.6            5:10.44    8:16.70

       TOP 4 TOTAL TIME:  95:20.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:50.02
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:01.05     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:01.69
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:25.60


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM A     SCORE: 83

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      JUDITH MILLER            21:15.8            4:28.58    7:09.72
13/13    MELISSA CIRELLI          22:53.9            4:49.24    7:42.78
32/32    ANDREA INGLESI           27:56.3            5:52.90    9:24.64
34/34    LINDSAY PARE             28:28.3            5:59.64    9:35.42
35/35    MARGARET DeBELLIS        28:43.7            6:02.88    9:40.60

       TOP 4 TOTAL TIME: 100:34.30         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:08.57
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:17.59     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:28.15
      1 THROUGH 4 SPLIT:   7:12.50


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S B         SCORE: 91

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    DIANE KWIATKOWSKI        22:59.0            4:50.31    7:44.49
22/22    ASHLEY SOUILLERE         24:22.1            5:07.81    8:12.49
23/23    ROSE WILBUR              24:28.5            5:09.15    8:14.64
31/31    NATALIE BOTICA           27:28.5            5:47.05    9:15.28

       TOP 4 TOTAL TIME:  99:18.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:49.52
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:13.58     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:21.73
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:29.50


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE A           SCORE: 93

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      KATIE LYNN GERVAIS       19:44.9            4:09.45    6:39.12
28/28    ANNE MOORE               26:15.0            5:31.57    8:50.51
30/30    LISA LARGE               27:23.2            5:45.93    9:13.48
33/33    JENNA BILLING            28:00.6            5:53.81    9:26.09

       TOP 4 TOTAL TIME: 101:23.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:20.92
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:20.19     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:32.31
      1 THROUGH 4 SPLIT:   8:15.70


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 102

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
21/21    JILLIAN AUTHOR           24:17.6            5:06.86    8:10.97
25/25    ALLISON MYERS            25:28.2            5:21.72    8:34.75
27/27    SARA KENNO               25:37.5            5:23.68    8:37.88
29/29    KIM PARNELL              27:10.3            5:43.22    9:09.15
36/36    KATIE BONDY              28:55.8            6:05.43    9:44.68

       TOP 4 TOTAL TIME: 102:33.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:38.40
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:23.87     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:38.19
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:52.70


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.75KM SR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 125

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
11/11    CATHLEEN MULVEY          22:35.4            4:45.34    7:36.54
37/37    SABRINA NOTARANGELO      29:03.5            6:07.05    9:47.28
38/38    ANNE MARIE BEKASIAK      29:08.5            6:08.10    9:48.96
39/39    STEPHANIE RODWELL        29:42.3            6:15.22   10:00.35

       TOP 4 TOTAL TIME: 110:29.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:37.42
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:48.93     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   9:18.29
      1 THROUGH 4 SPLIT:   7:06.90

     Team Scores for Event # 6 BOYS   6.89KM SR BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     VILLANOVA A          27           (2-5-8-12)                ()
2     HOLY NAMES TEAM A    36           (3-4-11-18)               (21)
3     KENNEDY A            64           (1-14-17-32)              ()
4     RIVERSIDE A          95           (9-20-25-41)              ()
5     ST.JOSEPH'S A        96           (19-22-27-28)             (30)
6     VILLANOVA B          121          (15-16-43-47)             ()
7     HARROW A             130          (13-36-39-42)             ()
8     MASSEY A             154          (7-46-50-51)              (53)
9     ST.JOSEPH'S B        171          (38-40-45-48)             ()
10    ST.ANNE'S A          174          (33-34-52-55)             ()




                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Results for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     128   SINISA SIMIC           KENNEDY A           [#1]     24:26.7
2     2     177   SCOTT SERRAN           VILLANOVA A         [#1]     24:42.8
3     3     45    DAVID DANELON          HOLY NAMES TEAM A   [#1]     24:59.5
4     4     46    ADONIS IBRAHIM         HOLY NAMES TEAM A   [#2]     25:24.5
5     5     178   BRYAN DUFOUR           VILLANOVA A         [#2]     25:30.9
6     6     110   CHRIS LANGLOIS         ASSUMPTION A        [#1]     25:33.5
7     7     298   PAWEL KOSICKI          MASSEY A            [#1]     25:47.6
8     8     180   DAVE PERREAULT         VILLANOVA A         [#3]     26:11.8
9     9     93    STUART MAHONEY         RIVERSIDE A         [#1]     26:22.1
10    10    273   JOE QUESNEL            BRENNAN A           [#1]     26:29.4

