Make your own free website on Tripod.com
     Team Scores for Event # 1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     ST.CHRISTOPHER MG A  35           (6-7-10-12)               (15)
2     ST.CLAIR MG A        51           (4-5-14-28)               (77)
3     MASSEY MG A          99           (8-11-29-51)              ()
4     ST.CHRISTOPHER MG B  105          (17-20-30-38)             (49)
5     CHATHAM KENT MG A    116          (2-26-27-61)              (65)
6     NORTHERN MG A        153          (23-31-37-62)             (63)
7     ST.JOSEPH'S MG A     164          (22-39-50-53)             (72)
8     VILLANOVA MG A       178          (18-42-58-60)             ()
9     RIVERSIDE MG A       202          (36-45-55-66)             ()
10    AMHERSTBURG MG A     227          (21-57-73-76)             ()
11    HOLY NAMES MG A      234          (40-48-67-79)             ()
12    ST.ANNE'S MG A       241          (46-56-69-70)             (71)




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     404   ALYSON KOHLMEIER       ST.PATRICK'S MG B   [#1]     10:33.26
2     2     290   AMANDA ANDERSON        CHATHAM KENT MG A   [#1]     11:27.54
3     3     269   DAYAN PIDHORESKY       MARANATHA MG A      [#1]     11:30.99
4     4     487   STEPHANIE GARTLEY      ST.CLAIR MG A       [#1]     11:45.79
5     5     488   SARAH CARR             ST.CLAIR MG A       [#2]     11:49.67
6     6     239   AMANDA AYERS           ST.CHRISTOPHER MG A [#1]     11:50.58
7     7     271   CANDACE CROMBEEN       ST.CHRISTOPHER MG A [#2]     11:51.51
8     8     189   JAMIE HARRIS           MASSEY MG A         [#1]     12:05.19
9     9     295   ALYSSA HUBERT          URSULINE MG A       [#1]     12:20.99
10    10    288   CHARISSA EASTMAN       ST.CHRISTOPHER MG A [#3]     12:29.02

11    11    190   CHANTELLE LONSDALE     MASSEY MG A         [#2]     12:34.27
12    12    287   MANDY JANZEN           ST.CHRISTOPHER MG A [#4]     12:35.55
13    13    419   COURTNEY ROGERS        NORTH LAMBTON MG B  [#1]     12:39.48
14    14    489   TINA SING              ST.CLAIR MG A       [#3]     12:44.94
15    15    289   ANNE STOESSER          ST.CHRISTOPHER MG A [#5]     12:46.96
16    16    439   MALLORY KOHLMEIER      ST.PATRICK'S MG B   [#2]     12:47.52
17    17    478   AINSLEY McHENRY        ST.CHRISTOPHER MG B [#1]     12:49.71
18    18    65    JESSICA REAUME         VILLANOVA MG A      [#1]     12:52.73
19    19    296   ALYCIA MOORE           URSULINE MG A       [#2]     12:54.73
20    20    480   ANDREA GARBATY         ST.CHRISTOPHER MG B [#2]     12:56.04

21    21    211   LAURA GULLICK          AMHERSTBURG MG A    [#1]     13:00.27
22    22    104   ANNIE GOLVBOVA         ST.JOSEPH'S MG A    [#1]     13:00.63
23    23    473   JAMIE SIVELL           NORTHERN MG A       [#1]     13:04.27
24    24    483   JAMIE RUSSELL          LCCVI MG A          [#1]     13:05.80
25    25    312   JANESSA VANDAALEN      CHATHAM CHRIS.MG A  [#1]     13:08.47
26    26    291   SARAH BURGESS          CHATHAM KENT MG A   [#2]     13:12.38
27    27    292   ANDREA TAFFEIREN       CHATHAM KENT MG A   [#3]     13:12.85
28    28    490   KELSEY PURVES          ST.CLAIR MG A       [#4]     13:14.42
29    29    191   ELYSIA BRAIDFORD       MASSEY MG A         [#3]     13:19.87
30    30    479   JACLYN DOYLE           ST.CHRISTOPHER MG B [#3]     13:22.99

31    31    475   LISA CURRIE            NORTHERN MG A       [#2]     13:25.05
32    32    484   KATHERINE WARWICK      LCCVI MG A          [#2]     13:28.95
33    33    259   LAUREN HOWELL          HARROW MG A         [#1]     13:30.64
34    34    421   ANNE KRALL             AMSS MG A           [#1]     13:34.86
35    35    258   MEGHAN GOLDEN          HARROW MG A         [#2]     13:36.02
36    36    134   CHINYE AZUH            RIVERSIDE MG A      [#1]     13:37.50
37    37    474   STACI BOON             NORTHERN MG A       [#3]     13:38.38
38    38    481   ERICA SMITH            ST.CHRISTOPHER MG B [#4]     13:39.30
39    39    106   SYLVIA WARD            ST.JOSEPH'S MG A    [#2]     13:41.28
40    40    16    NATALIE DESCHAMPS      HOLY NAMES MG A     [#1]     13:42.16

41    41    197   LEAH SMITHAM           BRENNAN MG A        [#1]     13:48.62
42    42    66    JILL SOUCIE            VILLANOVA MG A      [#2]     13:49.86
43    43    220   KARIN JOHNSON          SANDWICH MG A       [#1]     13:55.09
44    44    241   CARLY WESTFALL         ASSUMPTION MG A     [#1]     13:58.24
45    45    135   JILL ALSTON            RIVERSIDE MG A      [#2]     13:59.31
46    46    166   KRISTEN PATTERSON      ST.ANNE'S MG A      [#1]     13:59.70
47    47    240   SHELLEY MacMILLAN      ASSUMPTION MG A     [#2]     14:00.09
48    48    17    KIM GIVLIN             HOLY NAMES MG A     [#2]     14:00.48
49    49    482   ADELE TAYLOR           ST.CHRISTOPHER MG B [#5]     14:00.99
50    50    105   SABRINA BERNARDI       ST.JOSEPH'S MG A    [#3]     14:03.99

51    51    192   CASEY DUNBAR           MASSEY MG A         [#4]     14:05.57
52    52    313   JOLENE AUKEMA          CHATHAM CHRIS.MG A  [#2]     14:08.47
53    53    108   MEGAN BISSONNETTE      ST.JOSEPH'S MG A    [#4]     14:09.94
54    54    273   KELLY DUNWOODY         BELLE RIVER MG A    [#1]     14:12.22
55    55    136   HEIDI SHALLOW          RIVERSIDE MG A      [#3]     14:14.06
56    56    161   MILA RUDIC             ST.ANNE'S MG A      [#2]     14:17.93
57    57    212   KYLA WORTLEY           AMHERSTBURG MG A    [#2]     14:18.32
58    58    68    MARKIE SIMON           VILLANOVA MG A      [#3]     14:24.27
59    59    297   AMBER CHARLTON         URSULINE MG A       [#3]     14:25.62
60    60    67    NICOLE GARDIN          VILLANOVA MG A      [#4]     14:28.52

61    61    293   LYNDSAY ATKINSON       CHATHAM KENT MG A   [#4]     14:35.16
62    62    477   LINDSAY SCOTT          NORTHERN MG A       [#4]     14:46.79
63    63    476   MORGAN TITE            NORTHERN MG A       [#5]     14:50.45
64    64    327   LISA ARMSTRONG         CHATHAM CI MG A     [#1]     14:58.25
65    65    294   LAURA GOULDEN          CHATHAM KENT MG A   [#5]     15:03.32
66    66    137   CADY CONLIFFE          RIVERSIDE MG A      [#4]     15:04.69
67    67    18    SAMANTHA MENESES       HOLY NAMES MG A     [#3]     15:06.52
68    68    109   TARA MAXIM             ST.JOSEPH'S MG B    [#1]     15:22.91
69    69    160   AERIN SEMUS            ST.ANNE'S MG A      [#3]     15:23.66
70    70    155   KELLY O'BRIEN          ST.ANNE'S MG A      [#4]     15:25.53

71    71    162   EMILY PIERCELL         ST.ANNE'S MG A      [#5]     15:33.34
72    72    107   EMILY CHARBONNEAU      ST.JOSEPH'S MG A    [#5]     15:34.82
73    73    213   JACLYN BRUSH           AMHERSTBURG MG A    [#3]     15:35.76
74    74    319   ADRIANNA VAN KEER      BLENHEIM MG A       [#1]     15:49.34
75    75    320   MARIE LAMBERT          BLENHEIM MG A       [#2]     15:53.14
76    76    214   BIANCA DiBIASE         AMHERSTBURG MG A    [#4]     15:55.78
77    77    491   JENNA WHITFIELD        ST.CLAIR MG A       [#5]     16:23.70
78    78    328   CADY BISHOP            CHATHAM CI MG A     [#2]     16:31.30
79    79    19    CHRISTINA PASTORIUS    HOLY NAMES MG A     [#4]     16:34.56
80    80    110   CATHYNA SOUKTHAVONE    ST.JOSEPH'S MG B    [#2]     16:54.68

81    81    223   NICOLE REIMNEITZ       SANDWICH MG A       [#2]     18:19.87
82    82    486   MARGARET LANGSTAFF     LCCVI MG A          [#3]     18:54.98




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER MG A   SCORE: 35

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
6/6      AMANDA AYERS             11:50.58           4:05.02    6:32.03
7/7      CANDACE CROMBEEN         11:51.51           4:05.34    6:32.54
10/10    CHARISSA EASTMAN         12:29.02           4:18.28    6:53.24
12/12    MANDY JANZEN             12:35.55           4:20.53    6:56.84
15/15    ANNE STOESSER            12:46.96           4:24.46    7:03.13

       TOP 4 TOTAL TIME:  48:46.66         TOP 4 AVERAGE TIME:  12:11.66
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:12.29     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:43.67
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:44.97


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.CLAIR MG A         SCORE: 51

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      STEPHANIE GARTLEY        11:45.79           4:03.37    6:29.39
5/5      SARAH CARR               11:49.67           4:04.71    6:31.53
14/14    TINA SING                12:44.94           4:23.77    7:02.03
28/28    KELSEY PURVES            13:14.42           4:33.93    7:18.28
77/77    JENNA WHITFIELD          16:23.70           5:39.20    9:02.72

       TOP 4 TOTAL TIME:  49:34.82         TOP 4 AVERAGE TIME:  12:23.70
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:16.44     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:50.31
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:28.63


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  MASSEY MG A           SCORE: 99

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      JAMIE HARRIS             12:05.19           4:10.06    6:40.09
11/11    CHANTELLE LONSDALE       12:34.27           4:20.09    6:56.14
29/29    ELYSIA BRAIDFORD         13:19.87           4:35.81    7:21.29
51/51    CASEY DUNBAR             14:05.57           4:51.57    7:46.51

       TOP 4 TOTAL TIME:  52:04.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:01.22
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:29.38     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:11.02
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:00.38


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER MG B   SCORE: 105

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
17/17    AINSLEY McHENRY          12:49.71           4:25.41    7:04.65
20/20    ANDREA GARBATY           12:56.04           4:27.59    7:08.14
30/30    JACLYN DOYLE             13:22.99           4:36.89    7:23.02
38/38    ERICA SMITH              13:39.30           4:42.51    7:32.01
49/49    ADELE TAYLOR             14:00.99           4:49.99    7:43.98

       TOP 4 TOTAL TIME:  52:48.04         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:12.01
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:33.10     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:16.97
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:49.59


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  CHATHAM KENT MG A     SCORE: 116

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      AMANDA ANDERSON          11:27.54           3:57.08    6:19.32
26/26    SARAH BURGESS            13:12.38           4:33.23    7:17.16
27/27    ANDREA TAFFEIREN         13:12.85           4:33.39    7:17.42
61/61    LYNDSAY ATKINSON         14:35.16           5:01.77    8:02.83
65/65    LAURA GOULDEN            15:03.32           5:11.48    8:18.36

       TOP 4 TOTAL TIME:  52:27.93         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:06.98
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:31.37     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:14.19
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:07.62


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  NORTHERN MG A         SCORE: 153

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
23/23    JAMIE SIVELL             13:04.27           4:30.43    7:12.68
31/31    LISA CURRIE              13:25.05           4:37.60    7:24.16
37/37    STACI BOON               13:38.38           4:42.19    7:31.50
62/62    LINDSAY SCOTT            14:46.79           5:05.78    8:09.24
63/63    MORGAN TITE              14:50.45           5:07.05    8:11.28

       TOP 4 TOTAL TIME:  54:54.49         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:43.62
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:44.00     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:34.41
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:42.52


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S MG A      SCORE: 164

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
22/22    ANNIE GOLVBOVA           13:00.63           4:29.18    7:10.68
39/39    SYLVIA WARD              13:41.28           4:43.19    7:33.10
50/50    SABRINA BERNARDI         14:03.99           4:51.03    7:45.64
53/53    MEGAN BISSONNETTE        14:09.94           4:53.08    7:48.92
72/72    EMILY CHARBONNEAU        15:34.82           5:22.35    8:35.76

       TOP 4 TOTAL TIME:  54:55.84         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:43.96
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:44.12     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:34.59
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:09.31


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA MG A        SCORE: 178

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
18/18    JESSICA REAUME           12:52.73           4:26.45    7:06.32
42/42    JILL SOUCIE              13:49.86           4:46.15    7:37.84
58/58    MARKIE SIMON             14:24.27           4:58.02    7:56.83
60/60    NICOLE GARDIN            14:28.52           4:59.48    7:59.16

       TOP 4 TOTAL TIME:  55:35.38         TOP 4 AVERAGE TIME:  13:53.84
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:47.53     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:40.05
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:35.79


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE MG A        SCORE: 202

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
36/36    CHINYE AZUH              13:37.50           4:41.89    7:31.02
45/45    JILL ALSTON              13:59.31           4:49.41    7:43.05
55/55    HEIDI SHALLOW            14:14.06           4:54.50    7:51.20
66/66    CADY CONLIFFE            15:04.69           5:11.96    8:19.13

       TOP 4 TOTAL TIME:  56:55.56         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:13.89
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:54.44     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:51.11
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:27.19


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  AMHERSTBURG MG A      SCORE: 227

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
21/21    LAURA GULLICK            13:00.27           4:29.05    7:10.48
57/57    KYLA WORTLEY             14:18.32           4:55.97    7:53.55
73/73    JACLYN BRUSH             15:35.76           5:22.67    8:36.27
76/76    BIANCA DiBIASE           15:55.78           5:29.57    8:47.31

       TOP 4 TOTAL TIME:  58:50.13         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:42.53
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:04.32     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:06.91
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:55.51


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES MG A       SCORE: 234

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
40/40    NATALIE DESCHAMPS        13:42.16           4:43.50    7:33.60
48/48    KIM GIVLIN               14:00.48           4:49.82    7:43.71
67/67    SAMANTHA MENESES         15:06.52           5:12.59    8:20.14
79/79    CHRISTINA PASTORIUS      16:34.56           5:42.95    9:08.72

       TOP 4 TOTAL TIME:  59:23.72         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:50.93
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:07.21     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:11.54
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:52.40


     Team Scores for Event #1 GIRLS   2.9KM MIDGET GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S MG A        SCORE: 241

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
46/46    KRISTEN PATTERSON        13:59.70           4:49.55    7:43.28
56/56    MILA RUDIC               14:17.93           4:55.83    7:53.32
69/69    AERIN SEMUS              15:23.66           5:18.50    8:29.60
70/70    KELLY O'BRIEN            15:25.53           5:19.14    8:30.62
71/71    EMILY PIERCELL           15:33.34           5:21.84    8:34.94

       TOP 4 TOTAL TIME:  59:06.82         TOP 4 AVERAGE TIME:  14:46.70
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:05.76     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:09.21
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:25.83


     Team Scores for Event # 2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     VILLANOVA MB A       55           (4-8-13-30)               ()
2     KENNEDY MB A         68           (10-11-19-28)             (56)
3     NORTHERN MB A        91           (2-26-29-34)              (54)
4     ASSUMPTION MB A      104          (7-17-33-47)              (52)
5     LCCVI MB A           125          (3-25-48-49)              (63)
6     ST.JOSEPH'S MB A     139          (23-35-38-43)             (44)
7     ST.PATRICK'S MB A    140          (9-16-55-60)              ()
8     ST.CLAIR MB A        144          (15-24-39-66)             (71)
9     MASSEY MB A          169          (14-45-53-57)             ()
10    SANDWICH MB A        199          (37-42-50-70)             ()
11    VILLANOVA MB B       262          (62-65-67-68)             ()




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     163   KURT FREDERICK         ST.ANNE'S MB A      [#1]     17:20.75
2     2     361   DAN BREMNER            NORTHERN MB A       [#1]     17:53.03
3     3     385   TROY DRAPER            LCCVI MB A          [#1]     18:06.98
4     4     69    COREY MARTIN           VILLANOVA MB A      [#1]     18:19.27
5     5     139   ALEX WAGHORN           RIVERSIDE MB A      [#1]     18:22.39
6     6     232   CHRIS HANDLESMAN       BELLE RIVER MB A    [#1]     18:29.29
7     7     234   JOSH MARTINEZ          ASSUMPTION MB A     [#1]     18:31.76
8     8     70    ANTHONY DUFOUR         VILLANOVA MB A      [#2]     18:37.95
9     9     399   BRE MURRAY             ST.PATRICK'S MB A   [#1]     18:39.52
10    10    40    JACK BRYAN             KENNEDY MB A        [#1]     18:41.73

11    11    41    BRYAN BOUTILIER        KENNEDY MB A        [#2]     18:42.24
12    12    140   TREVAN BURCH           RIVERSIDE MB A      [#2]     18:46.43
13    13    71    DEREK KIPPING          VILLANOVA MB A      [#3]     18:58.34
14    14    193   LUCAS SEMPLE           MASSEY MB A         [#1]     19:05.44
15    15    492   JARED FEDORA           ST.CLAIR MB A       [#1]     19:06.48
16    16    400   TAYLOR CASTILLO        ST.PATRICK'S MB A   [#2]     19:11.57
17    17    236   DOUG SERRANO           ASSUMPTION MB A     [#2]     19:13.40
18    18    307   JEFFERY TEEUWEN        URSULINE MB A       [#1]     19:14.52
19    19    39    XAVIER PASSEMENT       KENNEDY MB A        [#3]     19:22.13
20    20    340   ROY BURD               CHATHAM KENT MB A   [#1]     19:22.53

21    21    164   BRETT CHAUVIN          ST.ANNE'S MB A      [#2]     19:31.63
22    22    32    JOE CHARRON            HOLY NAMES MB A     [#1]     19:32.12
23    23    113   ROBERT POWER           ST.JOSEPH'S MB A    [#1]     19:32.62
24    24    493   JOEL LEONARD           ST.CLAIR MB A       [#2]     19:42.15
25    25    386   STEVE LYONS            LCCVI MB A          [#2]     19:42.76
26    26    362   JOHN WHITNEY           NORTHERN MB A       [#2]     19:44.09
27    27    141   BEN CORRIVEU           RIVERSIDE MB B      [#1]     19:47.82
28    28    42    ERIC LY                KENNEDY MB A        [#4]     19:49.96
29    29    363   MARCUS POSTIL          NORTHERN MB A       [#3]     19:50.48
30    30    72    CASDIN PARR            VILLANOVA MB A      [#4]     19:53.34

31    31    417   DARREN DeGROOT         LAMBTON CHRIS MB B  [#1]     19:55.52
32    32    260   STEVEN GRIEVES         HARROW MB A         [#1]     19:59.17
33    33    235   CALEN HAMELIN          ASSUMPTION MB A     [#3]     20:00.97
34    34    364   KYLE BARTON            NORTHERN MB A       [#4]     20:05.83
35    35    115   MATT HIGGINS           ST.JOSEPH'S MB A    [#2]     20:09.56
36    36    341   KELLY STOKELY          CHATHAM KENT MB A   [#2]     20:16.33
37    37    226   PHIL AUSMAN            SANDWICH MB A       [#1]     20:19.31
38    38    114   BRANDON RIENGUETTE     ST.JOSEPH'S MB A    [#3]     20:19.71
39    39    495   JASON GOULD            ST.CLAIR MB A       [#3]     20:21.30
40    40    339   GARY O'NEIL            CHATHAM KENT MB A   [#3]     20:23.10

41    41    286   DAVID TREMBLAY         L'ESSOR MB A        [#1]     20:38.72
42    42    224   CHADD LEE              SANDWICH MB A       [#2]     20:39.98
43    43    117   MATT BEAUSOLEIL        ST.JOSEPH'S MB A    [#4]     20:44.99
44    44    116   SCOTT CHARBONNEAU      ST.JOSEPH'S MB A    [#5]     20:45.79
45    45    195   MICHAEL GROHS          MASSEY MB A         [#2]     20:49.76
46    46    351   HARLEY JONES           RIDGETOWN MB A      [#1]     20:53.26
47    47    237   SHANE SCOTT            ASSUMPTION MB A     [#4]     20:53.87
48    48    389   JON BALDWIN            LCCVI MB A          [#3]     20:54.77
49    49    387   JOSH BOYD              LCCVI MB A          [#4]     20:55.39
50    50    225   ANTHONY DIOTTE         SANDWICH MB A       [#3]     21:01.18

51    51    418   ERIC WIGBOLDUS         LAMBTON CHRIS MB B  [#2]     21:06.39
52    52    238   JOSH TAVEIRNE          ASSUMPTION MB A     [#5]     21:11.95
53    53    194   REG ROBSON             MASSEY MB A         [#3]     21:12.40
54    54    365   MIKE RAIGER            NORTHERN MB A       [#5]     21:16.81
55    55    402   MIKE REGIER            ST.PATRICK'S MB A   [#3]     21:23.04
56    56    428   DENNIS MA              KENNEDY MB A        [#5]     21:23.55
57    57    196   JEFF BLACKSHAW         MASSEY MB A         [#4]     21:25.19
58    58    210   ROBERTO BRIE           WALKERVILLE MB A    [#1]     21:31.97
59    59    309   CLIFF MORRICE          URSULINE MB A       [#2]     21:33.24
60    60    401   MATT DELAROCHE         ST.PATRICK'S MB A   [#4]     21:38.20

61    61    332   MIKE MYERS             MCGREGOR MB A       [#1]     21:41.73
62    62    73    BRYAN HOLLISTER        VILLANOVA MB B      [#1]     21:52.40
63    63    388   ROSS GEORGE            LCCVI MB A          [#5]     22:00.72
64    64    308   FRANK MYSLIK           URSULINE MB A       [#3]     22:01.42
65    65    74    ADOLPHE KHOURY         VILLANOVA MB B      [#2]     22:02.09
66    66    494   BRAD MOORE             ST.CLAIR MB A       [#4]     22:07.06
67    67    76    STEVE AMLIN            VILLANOVA MB B      [#3]     22:54.54
68    68    75    ANDY FARACI            VILLANOVA MB B      [#4]     23:02.64
69    69    165   JORDAN NOONAN          ST.ANNE'S MB A      [#3]     23:25.84
70    70    227   COREY LEE              SANDWICH MB A       [#4]     23:34.21