11    11    44    ADAM CAMPIGOTTO        HOLY NAMES TEAM A   [#3]     26:30.2
12    12    179   JASON SCOTT            VILLANOVA A         [#4]     26:36.6
13    13    334   JESSE RUPERT           HARROW A            [#1]     26:41.2
14    14    129   BARRY PIZZUTI          KENNEDY A           [#2]     26:54.4
15    15    182   KEVIN BUCHANAN         VILLANOVA B         [#1]     26:59.7
16    16    181   AARON HUCKER           VILLANOVA B         [#2]     27:05.5
17    17    130   DAVE STRANG            KENNEDY A           [#3]     27:15.2
18    18    48    STEPHEN NORMAN         HOLY NAMES TEAM A   [#4]     27:17.4
19    19    242   MARK THIBERT           ST.JOSEPH'S A       [#1]     27:26.3
20    20    95    ADAM POWER             RIVERSIDE A         [#2]     27:28.5

21    21    47    JUSTIN JACQUES         HOLY NAMES TEAM A   [#5]     27:33.1
22    22    243   MARC BRANCACCIO        ST.JOSEPH'S A       [#2]     27:34.7
23    23    321   JOHN AUSMAN            SANDWICH A          [#1]     27:39.1
24    24    65    ALEX OZANNE            BELLE RIVER A       [#1]     27:40.8
25    25    96    SHANE TOPOLOVIC        RIVERSIDE A         [#3]     27:49.2
26    26    64    BRETT HOWE             BELLE RIVER A       [#2]     27:59.8
27    27    245   BERT BOLEK             ST.JOSEPH'S A       [#3]     28:00.9
28    28    241   MIKE GRONDIN           ST.JOSEPH'S A       [#4]     28:21.9
29    29    49    JAY DUBE               HOLY NAMES TEAM B   [#1]     28:30.5
30    30    244   JASON BRADY            ST.JOSEPH'S A       [#5]     28:38.5

31    31    52    COREY VICKERS          HOLY NAMES TEAM B   [#2]     28:44.4
32    32    131   SLADJAN RADIC          KENNEDY A           [#4]     28:52.6
33    33    410   JEFF RAE               ST.ANNE'S A         [#1]     29:03.5
34    34    408   JOE IENNA              ST.ANNE'S A         [#2]     29:13.2
35    35    187   RUSS DIABO             WALKERVILLE A       [#1]     29:54.3
36    36    333   JORDAN HOWELL          HARROW A            [#2]     30:10.3
37    37    185   MATT LITTLE            WALKERVILLE A       [#2]     30:39.9
38    38    247   PETER KACZMAREK        ST.JOSEPH'S B       [#1]     30:41.8
39    39    332   NICK MANUEL            HARROW A            [#3]     30:45.0
40    40    246   TOM HABERNAL           ST.JOSEPH'S B       [#2]     30:47.1

41    41    94    BRUCE MONCUR           RIVERSIDE A         [#4]     31:28.6
42    42    336   JASON LAUZON           HARROW A            [#4]     31:32.0
43    43    184   DEREK D'ALOISIO        VILLANOVA B         [#3]     31:34.7
44    44    409   DARL EDWARDS           KINGSVILLE A        [#1]     31:47.6
45    45    248   DAVID HOLLAND          ST.JOSEPH'S B       [#3]     31:48.1
46    46    300   JOEL DROUILLARD        MASSEY A            [#2]     32:08.5
47    47    183   JORDAN STANDEVEN       VILLANOVA B         [#4]     32:11.2
48    48    249   TONI DICARLO           ST.JOSEPH'S B       [#4]     32:36.2
49    49    51    RYAN RENAUD            HOLY NAMES TEAM B   [#3]     32:50.4
50    50    361   JOSH DANIEL            MASSEY A            [#3]     33:13.1

51    51    301   DAVE FOX               MASSEY A            [#4]     33:50.3
52    52    413   PATRICK FREEMAN        ST.ANNE'S A         [#3]     34:12.2
53    53    299   ERIC VYSKOCIL          MASSEY A            [#5]     34:14.9
54    54    348   FIRAS ABU SALEH        FORSTER A           [#1]     34:22.3
55    55    406   JEREMY PORTER          ST.ANNE'S A         [#4]     35:20.8
56    56    137   TONY NALCHLE           CATHOLIC CENTRAL A  [#1]     36:42.5
57    57    186   SEAN LAURIA            WALKERVILLE A       [#3]     36:58.5
58    58    303   WISSAM BISHARA         MASSEY B            [#1]     38:03.5
59    59    302   RAY ZHAO               MASSEY B            [#2]     38:27.1
60    60    63    ADAM MOURAD            BELLE RIVER A       [#3]     40:24.1





                    2001,WECSSAA, CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER,19 , 2001

     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA A           SCORE: 27

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      SCOTT SERRAN             24:42.8            3:35.21    5:44.33
5/5      BRYAN DUFOUR             25:30.9            3:42.19    5:55.50
8/8      DAVE PERREAULT           26:11.8            3:48.12    6:04.99
12/12    JASON SCOTT              26:36.6            3:51.72    6:10.75

       TOP 4 TOTAL TIME: 103:02.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:45.52
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:44.31     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:58.90
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:53.80


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  HOLY NAMES TEAM A     SCORE: 36