71    71    496   JIMMY McCABE           ST.CLAIR MB A       [#5]     23:45.00
72    72    118   ASHKAN HAMZEH          ST.JOSEPH'S MB B    [#1]     24:05.04
73    73    119   LEE LANDRY             ST.JOSEPH'S MB B    [#2]     26:03.53
74    74    120   KYLE PLANTE            ST.JOSEPH'S MB B    [#3]     31:10.67




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  VILLANOVA MB A        SCORE: 55

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      COREY MARTIN             18:19.27           3:49.01    6:06.41
8/8      ANTHONY DUFOUR           18:37.95           3:52.90    6:12.64
13/13    DEREK KIPPING            18:58.34           3:57.15    6:19.44
30/30    CASDIN PARR              19:53.34           4:08.61    6:37.77

       TOP 4 TOTAL TIME:  75:48.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:57.22
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:56.92     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:19.07
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:34.07


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  KENNEDY MB A          SCORE: 68

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
10/10    JACK BRYAN               18:41.73           3:53.69    6:13.90
11/11    BRYAN BOUTILIER          18:42.24           3:53.79    6:14.06
19/19    XAVIER PASSEMENT         19:22.13           4:02.11    6:27.37
28/28    ERIC LY                  19:49.96           4:07.90    6:36.64
56/56    DENNIS MA                21:23.55           4:27.40    7:07.84

       TOP 4 TOTAL TIME:  76:36.06         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:09.01
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:59.37     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:23.00
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:08.23


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  NORTHERN MB A         SCORE: 91

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      DAN BREMNER              17:53.03           3:43.54    5:57.66
26/26    JOHN WHITNEY             19:44.09           4:06.68    6:34.68
29/29    MARCUS POSTIL            19:50.48           4:08.01    6:36.81
34/34    KYLE BARTON              20:05.83           4:11.21    6:41.93
54/54    MIKE RAIGER              21:16.81           4:26.00    7:05.60

       TOP 4 TOTAL TIME:  77:33.43         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:23.35
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:02.36     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:27.78
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:12.80


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ASSUMPTION MB A       SCORE: 104

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
7/7      JOSH MARTINEZ            18:31.76           3:51.61    6:10.57
17/17    DOUG SERRANO             19:13.40           4:00.29    6:24.46
33/33    CALEN HAMELIN            20:00.97           4:10.20    6:40.32
47/47    SHANE SCOTT              20:53.87           4:21.22    6:57.95
52/52    JOSH TAVEIRNE            21:11.95           4:24.98    7:03.96

       TOP 4 TOTAL TIME:  78:40.00         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:40.00
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:05.83     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:33.33
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:22.11


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  LCCVI MB A            SCORE: 125

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      TROY DRAPER              18:06.98           3:46.45    6:02.32
25/25    STEVE LYONS              19:42.76           4:06.40    6:34.24
48/48    JON BALDWIN              20:54.77           4:21.41    6:58.25
49/49    JOSH BOYD                20:55.39           4:21.53    6:58.44
63/63    ROSS GEORGE              22:00.72           4:35.14    7:20.22

       TOP 4 TOTAL TIME:  79:39.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:54.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:08.95     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:38.32
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:48.41


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S MB A      SCORE: 139

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
23/23    ROBERT POWER             19:32.62           4:04.29    6:30.86
35/35    MATT HIGGINS             20:09.56           4:11.99    6:43.18
38/38    BRANDON RIENGUETTE       20:19.71           4:14.10    6:46.56
43/43    MATT BEAUSOLEIL          20:44.99           4:19.37    6:54.99
44/44    SCOTT CHARBONNEAU        20:45.79           4:19.53    6:55.24

       TOP 4 TOTAL TIME:  80:46.88         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:11.72
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:12.44     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:43.90
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:12.37


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.PATRICK'S MB A     SCORE: 140

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
9/9      BRE MURRAY               18:39.52           3:53.23    6:13.16
16/16    TAYLOR CASTILLO          19:11.57           3:59.91    6:23.85
55/55    MIKE REGIER              21:23.04           4:27.29    7:07.66
60/60    MATT DELAROCHE           21:38.20           4:30.45    7:12.72

       TOP 4 TOTAL TIME:  80:52.33         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:13.08
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:12.72     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:44.36
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:58.68


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  ST.CLAIR MB A         SCORE: 144

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    JARED FEDORA             19:06.48           3:58.84    6:22.14
24/24    JOEL LEONARD             19:42.15           4:06.28    6:34.04
39/39    JASON GOULD              20:21.30           4:14.43    6:47.08
66/66    BRAD MOORE               22:07.06           4:36.47    7:22.35
71/71    JIMMY McCABE             23:45.00           4:56.87    7:54.99

       TOP 4 TOTAL TIME:  81:16.99         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:19.24
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:14.00     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:46.41
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:00.58


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  MASSEY MB A           SCORE: 169

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
14/14    LUCAS SEMPLE             19:05.44           3:58.63    6:21.80
45/45    MICHAEL GROHS            20:49.76           4:20.36    6:56.57
53/53    REG ROBSON               21:12.40           4:25.08    7:04.12
57/57    JEFF BLACKSHAW           21:25.19           4:27.74    7:08.38

       TOP 4 TOTAL TIME:  82:32.79         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:38.19
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:17.95     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:52.73
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:19.75


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  SANDWICH MB A         SCORE: 199

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
37/37    PHIL AUSMAN              20:19.31           4:14.02    6:46.43
42/42    CHADD LEE                20:39.98           4:18.32    6:53.31
50/50    ANTHONY DIOTTE           21:01.18           4:22.74    7:00.38
70/70    COREY LEE                23:34.21           4:54.62    7:51.39

       TOP 4 TOTAL TIME:  85:34.68         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:23.67
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:27.43     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:07.88
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:14.90


     Team Scores for Event #2 BOYS   4.8KM MIDGET BOYS

      TEAM:  VILLANOVA MB B        SCORE: 262

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
62/62    BRYAN HOLLISTER          21:52.40           4:33.41    7:17.45
65/65    ADOLPHE KHOURY           22:02.09           4:35.43    7:20.68
67/67    STEVE AMLIN              22:54.54           4:46.36    7:38.17
68/68    ANDY FARACI              23:02.64           4:48.04    7:40.86

       TOP 4 TOTAL TIME:  89:51.67         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:27.91
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:40.81     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:29.30
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:10.24



     Team Scores for Event # 3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     NORTHERN JG A        25           (1-4-9-11)                (12)
2     HOLY NAMES JG A      29           (2-6-7-14)                (43)
3     KENNEDY JG A         83           (5-10-13-55)              ()
4     VILLANOVA JG A       86           (8-16-27-35)              (53)
5     ST.JOSEPH'S JG A     96           (18-22-25-31)             (39)
6     RIVERSIDE JG A       125          (15-34-36-40)             ()
7     NORTHERN JG B        141          (19-23-42-57)             (58)
8     MASSEY JG A          148          (24-30-33-61)             (76)
9     ST.ANNE'S JG A       153          (21-26-44-62)             (63)
10    LCCVI JG A           185          (17-20-68-80)             ()
11    URSULINE JG A        195          (28-46-56-65)             (66)
12    HOLY NAMES JG B      215          (45-51-59-60)             (70)
13    ST.CHRISTOPHER JG A  224          (48-50-54-72)             (77)
14    WALKERVILLE JG A     259          (41-64-73-81)             ()
15    ST.ANNE'S JG B       294          (69-71-75-79)             ()




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     468   JESSICA CRATE          NORTHERN JG A       [#1]     14:54.57
2     2     1     JACKIE MALETTE         HOLY NAMES JG A     [#1]     15:29.10
3     3     420   ANDREA BROWER          NORTH LAMBTON JG B  [#1]     15:51.92
4     4     469   CLAIRE PERCIVAL        NORTHERN JG A       [#2]     16:00.90
5     5     36    LEAN STEINKE           KENNEDY JG A        [#1]     16:02.78
6     6     2     JESSIE MEDVED          HOLY NAMES JG A     [#2]     16:09.42
7     7     3     RACHELLE MALETTE       HOLY NAMES JG A     [#3]     16:10.87
8     8     52    SANDY KUNKEL           VILLANOVA JG A      [#1]     16:11.51
9     9     471   ANIA WROBLEWSKI        NORTHERN JG A       [#3]     16:32.74
10    10    33    HANNAH EBERHARD        KENNEDY JG A        [#2]     16:42.30

11    11    470   CAITLIN BASS           NORTHERN JG A       [#4]     16:47.37
12    12    472   AVERY WHELAN           NORTHERN JG A       [#5]     17:06.40
13    13    34    JOCELYN NIKITA         KENNEDY JG A        [#3]     17:07.98
14    14    4     JESSICA MURPHY         HOLY NAMES JG A     [#4]     17:14.35
15    15    126   CARMEN GARCIA          RIVERSIDE JG A      [#1]     17:21.71
16    16    53    NICOLE BROYETTE        VILLANOVA JG A      [#2]     17:24.73
17    17    459   LISA PRAY              LCCVI JG A          [#1]     17:30.90
18    18    91    ADRIANAN LYONS         ST.JOSEPH'S JG A    [#1]     17:34.77
19    19    356   KATIE ANDRUCHOW        NORTHERN JG B       [#1]     17:35.57
20    20    458   ANDREA BUNTER          LCCVI JG A          [#2]     17:44.30

21    21    146   MEGHAN DOSTER          ST.ANNE'S JG A      [#1]     17:44.71
22    22    92    FILOMENA DiGREGORIO    ST.JOSEPH'S JG A    [#2]     17:46.01
23    23    357   SARAH NELSON           NORTHERN JG B       [#2]     17:49.12
24    24    181   CARLEIGH WELDON        MASSEY JG A         [#1]     17:55.90
25    25    93    RANDA MARCOS           ST.JOSEPH'S JG A    [#3]     18:07.23
26    26    147   MARIJA BYRNE           ST.ANNE'S JG A      [#2]     18:08.70
27    27    54    JAMIE GENIK            VILLANOVA JG A      [#3]     18:14.75
28    28    298   ALICIA VAN OVERLOOP    URSULINE JG A       [#1]     18:18.59
29    29    405   LAURA KERWIN           ST.PATRICK'S JG B   [#1]     18:21.02
30    30    180   MARY PATTERSON         MASSEY JG A         [#2]     18:22.54

31    31    95    MAGDA WALCZAK          ST.JOSEPH'S JG A    [#4]     18:34.58
32    32    253   EMILY MARN             ESSEX JG A          [#1]     18:38.15
33    33    182   BEUNDA LI              MASSEY JG A         [#3]     18:44.15
34    34    129   JENNA SLIPIEC          RIVERSIDE JG A      [#2]     18:45.61
35    35    55    ALISON BALIND          VILLANOVA JG A      [#4]     18:50.67
36    36    128   KATTE HICKS            RIVERSIDE JG A      [#3]     18:51.84
37    37    435   KATIE LENEVE           ST.CLAIR JG A       [#1]     18:55.99
38    38    321   CHRISTINE DEBROUWER    BLENHEIM JG A       [#1]     18:59.07
39    39    94    JULIA WERBER           ST.JOSEPH'S JG A    [#5]     19:11.35
40    40    127   KERRI BUTARI           RIVERSIDE JG A      [#4]     19:14.54

41    41    204   KRYSTLE ROYSE          WALKERVILLE JG A    [#1]     19:16.42
42    42    358   VANESSA VANNATTER      NORTHERN JG B       [#3]     19:20.95
43    43    5     CATHY MEDVED           HOLY NAMES JG A     [#5]     19:23.88
44    44    148   CHANTE PATHAK          ST.ANNE'S JG A      [#3]     19:25.65
45    45    283   RACHEL MURPHY          HOLY NAMES JG B     [#1]     19:34.08
46    46    302   STEPHANIE EVANS        URSULINE JG A       [#2]     19:38.37
47    47    266   CHRISTY LAUZON         SANDWICH JG A       [#1]     19:39.56
48    48    465   NICOLE BARRY           ST.CHRISTOPHER JG A [#1]     19:41.32
49    49    252   ERIN MARN              ESSEX JG A          [#2]     19:45.60
50    50    463   MICHELLE THOMPSON      ST.CHRISTOPHER JG A [#2]     19:48.85

51    51    7     MATEJA BEZAK           HOLY NAMES JG B     [#2]     19:50.27
52    52    314   RACHEL RAUWERDA        CHATHAM CHRIS.JG A  [#1]     19:57.02
53    53    56    TINA CAPPUCCI          VILLANOVA JG A      [#5]     19:58.97
54    54    464   JULIANNE RASTIN        ST.CHRISTOPHER JG A [#3]     19:59.48
55    55    35    ADRIANA GIORGI         KENNEDY JG A        [#4]     20:01.13
56    56    299   JUSTINE HEIDER         URSULINE JG A       [#3]     20:02.79
57    57    360   SANDRA PERDEAUX        NORTHERN JG B       [#4]     20:03.25
58    58    359   STEPHANIE MacALPINE    NORTHERN JG B       [#5]     20:06.79
59    59    9     ANGELICA JOACHIMOWICZ  HOLY NAMES JG B     [#3]     20:08.84
60    60    6     CRISANDRA MARDEGEN     HOLY NAMES JG B     [#4]     20:12.50

61    61    183   STEPHANIE DUDOK        MASSEY JG A         [#4]     20:14.13
62    62    149   MICHELLE NOVAKOVICH    ST.ANNE'S JG A      [#4]     20:14.68
63    63    151   ASHLEY TERNOVAN        ST.ANNE'S JG A      [#5]     20:18.57
64    64    205   JILL CONLON            WALKERVILLE JG A    [#2]     20:22.10
65    65    301   JUSTINE LABUTE         URSULINE JG A       [#4]     20:35.69
66    66    300   TAMMY HOWLETT          URSULINE JG A       [#5]     20:37.02
67    67    438   NATASHA BEST           ST.CLAIR JG A       [#2]     20:50.98
68    68    461   AMY DAWSON             LCCVI JG A          [#3]     20:53.99
69    69    152   MARY ANN GALINCA       ST.ANNE'S JG B      [#1]     20:54.94
70    70    8     TARA STOCCO            HOLY NAMES JG B     [#5]     21:07.57

71    71    153   JEN BRENKO             ST.ANNE'S JG B      [#2]     21:13.38
72    72    466   ELISA FILIA            ST.CHRISTOPHER JG A [#4]     21:15.28
73    73    207   JENNY THIBERT          WALKERVILLE JG A    [#3]     21:19.80
74    74    403   SHAELYNE McGUIRE       LAMBTON KENT JG A   [#1]     21:23.07
75    75    154   DANIELLE MULVEY        ST.ANNE'S JG B      [#3]     21:25.05
76    76    285   HEATHER LEENAARS       MASSEY JG A         [#5]     22:05.21
77    77    467   MARCIE EDWARDSON       ST.CHRISTOPHER JG A [#5]     22:20.49
78    78    322   SARAH NICHOLS          BLENHEIM JG A       [#2]     22:27.51
79    79    150   JACLYN MORGA           ST.ANNE'S JG B      [#4]     22:36.25
80    80    460   MEGAN UNSWORTH         LCCVI JG A          [#4]     22:52.61

81    81    206   KELLY MEEKING          WALKERVILLE JG A    [#4]     23:00.94




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  NORTHERN JG A         SCORE: 25

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      JESSICA CRATE            14:54.57           3:38.18    5:49.08
4/4      CLAIRE PERCIVAL          16:00.90           3:54.36    6:14.97
9/9      ANIA WROBLEWSKI          16:32.74           4:02.13    6:27.40
11/11    CAITLIN BASS             16:47.37           4:05.70    6:33.12
12/12    AVERY WHELAN             17:06.40           4:10.34    6:40.54

       TOP 4 TOTAL TIME:  64:15.58         TOP 4 AVERAGE TIME:  16:03.89
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:55.09     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:16.15
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:52.80


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES JG A       SCORE: 29

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      JACKIE MALETTE           15:29.10           3:46.60    6:02.56
6/6      JESSIE MEDVED            16:09.42           3:56.44    6:18.30
7/7      RACHELLE MALETTE         16:10.87           3:56.79    6:18.86
14/14    JESSICA MURPHY           17:14.35           4:12.28    6:43.64
43/43    CATHY MEDVED             19:23.88           4:43.87    7:34.19

       TOP 4 TOTAL TIME:  65:03.74         TOP 4 AVERAGE TIME:  16:15.93
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:58.03     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:20.85
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:45.25


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  KENNEDY JG A          SCORE: 83

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
5/5      LEAN STEINKE             16:02.78           3:54.82    6:15.71
10/10    HANNAH EBERHARD          16:42.30           4:04.46    6:31.13
13/13    JOCELYN NIKITA           17:07.98           4:10.72    6:41.15
55/55    ADRIANA GIORGI           20:01.13           4:52.95    7:48.72

       TOP 4 TOTAL TIME:  69:54.19         TOP 4 AVERAGE TIME:  17:28.54
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:15.74     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:49.18
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:58.35


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA JG A        SCORE: 86

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      SANDY KUNKEL             16:11.51           3:56.95    6:19.12
16/16    NICOLE BROYETTE          17:24.73           4:14.81    6:47.69
27/27    JAMIE GENIK              18:14.75           4:27.01    7:07.21
35/35    ALISON BALIND            18:50.67           4:35.77    7:21.23
53/53    TINA CAPPUCCI            19:58.97           4:52.43    7:47.88

       TOP 4 TOTAL TIME:  70:41.66         TOP 4 AVERAGE TIME:  17:40.41
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:18.63     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:53.82
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:39.16


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S JG A      SCORE: 96

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
18/18    ADRIANAN LYONS           17:34.77           4:17.26    6:51.61
22/22    FILOMENA DiGREGORIO      17:46.01           4:20.00    6:56.00
25/25    RANDA MARCOS             18:07.23           4:25.17    7:04.27
31/31    MAGDA WALCZAK            18:34.58           4:31.84    7:14.94
39/39    JULIA WERBER             19:11.35           4:40.81    7:29.29

       TOP 4 TOTAL TIME:  72:02.59         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:00.64
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:23.57     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:01.71
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:59.81


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE JG A        SCORE: 125

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
15/15    CARMEN GARCIA            17:21.71           4:14.07    6:46.51
34/34    JENNA SLIPIEC            18:45.61           4:34.53    7:19.24
36/36    KATTE HICKS              18:51.84           4:36.05    7:21.68
40/40    KERRI BUTARI             19:14.54           4:41.59    7:30.54

       TOP 4 TOTAL TIME:  74:13.70         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:33.42
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:31.56     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:14.50
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:52.83


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  NORTHERN JG B         SCORE: 141

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
19/19    KATIE ANDRUCHOW          17:35.57           4:17.45    6:51.92
23/23    SARAH NELSON             17:49.12           4:20.76    6:57.21
42/42    VANESSA VANNATTER        19:20.95           4:43.15    7:33.04
57/57    SANDRA PERDEAUX          20:03.25           4:53.47    7:49.55
58/58    STEPHANIE MacALPINE      20:06.79           4:54.33    7:50.92

       TOP 4 TOTAL TIME:  74:48.89         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:42.22
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:33.71     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:17.94
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:27.68


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  MASSEY JG A           SCORE: 148

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
24/24    CARLEIGH WELDON          17:55.90           4:22.41    6:59.85
30/30    MARY PATTERSON           18:22.54           4:28.91    7:10.25
33/33    BEUNDA LI                18:44.15           4:34.18    7:18.68
61/61    STEPHANIE DUDOK          20:14.13           4:56.12    7:53.79
76/76    HEATHER LEENAARS         22:05.21           5:23.22    8:37.15

       TOP 4 TOTAL TIME:  75:16.72         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:49.18
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:35.40     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:20.65
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:18.23


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S JG A        SCORE: 153

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
21/21    MEGHAN DOSTER            17:44.71           4:19.68    6:55.48
26/26    MARIJA BYRNE             18:08.70           4:25.53    7:04.84
44/44    CHANTE PATHAK            19:25.65           4:44.30    7:34.88
62/62    MICHELLE NOVAKOVICH      20:14.68           4:56.26    7:54.01
63/63    ASHLEY TERNOVAN          20:18.57           4:57.21    7:55.53

       TOP 4 TOTAL TIME:  75:33.74         TOP 4 AVERAGE TIME:  18:53.43
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:36.44     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:22.31
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:29.97


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  LCCVI JG A            SCORE: 185

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
17/17    LISA PRAY                17:30.90           4:16.31    6:50.09
20/20    ANDREA BUNTER            17:44.30           4:19.58    6:55.32
68/68    AMY DAWSON               20:53.99           5:05.85    8:09.36
80/80    MEGAN UNSWORTH           22:52.61           5:34.78    8:55.64

       TOP 4 TOTAL TIME:  79:01.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:45.45
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:49.13     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:42.61
      1 THROUGH 4 SPLIT:   5:21.71


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  URSULINE JG A         SCORE: 195

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
28/28    ALICIA VAN OVERLOOP      18:18.59           4:27.94    7:08.70
46/46    STEPHANIE EVANS          19:38.37           4:47.40    7:39.84
56/56    JUSTINE HEIDER           20:02.79           4:53.36    7:49.37
65/65    JUSTINE LABUTE           20:35.69           5:01.38    8:02.20
66/66    TAMMY HOWLETT            20:37.02           5:01.71    8:02.73

       TOP 4 TOTAL TIME:  78:35.44         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:38.86
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:47.52     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:40.04
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:17.10


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES JG B       SCORE: 215

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
45/45    RACHEL MURPHY            19:34.08           4:46.36    7:38.17
51/51    MATEJA BEZAK             19:50.27           4:50.30    7:44.48
59/59    ANGELICA JOACHIMOWICZ    20:08.84           4:54.83    7:51.72
60/60    CRISANDRA MARDEGEN       20:12.50           4:55.73    7:53.16
70/70    TARA STOCCO              21:07.57           5:09.16    8:14.65

       TOP 4 TOTAL TIME:  79:45.69         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:56.42
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:51.81     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:46.89
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:38.42


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER JG A   SCORE: 224

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
48/48    NICOLE BARRY             19:41.32           4:48.12    7:40.99
50/50    MICHELLE THOMPSON        19:48.85           4:49.96    7:43.93
54/54    JULIANNE RASTIN          19:59.48           4:52.55    7:48.08
72/72    ELISA FILIA              21:15.28           5:11.04    8:17.66
77/77    MARCIE EDWARDSON         22:20.49           5:26.94    8:43.10

       TOP 4 TOTAL TIME:  80:44.93         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:11.23
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:55.42     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:52.67
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:33.96


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  WALKERVILLE JG A      SCORE: 259