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      DAVID DANELON            24:59.5            3:37.63    5:48.20
4/4      ADONIS IBRAHIM           25:24.5            3:41.26    5:54.01
11/11    ADAM CAMPIGOTTO          26:30.2            3:50.79    6:09.26
18/18    STEPHEN NORMAN           27:17.4            3:57.64    6:20.22
21/21    JUSTIN JACQUES           27:33.1            3:59.92    6:23.87

       TOP 4 TOTAL TIME: 104:11.60         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:02.90
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:46.83     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:02.93
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:17.90


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  KENNEDY A             SCORE: 64

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      SINISA SIMIC             24:26.7            3:32.87    5:40.59
14/14    BARRY PIZZUTI            26:54.4            3:54.31    6:14.89
17/17    DAVE STRANG              27:15.2            3:57.32    6:19.71
32/32    SLADJAN RADIC            28:52.6            4:11.46    6:42.33

       TOP 4 TOTAL TIME: 107:28.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:52.22
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:53.99     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:14.39
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:25.90


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  RIVERSIDE A           SCORE: 95

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
9/9      STUART MAHONEY           26:22.1            3:49.62    6:07.39
20/20    ADAM POWER               27:28.5            3:59.25    6:22.80
25/25    SHANE TOPOLOVIC          27:49.2            4:02.26    6:27.61
41/41    BRUCE MONCUR             31:28.6            4:34.10    7:18.56

       TOP 4 TOTAL TIME: 113:08.40         TOP 4 AVERAGE TIME:  28:17.10
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:06.31     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:34.10
      1 THROUGH 4 SPLIT:   5:06.50


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S A         SCORE: 96

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
19/19    MARK THIBERT             27:26.3            3:58.94    6:22.30
22/22    MARC BRANCACCIO          27:34.7            4:00.15    6:24.24
27/27    BERT BOLEK               28:00.9            4:03.96    6:30.33
28/28    MIKE GRONDIN             28:21.9            4:07.01    6:35.21
30/30    JASON BRADY              28:38.5            4:09.41    6:39.05

       TOP 4 TOTAL TIME: 111:23.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:50.95
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:02.51     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:28.02
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:55.60


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA B           SCORE: 121

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    KEVIN BUCHANAN           26:59.7            3:55.07    6:16.11
16/16    AARON HUCKER             27:05.5            3:55.92    6:17.47
43/43    DEREK D'ALOISIO          31:34.7            4:34.99    7:19.98
47/47    JORDAN STANDEVEN         32:11.2            4:40.29    7:28.46

       TOP 4 TOTAL TIME: 117:51.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  29:27.77
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:16.57     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:50.51
      1 THROUGH 4 SPLIT:   5:11.50


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  HARROW A              SCORE: 130

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
13/13    JESSE RUPERT             26:41.2            3:52.39    6:11.82
36/36    JORDAN HOWELL            30:10.3            4:22.74    7:00.38
39/39    NICK MANUEL              30:45.0            4:27.77    7:08.43
42/42    JASON LAUZON             31:32.0            4:34.60    7:19.36

       TOP 4 TOTAL TIME: 119:08.50         TOP 4 AVERAGE TIME:  29:47.12
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:19.37     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:55.00
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:50.80


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  MASSEY A              SCORE: 154

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
7/7      PAWEL KOSICKI            25:47.6            3:44.61    5:59.37
46/46    JOEL DROUILLARD          32:08.5            4:39.89    7:27.82
50/50    JOSH DANIEL              33:13.1            4:49.27    7:42.83
51/51    DAVE FOX                 33:50.3            4:54.67    7:51.47
53/53    ERIC VYSKOCIL            34:14.9            4:58.24    7:57.18

       TOP 4 TOTAL TIME: 124:59.50         TOP 4 AVERAGE TIME:  31:14.87
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:32.11     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:15.38
      1 THROUGH 4 SPLIT:   8:02.70


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S B         SCORE: 171

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
38/38    PETER KACZMAREK          30:41.8            4:27.31    7:07.69
40/40    TOM HABERNAL             30:47.1            4:28.08    7:08.92
45/45    DAVID HOLLAND            31:48.1            4:36.93    7:23.08
48/48    TONI DICARLO             32:36.2            4:43.91    7:34.25

       TOP 4 TOTAL TIME: 125:53.20         TOP 4 AVERAGE TIME:  31:28.30
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:34.06     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:18.50
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:54.40


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.89KM SR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S A           SCORE: 174

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
33/33    JEFF RAE                 29:03.5            4:13.04    6:44.86
34/34    JOE IENNA                29:13.2            4:14.45    6:47.12
52/52    PATRICK FREEMAN          34:12.2            4:57.85    7:56.56
55/55    JEREMY PORTER            35:20.8            5:07.80    8:12.48

       TOP 4 TOTAL TIME: 127:49.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  31:57.42
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:38.29     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:25.26
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:17.30