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
41/41    KRYSTLE ROYSE            19:16.42           4:42.05    7:31.28
64/64    JILL CONLON              20:22.10           4:58.07    7:56.91
73/73    JENNY THIBERT            21:19.80           5:12.14    8:19.42
81/81    KELLY MEEKING            23:00.94           5:36.81    8:58.89

       TOP 4 TOTAL TIME:  83:59.26         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:59.81
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:07.27     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:11.63
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:44.52


     Team Scores for Event #3 GIRLS   4.1KM JUNIOR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S JG B        SCORE: 294

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
69/69    MARY ANN GALINCA         20:54.94           5:06.08    8:09.72
71/71    JEN BRENKO               21:13.38           5:10.58    8:16.92
75/75    DANIELLE MULVEY          21:25.05           5:13.42    8:21.47
79/79    JACLYN MORGA             22:36.25           5:30.79    8:49.26

       TOP 4 TOTAL TIME:  86:09.62         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:32.40
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:15.22     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:24.35
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:41.31


     Team Scores for Event # 4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     HERMAN JB A          48           (8-11-14-15)              (68)
2     RIVERSIDE JB A       50           (1-7-10-32)               ()
3     LCCVI JB A           74           (3-19-24-28)              (35)
4     NORTH LAMBTON JB A   101          (9-12-22-58)              (78)
5     VILLANOVA JB A       110          (20-21-23-46)             (51)
6     ST.CHRISTOPHER JB A  133          (5-13-50-65)              ()
7     ST.JOSEPH'S JB A     147          (17-27-39-64)             (71)
8     ST.ANNE'S JB A       156          (29-30-48-49)             ()
9     NORTHERN JB A        169          (34-41-42-52)             (76)
10    ST.PATRICK'S JB A    174          (37-38-43-56)             ()
11    HOLY NAMES JB A      207          (36-45-60-66)             ()
12    SANDWICH JB A        207          (16-59-62-70)             ()
13    ST.ANNE'S JB B       244          (47-53-69-75)             (79)
14    KENNEDY JB A         252          (33-61-74-84)             (85)




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     142   MATT LOISELLE          RIVERSIDE JB A      [#1]     20:10.83
2     2     434   MARK HALLS             ST.CLAIR JB B       [#1]     20:24.05
3     3     453   RUSSELL CHRISTIE       LCCVI JB A          [#1]     20:24.70
4     4     333   MIKE BEAN              MCGREGOR JB A       [#1]     20:40.24
5     5     449   MIKE MOTT              ST.CHRISTOPHER JB A [#1]     21:21.08
6     6     198   CRAIG COCCHIO          MASSEY JB A         [#1]     21:28.59
7     7     143   GARRETT BRANNAGAN      RIVERSIDE JB A      [#2]     21:44.70
8     8     270   JOE JIMENEZ            HERMAN JB A         [#1]     22:07.41
9     9     423   DAVID BURR             NORTH LAMBTON JB A  [#1]     22:15.02
10    10    144   MILAN SAPARA           RIVERSIDE JB A      [#3]     22:15.47

11    11    272   JEREMY FISICO          HERMAN JB A         [#2]     22:15.89
12    12    425   CALEB CAMPBELL         NORTH LAMBTON JB A  [#2]     22:23.71
13    13    450   ALEX ST.PIERRE         ST.CHRISTOPHER JB A [#2]     22:32.82
14    14    208   BORIS GLAVAS           HERMAN JB A         [#3]     22:36.17
15    15    277   ERIC REIDEL            HERMAN JB A         [#4]     22:36.59
16    16    228   MIKE EDWARD            SANDWICH JB A       [#1]     22:38.90
17    17    121   SEAN BLAKE             ST.JOSEPH'S JB A    [#1]     22:44.21
18    18    261   MATT FROESE            HARROW JB A         [#1]     22:44.89
19    19    454   JEFF ALLEN             LCCVI JB A          [#2]     22:45.99
20    20    77    JESSE ZITER            VILLANOVA JB A      [#1]     22:48.85

21    21    79    DAVE DUFOUR            VILLANOVA JB A      [#2]     22:51.45
22    22    424   BEN BURR               NORTH LAMBTON JB A  [#3]     22:58.40
23    23    78    PAUL FEIMER            VILLANOVA JB A      [#3]     23:07.21
24    24    455   JOSH DAWSON            LCCVI JB A          [#3]     23:21.02
25    25    275   SEGETLAB HAILE         CATHOLIC CENT.JB A  [#1]     23:21.47
26    26    276   MIKE MORENCIE          ASSUMPTION JB A     [#1]     23:24.25
27    27    122   JAMIE LABONTE          ST.JOSEPH'S JB A    [#2]     23:28.04
28    28    456   ALLAN CHRISTIE         LCCVI JB A          [#4]     23:38.80
29    29    169   JORDAN BALL            ST.ANNE'S JB A      [#1]     23:40.00
30    30    167   RYAN YOUNG             ST.ANNE'S JB A      [#2]     23:40.51

31    31    278   LUAL GUET              CATHOLIC CENT.JB A  [#2]     23:41.56
32    32    145   RYAN BOUDREAU          RIVERSIDE JB A      [#4]     23:42.38
33    33    43    SEAN SCHRAM            KENNEDY JB A        [#1]     23:43.03
34    34    374   NATHAN KING            NORTHERN JB A       [#1]     23:51.47
35    35    457   COLIN LYONS            LCCVI JB A          [#5]     23:52.41
36    36    20    DAVID BAGUILUT         HOLY NAMES JB A     [#1]     23:54.03
37    37    412   JAMIE NELSON           ST.PATRICK'S JB A   [#1]     23:58.92
38    38    413   JAMES PRINCE           ST.PATRICK'S JB A   [#2]     24:00.00
39    39    123   MIKE LEPERA            ST.JOSEPH'S JB A    [#3]     24:02.29
40    40    82    MARK FEIMER            VILLANOVA JB B      [#1]     24:06.42

41    41    373   SHAUN HOULIHAN         NORTHERN JB A       [#2]     24:08.05
42    42    372   JEFF BROOKER           NORTHERN JB A       [#3]     24:12.00
43    43    414   MARK LINSEMAN          ST.PATRICK'S JB A   [#3]     24:12.74
44    44    218   JAMES BRYANT           AMHERSTBURG JB A    [#1]     24:18.93
45    45    22    ANHTUAN NGUYEN         HOLY NAMES JB A     [#2]     24:23.43
46    46    81    MIKE D'AMORE           VILLANOVA JB A      [#4]     24:25.78
47    47    173   CHRIS HART             ST.ANNE'S JB B      [#1]     24:27.02
48    48    170   SAIF AL-HAMID          ST.ANNE'S JB A      [#3]     24:27.94
49    49    172   MATT SANDRE            ST.ANNE'S JB A      [#4]     24:28.73
50    50    451   MIKE LUTZ              ST.CHRISTOPHER JB A [#3]     24:31.71

51    51    80    DAN AVERSA             VILLANOVA JB A      [#5]     24:40.09
52    52    375   ADAM McCREADY          NORTHERN JB A       [#4]     24:43.64
53    53    171   SEAN LAIRD             ST.ANNE'S JB B      [#2]     24:50.05
54    54    352   DARCY PELTIER          RIDGETOWN JB A      [#1]     24:53.65
55    55    315   ANDREW AUKEMA          CHATHAM CHRIS.JB A  [#1]     24:55.61
56    56    411   JOHN TIDBALL           ST.PATRICK'S JB A   [#4]     25:00.49
57    57    279   PIERRE QUESNEL         BRENNAN JB A        [#1]     25:05.19
58    58    426   JASON FISHER           NORTH LAMBTON JB A  [#4]     25:07.10
59    59    230   GARRETT MOSEY          SANDWICH JB A       [#2]     25:11.42
60    60    25    SCOTT LAMANTIA         HOLY NAMES JB A     [#3]     25:11.78

61    61    45    NICK VUKOTIC           KENNEDY JB A        [#2]     25:13.11
62    62    229   RYAN DIOTTE            SANDWICH JB A       [#3]     25:20.34
63    63    323   JAY GOLDHAWK           BLENHEIM JB A       [#1]     25:22.41
64    64    125   DAVE VanENCKEVORT      ST.JOSEPH'S JB A    [#4]     25:26.39
65    65    452   ROB VANDENENDE         ST.CHRISTOPHER JB A [#4]     25:42.60
66    66    24    DANY SEMAAN            HOLY NAMES JB A     [#4]     25:50.60
67    67    216   STEVEN REAUME          AMHERSTBURG JB A    [#2]     25:59.87
68    68    274   MATT SCHIEMANN         HERMAN JB A         [#5]     26:04.08
69    69    174   PAUL GIRARDI           ST.ANNE'S JB B      [#3]     26:06.90
70    70    231   ERIC TIMM              SANDWICH JB A       [#4]     26:07.97

71    71    124   ALEX COLAUTTI          ST.JOSEPH'S JB A    [#5]     26:18.36
72    72    353   CORY FINK              RIDGETOWN JB A      [#2]     26:25.47
73    73    336   NATHAN VANOVERLOOP     URSULINE JB A       [#1]     26:38.39
74    74    44    DAN TUCKER             KENNEDY JB A        [#3]     26:54.90
75    75    284   BRAEDON HENDY          ST.ANNE'S JB B      [#4]     26:59.96
76    76    371   SEAN BURGESS           NORTHERN JB A       [#5]     27:09.70
77    77    354   SCOTT TURNER           RIDGETOWN JB A      [#3]     27:43.60
78    78    427   CHRIS PETTIGREW        NORTH LAMBTON JB A  [#5]     28:57.74
79    79    175   MIKE GREFF             ST.ANNE'S JB B      [#5]     29:47.23
80    80    316   PHIL VANDERSRUIS       CHATHAM CHRIS.JB A  [#2]     30:03.26

81    81    324   DANIEL STEEL           BLENHEIM JB A       [#2]     30:03.67
82    82    334   CHARLIE BURGESS        MCGREGOR JB A       [#2]     30:19.27
83    83    310   ADRIAN FORMOSA         URSULINE JB A       [#2]     31:43.82
84    84    47    DAVE ATRAS             KENNEDY JB A        [#4]     32:24.84
85    85    46    MARK CURTIS            KENNEDY JB A        [#5]     32:30.30
86    86    326   JORDAN COATSWORTH      BLENHEIM JB A       [#3]     32:51.95




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  HERMAN JB A           SCORE: 48

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      JOE JIMENEZ              22:07.41           3:41.23    5:53.96
11/11    JEREMY FISICO            22:15.89           3:42.64    5:56.22
14/14    BORIS GLAVAS             22:36.17           3:46.02    6:01.63
15/15    ERIC REIDEL              22:36.59           3:46.09    6:01.74
68/68    MATT SCHIEMANN           26:04.08           4:20.68    6:57.08

       TOP 4 TOTAL TIME:  89:36.06         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:24.01
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:44.00     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:58.40
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:29.18


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  RIVERSIDE JB A        SCORE: 50

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      MATT LOISELLE            20:10.83           3:21.80    5:22.88
7/7      GARRETT BRANNAGAN        21:44.70           3:37.45    5:47.92
10/10    MILAN SAPARA             22:15.47           3:42.57    5:56.11
32/32    RYAN BOUDREAU            23:42.38           3:57.06    6:19.29

       TOP 4 TOTAL TIME:  87:53.38         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:58.34
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:39.72     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:51.55
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:31.55


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  LCCVI JB A            SCORE: 74

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      RUSSELL CHRISTIE         20:24.70           3:24.11    5:26.57
19/19    JEFF ALLEN               22:45.99           3:47.66    6:04.25
24/24    JOSH DAWSON              23:21.02           3:53.50    6:13.60
28/28    ALLAN CHRISTIE           23:38.80           3:56.46    6:18.33
35/35    COLIN LYONS              23:52.41           3:58.73    6:21.96

       TOP 4 TOTAL TIME:  90:10.51         TOP 4 AVERAGE TIME:  22:32.62
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:45.43     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:00.70
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:14.10


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  NORTH LAMBTON JB A    SCORE: 101

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
9/9      DAVID BURR               22:15.02           3:42.50    5:56.00
12/12    CALEB CAMPBELL           22:23.71           3:43.95    5:58.32
22/22    BEN BURR                 22:58.40           3:49.73    6:07.56
58/58    JASON FISHER             25:07.10           4:11.18    6:41.88
78/78    CHRIS PETTIGREW          28:57.74           4:49.62    7:43.39

       TOP 4 TOTAL TIME:  92:44.23         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:11.05
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:51.84     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:10.94
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:52.08


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA JB A        SCORE: 110

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
20/20    JESSE ZITER              22:48.85           3:48.14    6:05.02
21/21    DAVE DUFOUR              22:51.45           3:48.57    6:05.71
23/23    PAUL FEIMER              23:07.21           3:51.20    6:09.92
46/46    MIKE D'AMORE             24:25.78           4:04.29    6:30.86
51/51    DAN AVERSA               24:40.09           4:06.68    6:34.68

       TOP 4 TOTAL TIME:  93:13.29         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:18.32
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:53.05     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:12.88
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:36.93


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER JB A   SCORE: 133

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
5/5      MIKE MOTT                21:21.08           3:33.51    5:41.61
13/13    ALEX ST.PIERRE           22:32.82           3:45.47    6:00.75
50/50    MIKE LUTZ                24:31.71           4:05.28    6:32.44
65/65    ROB VANDENENDE           25:42.60           4:17.10    6:51.36

       TOP 4 TOTAL TIME:  94:08.21         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:32.05
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:55.34     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:16.54
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:21.52


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S JB A      SCORE: 147

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
17/17    SEAN BLAKE               22:44.21           3:47.36    6:03.77
27/27    JAMIE LABONTE            23:28.04           3:54.67    6:15.47
39/39    MIKE LEPERA              24:02.29           4:00.38    6:24.60
64/64    DAVE VanENCKEVORT        25:26.39           4:14.39    6:47.02
71/71    ALEX COLAUTTI            26:18.36           4:23.06    7:00.89

       TOP 4 TOTAL TIME:  95:40.93         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:55.23
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:59.20     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:22.72
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:42.18


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S JB A        SCORE: 156

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
29/29    JORDAN BALL              23:40.00           3:56.66    6:18.65
30/30    RYAN YOUNG               23:40.51           3:56.75    6:18.80
48/48    SAIF AL-HAMID            24:27.94           4:04.65    6:31.44
49/49    MATT SANDRE              24:28.73           4:04.78    6:31.64

       TOP 4 TOTAL TIME:  96:17.18         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:04.29
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:00.71     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:25.14
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:48.73


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  NORTHERN JB A         SCORE: 169

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
34/34    NATHAN KING              23:51.47           3:58.57    6:21.71
41/41    SHAUN HOULIHAN           24:08.05           4:01.34    6:26.14
42/42    JEFF BROOKER             24:12.00           4:02.00    6:27.20
52/52    ADAM McCREADY            24:43.64           4:07.27    6:35.63
76/76    SEAN BURGESS             27:09.70           4:31.61    7:14.57

       TOP 4 TOTAL TIME:  96:55.16         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:13.79
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:02.29     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:27.67
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:52.17


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  ST.PATRICK'S JB A     SCORE: 174

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
37/37    JAMIE NELSON             23:58.92           3:59.82    6:23.71
38/38    JAMES PRINCE             24:00.00           4:00.00    6:24.00
43/43    MARK LINSEMAN            24:12.74           4:02.12    6:27.39
56/56    JOHN TIDBALL             25:00.49           4:10.08    6:40.12

       TOP 4 TOTAL TIME:  97:12.15         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:18.03
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:03.00     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:28.81
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:01.57


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  HOLY NAMES JB A       SCORE: 207

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
36/36    DAVID BAGUILUT           23:54.03           3:59.00    6:22.40
45/45    ANHTUAN NGUYEN           24:23.43           4:03.90    6:30.24
60/60    SCOTT LAMANTIA           25:11.78           4:11.96    6:43.13
66/66    DANY SEMAAN              25:50.60           4:18.43    6:53.48

       TOP 4 TOTAL TIME:  99:19.84         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:49.96
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:08.32     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:37.32
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:56.57


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  SANDWICH JB A         SCORE: 207

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
16/16    MIKE EDWARD              22:38.90           3:46.48    6:02.36
59/59    GARRETT MOSEY            25:11.42           4:11.90    6:43.04
62/62    RYAN DIOTTE              25:20.34           4:13.39    6:45.42
70/70    ERIC TIMM                26:07.97           4:21.32    6:58.11

       TOP 4 TOTAL TIME:  99:18.63         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:49.65
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:08.27     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:37.24
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:29.07


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S JB B        SCORE: 244

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
47/47    CHRIS HART               24:27.02           4:04.50    6:31.20
53/53    SEAN LAIRD               24:50.05           4:08.34    6:37.34
69/69    PAUL GIRARDI             26:06.90           4:21.15    6:57.84
75/75    BRAEDON HENDY            26:59.96           4:29.99    7:11.98
79/79    MIKE GREFF               29:47.23           4:57.87    7:56.59

       TOP 4 TOTAL TIME: 102:23.93         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:35.98
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:15.99     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:49.59
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:32.94


     Team Scores for Event #4 BOYS   6.0KM JUNIOR BOYS

      TEAM:  KENNEDY JB A          SCORE: 252

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
33/33    SEAN SCHRAM              23:43.03           3:57.17    6:19.47
61/61    NICK VUKOTIC             25:13.11           4:12.18    6:43.48
74/74    DAN TUCKER               26:54.90           4:29.15    7:10.64
84/84    DAVE ATRAS               32:24.84           5:24.14    8:38.62
85/85    MARK CURTIS              32:30.30           5:25.05    8:40.08

       TOP 4 TOTAL TIME: 108:15.88         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:03.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:30.66     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:13.05
      1 THROUGH 4 SPLIT:   8:41.81


     Team Scores for Event # 5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     ST.PATRICK'S SG A    23           (1-6-7-9)                 (12)
2     LCCVI SG A           49           (3-14-15-17)              (24)
3     ST.CHRISTOPHER SG A  50           (10-11-13-16)             (34)
4     ST.JOSEPH'S SG A     75           (4-20-22-29)              (39)
5     VILLANOVA SG A       94           (19-21-23-31)             ()
6     NORTHERN SG A        138          (18-36-37-47)             (48)
7     URSULINE SG A        144          (5-33-43-63)              ()
8     VILLANOVA SG B       171          (35-41-42-53)             ()
9     RIVERSIDE SG A       173          (8-50-54-61)              ()
10    HOLY NAMES SG A      183          (26-38-59-60)             ()
11    ST.ANNE'S SG A       203          (30-55-56-62)             ()




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     406   AMY KOHLMEIER          ST.PATRICK'S SG A   [#1]     17:25.07
2     2     422   NIKKI RECKMAN          LAMBTON CHRIS. SG B [#1]     18:59.10
3     3     390   JOCELYN GIBSON         LCCVI SG A          [#1]     19:02.98
4     4     96    KATIE MASSE            ST.JOSEPH'S SG A    [#1]     19:06.97
5     5     303   SAMANTHA PARKER        URSULINE SG A       [#1]     19:09.47
6     6     409   CHELSEY BAXTER         ST.PATRICK'S SG A   [#2]     19:35.14
7     7     407   CAROLYN WAKELY         ST.PATRICK'S SG A   [#3]     19:43.27
8     8     130   KATIE LYNN GERVAIS     RIVERSIDE SG A      [#1]     19:53.50
9     9     408   HEATHER HEMSTREET      ST.PATRICK'S SG A   [#4]     20:01.13
10    10    445   LYDIA WILLEMSE         ST.CHRISTOPHER SG A [#1]     20:04.93

11    11    444   MAEVE GAMBLE           ST.CHRISTOPHER SG A [#2]     20:15.63
12    12    410   JEN HILLMAN            ST.PATRICK'S SG A   [#5]     20:44.49
13    13    446   MARY STEWART           ST.CHRISTOPHER SG A [#3]     20:48.64
14    14    393   KATHERINE KERR         LCCVI SG A          [#2]     20:58.27
15    15    392   EWELINA DOBRADSKI      LCCVI SG A          [#3]     20:59.45
16    16    447   KRISTINA LUTZ          ST.CHRISTOPHER SG A [#4]     21:02.69
17    17    391   TASHA McGUIRE          LCCVI SG A          [#4]     21:03.20
18    18    366   JOZINA VANDEKLOK       NORTHERN SG A       [#1]     21:23.70
19    19    57    GRACE TURCHI           VILLANOVA SG A      [#1]     21:34.28
20    20    98    CHERISSE MARIER        ST.JOSEPH'S SG A    [#2]     21:40.19

21    21    58    JEN MacLELLAN          VILLANOVA SG A      [#2]     21:40.89
22    22    97    KATHY BANJAVCIC        ST.JOSEPH'S SG A    [#3]     21:42.25
23    23    59    TIFFANY MATAK          VILLANOVA SG A      [#3]     21:43.21
24    24    394   AMY FISHER             LCCVI SG A          [#5]     21:51.31
25    25    395   JULIE HYATT            LCCVI SG B          [#1]     21:59.36
26    26    10    JUDITH MILLER          HOLY NAMES SG A     [#1]     22:08.12
27    27    37    OLIVIA HAWORTH         KENNEDY SG A        [#1]     22:11.10
28    28    267   ERIN DUPUIS            HERMAN SG A         [#1]     22:15.82
29    29    100   DANE KWIATOWSKI        ST.JOSEPH'S SG A    [#4]     22:27.02
30    30    156   CATHLEEN MULVEY        ST.ANNE'S SG A      [#1]     22:35.63

31    31    60    BIANCI MANCINI         VILLANOVA SG A      [#4]     22:37.44
32    32    268   KASIA DANIGIER         CATHOLIC CENT.SG A  [#1]     22:41.68
33    33    304   MARIANNE PECOLA        URSULINE SG A       [#2]     22:42.77
34    34    448   ERIN DOYLE             ST.CHRISTOPHER SG A [#5]     22:58.40
35    35    63    LISA SALFI             VILLANOVA SG B      [#1]     23:01.75
36    36    367   KATHLEEN CRAWFORD      NORTHERN SG A       [#2]     23:03.85
37    37    368   LEIGH JACKSON          NORTHERN SG A       [#3]     23:06.07
38    38    11    MELISSA CIRELLI        HOLY NAMES SG A     [#2]     23:24.23
39    39    99    MARGARET KACZMAREK     ST.JOSEPH'S SG A    [#5]     23:29.43
40    40    337   MELODY BRIDGEN         CHATHAM KENT SG A   [#1]     23:33.29

41    41    62    EMILY FOX              VILLANOVA SG B      [#2]     23:48.07
42    42    61    CRYSTAL MAYVILLE       VILLANOVA SG B      [#3]     23:59.59
43    43    305   URSULA ROESCH          URSULINE SG A       [#3]     24:31.18
44    44    102   ROSE WILBUR            ST.JOSEPH'S SG B    [#1]     24:39.84
45    45    101   ASHLEY SOUILLERE       ST.JOSEPH'S SG B    [#2]     24:50.21
46    46    397   JEN HYATT              LCCVI SG B          [#2]     24:57.67
47    47    370   DAYNA MAATEN           NORTHERN SG A       [#4]     25:11.53
48    48    369   SHAYA STOCK            NORTHERN SG A       [#5]     25:50.52
49    49    185   ALLISON MYERS          MASSEY SG A         [#1]     25:54.05
50    50    131   ANNE MOORE             RIVERSIDE SG A      [#2]     26:24.64

51    51    350   REBECCA NEWELL         RIDGETOWN SG A      [#1]     26:30.37
52    52    209   MEGHAN McEACHERN       WALKERVILLE SG A    [#1]     26:45.20
53    53    64    ANDREA LAZAR           VILLANOVA SG B      [#4]     27:13.27
54    54    133   JENNA BILLING          RIVERSIDE SG A      [#3]     27:25.64
55    55    157   SABRINA NOTARANGELO    ST.ANNE'S SG A      [#2]     27:28.04
56    56    158   ANNE MARIE BEKASIAK    ST.ANNE'S SG A      [#3]     27:28.40
57    57    188   KATIE BONDY            MASSEY SG A         [#2]     27:32.55
58    58    103   NATALIE BOTICA         ST.JOSEPH'S SG B    [#3]     27:38.82
59    59    13    ANDREA INGLESI         HOLY NAMES SG A     [#3]     27:50.91
60    60    14    LINDSAY PARE           HOLY NAMES SG A     [#4]     27:55.31

61    61    132   LISA LARGE             RIVERSIDE SG A      [#4]     28:06.59
62    62    159   STEPHANIE RUDWELL      ST.ANNE'S SG A      [#4]     29:23.73
63    63    306   KASIN KRAL             URSULINE SG A       [#4]     30:47.70
64    64    398   CHERUB LANGSTAFF       LCCVI SG B          [#3]     36:08.60




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  ST.PATRICK'S SG A     SCORE: 23

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      AMY KOHLMEIER            17:25.07           3:37.72    5:48.35
6/6      CHELSEY BAXTER           19:35.14           4:04.82    6:31.71
7/7      CAROLYN WAKELY           19:43.27           4:06.51    6:34.41
9/9      HEATHER HEMSTREET        20:01.13           4:10.23    6:40.36
12/12    JEN HILLMAN              20:44.49           4:19.26    6:54.81

       TOP 4 TOTAL TIME:  76:44.61         TOP 4 AVERAGE TIME:  19:11.15
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:59.82     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:23.71
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:36.06


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  LCCVI SG A            SCORE: 49

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      JOCELYN GIBSON           19:02.98           3:58.12    6:20.99
14/14    KATHERINE KERR           20:58.27           4:22.13    6:59.40
15/15    EWELINA DOBRADSKI        20:59.45           4:22.38    6:59.80
17/17    TASHA McGUIRE            21:03.20           4:23.16    7:01.05
24/24    AMY FISHER               21:51.31           4:33.18    7:17.08

       TOP 4 TOTAL TIME:  82:03.90         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:30.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:16.45     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:50.32
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:00.22


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER SG A   SCORE: 50

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
10/10    LYDIA WILLEMSE           20:04.93           4:11.02    6:41.63
11/11    MAEVE GAMBLE             20:15.63           4:13.25    6:45.20
13/13    MARY STEWART             20:48.64           4:20.13    6:56.20
16/16    KRISTINA LUTZ            21:02.69           4:23.06    7:00.89
34/34    ERIN DOYLE               22:58.40           4:47.16    7:39.45

       TOP 4 TOTAL TIME:  82:11.89         TOP 4 AVERAGE TIME:  20:32.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:16.86     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:50.99
      1 THROUGH 4 SPLIT:   0:57.76


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S SG A      SCORE: 75

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
4/4      KATIE MASSE              19:06.97           3:58.95    6:22.32
20/20    CHERISSE MARIER          21:40.19           4:30.87    7:13.39
22/22    KATHY BANJAVCIC          21:42.25           4:31.30    7:14.08
29/29    DANE KWIATOWSKI          22:27.02           4:40.62    7:28.99
39/39    MARGARET KACZMAREK       23:29.43           4:53.63    7:49.80

       TOP 4 TOTAL TIME:  84:56.43         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:14.10
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:25.43     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:04.70
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:20.05


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA SG A        SCORE: 94

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
19/19    GRACE TURCHI             21:34.28           4:29.64    7:11.42
21/21    JEN MacLELLAN            21:40.89           4:31.01    7:13.61
23/23    TIFFANY MATAK            21:43.21           4:31.50    7:14.40
31/31    BIANCI MANCINI           22:37.44           4:42.79    7:32.46

       TOP 4 TOTAL TIME:  87:35.82         TOP 4 AVERAGE TIME:  21:53.95
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:33.74     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:17.98
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:03.16


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  NORTHERN SG A         SCORE: 138

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
18/18    JOZINA VANDEKLOK         21:23.70           4:27.43    7:07.88
36/36    KATHLEEN CRAWFORD        23:03.85           4:48.30    7:41.28
37/37    LEIGH JACKSON            23:06.07           4:48.76    7:42.01
47/47    DAYNA MAATEN             25:11.53           5:14.90    8:23.84
48/48    SHAYA STOCK              25:50.52           5:23.02    8:36.83

       TOP 4 TOTAL TIME:  92:45.15         TOP 4 AVERAGE TIME:  23:11.28
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:49.85     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:43.76
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:47.83


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  URSULINE SG A         SCORE: 144

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
5/5      SAMANTHA PARKER          19:09.47           3:59.47    6:23.15
33/33    MARIANNE PECOLA          22:42.77           4:43.91    7:34.25
43/43    URSULA ROESCH            24:31.18           5:06.49    8:10.38
63/63    KASIN KRAL               30:47.70           6:24.93   10:15.88

       TOP 4 TOTAL TIME:  97:11.12         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:17.78
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:03.70     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:05.92
      1 THROUGH 4 SPLIT:  11:38.23


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  VILLANOVA SG B        SCORE: 171

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
35/35    LISA SALFI               23:01.75           4:47.86    7:40.57
41/41    EMILY FOX                23:48.07           4:57.51    7:56.01
42/42    CRYSTAL MAYVILLE         23:59.59           4:59.91    7:59.85
53/53    ANDREA LAZAR             27:13.27           5:40.26    9:04.41

       TOP 4 TOTAL TIME:  98:02.68         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:30.67
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:06.38     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:10.22
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:11.52


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  RIVERSIDE SG A        SCORE: 173

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
8/8      KATIE LYNN GERVAIS       19:53.50           4:08.64    6:37.82
50/50    ANNE MOORE               26:24.64           5:30.13    8:48.20
54/54    JENNA BILLING            27:25.64           5:42.84    9:08.54
61/61    LISA LARGE               28:06.59           5:51.37    9:22.19

       TOP 4 TOTAL TIME: 101:50.37         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:27.59
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:18.24     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:29.19
      1 THROUGH 4 SPLIT:   8:13.09


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  HOLY NAMES SG A       SCORE: 183

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
26/26    JUDITH MILLER            22:08.12           4:36.69    7:22.70
38/38    MELISSA CIRELLI          23:24.23           4:52.54    7:48.06
59/59    ANDREA INGLESI           27:50.91           5:48.10    9:16.96
60/60    LINDSAY PARE             27:55.31           5:49.02    9:18.43

       TOP 4 TOTAL TIME: 101:18.57         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:19.64
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:16.59     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:26.54
      1 THROUGH 4 SPLIT:   5:47.19


     Team Scores for Event #5 GIRLS   4.8KM SENIOR GIRLS

      TEAM:  ST.ANNE'S SG A        SCORE: 203

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
30/30    CATHLEEN MULVEY          22:35.63           4:42.42    7:31.87
55/55    SABRINA NOTARANGELO      27:28.04           5:43.34    9:09.34
56/56    ANNE MARIE BEKASIAK      27:28.40           5:43.41    9:09.45
62/62    STEPHANIE RUDWELL        29:23.73           6:07.44    9:47.90

       TOP 4 TOTAL TIME: 106:55.80         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:43.95
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   5:34.15     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   8:54.64
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:48.10


     Team Scores for Event # 6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

PLACE   TEAM             SCORE           SCORERS              DISPLACERS

1     NORTHERN SB A        18           (1-4-5-8)                 (13)
2     VILLANOVA SB A       51           (2-15-16-18)              (21)
3     HOLY NAMES SB A      67           (6-9-24-28)               (40)
4     CHATHAM KENT SB A    68           (7-10-25-26)              (27)
5     KENNEDY SB A         112          (3-31-35-43)              ()
6     RIVERSIDE SB A       164          (19-37-44-64)             ()
7     ST.JOSEPH'S SB A     165          (33-41-42-49)             (55)
8     ST.CHRISTOPHER SB A  196          (38-39-53-66)             ()
9     NORTH LAMBTON SB A   207          (23-60-61-63)             ()
10    MASSEY SB A          211          (17-62-65-67)             ()
11    ST.ANNE'S SB A       249          (54-56-69-70)             ()




                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Results for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

OVERALL SCORE  BIB         NAME       AGE     TEAM           PLACE
 PLACE  PLACE  NUMBER                 /GR                   ON TEAM

1     1     376   DOUG CURRIE            NORTHERN SB A       [#1]     23:44.75
2     2     83    SCOTT SERRAN           VILLANOVA SB A      [#1]     24:18.01
3     3     48    SINISA SIMIC           KENNEDY SB A        [#1]     24:38.93
4     4     378   CHRIS D'ESTEIRE        NORTHERN SB A       [#2]     24:51.26
5     5     377   RYAN O'HAGAN           NORTHERN SB A       [#3]     24:56.06
6     6     26    DAVID DANELON          HOLY NAMES SB A     [#1]     25:00.94
7     7     345   JOSH SMITH             CHATHAM KENT SB A   [#1]     25:26.99
8     8     379   MIKE CHO YOUNG         NORTHERN SB A       [#4]     25:27.84
9     9     27    ADONIS IBRAHIM         HOLY NAMES SB A     [#2]     25:33.94
10    10    346   DARREN PARK            CHATHAM KENT SB A   [#2]     25:36.38

11    11    242   CHRIS LANGLOIS         ASSUMPTION SB A     [#1]     25:38.80
12    12    416   MARK PAVLI             ST.PATRICK'S SB B   [#1]     25:41.70
13    13    380   DAVE KEELEY            NORTHERN SB A       [#5]     25:51.29
14    14    381   ADAM KILNER            NORTHERN SB B       [#1]     26:01.25
15    15    86    JASON SCOTT            VILLANOVA SB A      [#2]     26:15.71
16    16    84    BRYAN DUFOUR           VILLANOVA SB A      [#3]     26:24.44
17    17    199   PAWEL KOSICKI          MASSEY SB A         [#1]     26:27.40
18    18    85    DAVE PERREAULT         VILLANOVA SB A      [#4]     26:27.85
19    19    243   STUART MAHONEY         RIVERSIDE SB A      [#1]     26:36.47
20    20    317   KEVIN WOLTING          CHATHAM CHRIS.SB A  [#1]     26:45.75

21    21    87    KEVIN BUCHANAN         VILLANOVA SB A      [#5]     26:59.70
22    22    254   JESSE RUPERT           HARROW SB A         [#1]     27:04.97
23    23    429   STEVE JONES            NORTH LAMBTON SB A  [#1]     27:07.12
24    24    28    ADAM CAMPIGOTO         HOLY NAMES SB A     [#3]     27:10.52
25    25    348   DAVE SMITH             CHATHAM KENT SB A   [#3]     27:15.29
26    26    347   DANE BELBECK           CHATHAM KENT SB A   [#4]     27:17.40
27    27    349   KYLE HANEMAAYER        CHATHAM KENT SB A   [#5]     27:21.44
28    28    29    STEPHEN NORMAN         HOLY NAMES SB A     [#4]     27:22.86
29    29    282   BRETT HOWE             BELLE RIVER SB A    [#1]     27:30.12
30    30    311   JUSTINE TEEUWEN        URSULINE SB A       [#1]     27:39.38

31    31    49    BARRY PIZZUTI          KENNEDY SB A        [#2]     27:43.96
32    32    382   DAVE GIFFIN            NORTHERN SB B       [#2]     27:48.04
33    33    250   MIKE GRONDIN           ST.JOSEPH'S SB A    [#1]     27:49.77
34    34    281   ALEX OZANNE            BELLE RIVER SB A    [#2]     27:51.11
35    35    50    DAVE STRANG            KENNEDY SB A        [#3]     27:52.39
36    36    233   JOHN AUSMAN            SANDWICH SB A       [#1]     27:59.79
37    37    245   SHANE TOPOLOVIC        RIVERSIDE SB A      [#2]     28:00.57
38    38    441   MIKE BISHOP            ST.CHRISTOPHER SB A [#1]     28:01.78
39    39    440   PETER RESTIVO          ST.CHRISTOPHER SB A [#2]     28:03.53
40    40    30    JUSTINE JACQUES        HOLY NAMES SB A     [#5]     28:08.00

41    41    248   MARC BRANCACCIO        ST.JOSEPH'S SB A    [#2]     28:12.52
42    42    247   MARK THIBERT           ST.JOSEPH'S SB A    [#3]     28:13.84
43    43    51    SLADJAN RADIC          KENNEDY SB A        [#4]     28:26.07
44    44    244   ADAM POWER             RIVERSIDE SB A      [#3]     28:31.12
45    45    280   JOEL QUESNEL           BRENNAN SB A        [#1]     28:32.63
46    46    355   JAKE STONEFISH         RIDGETOWN SB A      [#1]     28:42.08
47    47    384   MATT WILCOX            NORTHERN SB B       [#3]     28:55.75
48    48    31    JAY DUBE               HOLY NAMES SB B     [#1]     28:58.91
49    49    251   JASON BRADY            ST.JOSEPH'S SB A    [#4]     29:04.95
50    50    88    AARON HUCKER           VILLANOVA SB B      [#1]     29:05.44

51    51    498   GREG BUNKER            LCCVI SB A          [#1]     29:13.72
52    52    318   JASON HOEKSTRA         CHATHAM CHRIS.SB A  [#2]     30:13.22
53    53    442   ANDRE MADDISON         ST.CHRISTOPHER SB A [#3]     30:13.65
54    54    177   JOE IENNA              ST.ANNE'S SB A      [#1]     30:35.97
55    55    249   BERT BOLEK             ST.JOSEPH'S SB A    [#5]     30:51.58
56    56    176   JEFF RAE               ST.ANNE'S SB A      [#2]     30:59.59
57    57    262   PETER KACZMAREK        ST.JOSEPH'S SB B    [#1]     31:00.25
58    58    263   TOM HABERNAL           ST.JOSEPH'S SB B    [#2]     31:07.03
59    59    264   DAVID HOLLAND          ST.JOSEPH'S SB B    [#3]     31:34.40
60    60    431   ED DESCHUTTER          NORTH LAMBTON SB A  [#2]     31:42.10

61    61    430   ADRIAN KOOLEN          NORTH LAMBTON SB A  [#3]     31:50.71
62    62    201   JOSH DANIEL            MASSEY SB A         [#2]     32:39.43
63    63    432   BEN MORGAN             NORTH LAMBTON SB A  [#4]     33:29.21
64    64    246   BRUCE MONCUR           RIVERSIDE SB A      [#4]     33:33.46
65    65    203   ERIC VYSKOCIL          MASSEY SB A         [#3]     33:33.83
66    66    443   PAUL JANIK             ST.CHRISTOPHER SB A [#4]     34:00.58
67    67    202   DAVE FOX               MASSEY SB A         [#4]     34:16.44
68    68    499   WES KELLY              LCCVI SB A          [#2]     35:18.28
69    69    178   PATRICK FREEMAN        ST.ANNE'S SB A      [#3]     35:21.24
70    70    179   JEREMY PORTER          ST.ANNE'S SB A      [#4]     35:31.74





                    2001 SWOSSA CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS
                                OCTOBER 25, 2001

     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  NORTHERN SB A         SCORE: 18

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
1/1      DOUG CURRIE              23:44.75           3:26.48    5:30.36
4/4      CHRIS D'ESTEIRE          24:51.26           3:36.12    5:45.79
5/5      RYAN O'HAGAN             24:56.06           3:36.82    5:46.91
8/8      MIKE CHO YOUNG           25:27.84           3:41.42    5:54.27
13/13    DAVE KEELEY              25:51.29           3:44.82    5:59.71

       TOP 4 TOTAL TIME:  98:59.91         TOP 4 AVERAGE TIME:  24:44.97
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:35.21     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:44.34
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:43.09


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  VILLANOVA SB A        SCORE: 51

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
2/2      SCOTT SERRAN             24:18.01           3:31.30    5:38.08
15/15    JASON SCOTT              26:15.71           3:48.36    6:05.37
16/16    BRYAN DUFOUR             26:24.44           3:49.62    6:07.39
18/18    DAVE PERREAULT           26:27.85           3:50.12    6:08.19
21/21    KEVIN BUCHANAN           26:59.70           3:54.73    6:15.56

       TOP 4 TOTAL TIME: 103:26.01         TOP 4 AVERAGE TIME:  25:51.50
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:44.85     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   5:59.76
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:09.84


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  HOLY NAMES SB A       SCORE: 67

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
6/6      DAVID DANELON            25:00.94           3:37.52    5:48.03
9/9      ADONIS IBRAHIM           25:33.94           3:42.31    5:55.69
24/24    ADAM CAMPIGOTO           27:10.52           3:56.30    6:18.08
28/28    STEPHEN NORMAN           27:22.86           3:58.09    6:20.94
40/40    JUSTINE JACQUES          28:08.00           4:04.63    6:31.40

       TOP 4 TOTAL TIME: 105:08.26         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:17.06
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:48.56     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:05.69
      1 THROUGH 4 SPLIT:   2:21.92


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  CHATHAM KENT SB A     SCORE: 68

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
7/7      JOSH SMITH               25:26.99           3:41.30    5:54.08
10/10    DARREN PARK              25:36.38           3:42.66    5:56.25
25/25    DAVE SMITH               27:15.29           3:56.99    6:19.18
26/26    DANE BELBECK             27:17.40           3:57.30    6:19.68
27/27    KYLE HANEMAAYER          27:21.44           3:57.88    6:20.60

       TOP 4 TOTAL TIME: 105:36.06         TOP 4 AVERAGE TIME:  26:24.01
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:49.56     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:07.30
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:50.41


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  KENNEDY SB A          SCORE: 112

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
3/3      SINISA SIMIC             24:38.93           3:34.33    5:42.92
31/31    BARRY PIZZUTI            27:43.96           4:01.15    6:25.84
35/35    DAVE STRANG              27:52.39           4:02.37    6:27.79
43/43    SLADJAN RADIC            28:26.07           4:07.25    6:35.60

       TOP 4 TOTAL TIME: 108:41.35         TOP 4 AVERAGE TIME:  27:10.33
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   3:56.28     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:18.04
      1 THROUGH 4 SPLIT:   3:47.14


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  RIVERSIDE SB A        SCORE: 164

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
19/19    STUART MAHONEY           26:36.47           3:51.37    6:10.19
37/37    SHANE TOPOLOVIC          28:00.57           4:03.56    6:29.69
44/44    ADAM POWER               28:31.12           4:07.98    6:36.76
64/64    BRUCE MONCUR             33:33.46           4:51.80    7:46.88

       TOP 4 TOTAL TIME: 116:41.62         TOP 4 AVERAGE TIME:  29:10.40
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:13.68     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:45.89
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:56.99


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  ST.JOSEPH'S SB A      SCORE: 165

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
33/33    MIKE GRONDIN             27:49.77           4:01.99    6:27.18
41/41    MARC BRANCACCIO          28:12.52           4:05.29    6:32.46
42/42    MARK THIBERT             28:13.84           4:05.48    6:32.76
49/49    JASON BRADY              29:04.95           4:12.89    6:44.62
55/55    BERT BOLEK               30:51.58           4:28.34    7:09.34

       TOP 4 TOTAL TIME: 113:21.08         TOP 4 AVERAGE TIME:  28:20.27
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:06.41     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:34.26
      1 THROUGH 4 SPLIT:   1:15.18


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  ST.CHRISTOPHER SB A   SCORE: 196

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
38/38    MIKE BISHOP              28:01.78           4:03.73    6:29.96
39/39    PETER RESTIVO            28:03.53           4:03.98    6:30.36
53/53    ANDRE MADDISON           30:13.65           4:22.84    7:00.54
66/66    PAUL JANIK               34:00.58           4:55.73    7:53.16

       TOP 4 TOTAL TIME: 120:19.54         TOP 4 AVERAGE TIME:  30:04.88
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:21.57     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   6:58.52
      1 THROUGH 4 SPLIT:   5:58.80


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  NORTH LAMBTON SB A    SCORE: 207

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
23/23    STEVE JONES              27:07.12           3:55.81    6:17.29
60/60    ED DESCHUTTER            31:42.10           4:35.66    7:21.05
61/61    ADRIAN KOOLEN            31:50.71           4:36.91    7:23.05
63/63    BEN MORGAN               33:29.21           4:51.18    7:45.88

       TOP 4 TOTAL TIME: 124:09.14         TOP 4 AVERAGE TIME:  31:02.28
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:29.89     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:11.83
      1 THROUGH 4 SPLIT:   6:22.09


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  MASSEY SB A           SCORE: 211

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
17/17    PAWEL KOSICKI            26:27.40           3:50.05    6:08.08
62/62    JOSH DANIEL              32:39.43           4:43.97    7:34.35
65/65    ERIC VYSKOCIL            33:33.83           4:51.85    7:46.96
67/67    DAVE FOX                 34:16.44           4:58.03    7:56.84

       TOP 4 TOTAL TIME: 126:57.10         TOP 4 AVERAGE TIME:  31:44.27
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:35.98     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:21.57
      1 THROUGH 4 SPLIT:   7:49.04


     Team Scores for Event #6 BOYS   6.9KM SENIOR BOYS

      TEAM:  ST.ANNE'S SB A        SCORE: 249

PLACE          NAME               TIME              AVG PER      AVG PER
                                                      KM           MILE
54/54    JOE IENNA                30:35.97           4:26.08    7:05.72
56/56    JEFF RAE                 30:59.59           4:29.50    7:11.20
69/69    PATRICK FREEMAN          35:21.24           5:07.42    8:11.87
70/70    JEREMY PORTER            35:31.74           5:08.94    8:14.30

       TOP 4 TOTAL TIME: 132:28.54         TOP 4 AVERAGE TIME:  33:07.13
   TOP 4 AVERAGE PER KM:   4:47.99     TOP 4 AVERAGE PER MILE:   7:40.78
      1 THROUGH 4 SPLIT:   4:55.77