Make your own free website on Tripod.com
Senior Boys
100 m
1 Dennison Collins Westview Centennial 10.53 Toronto District North
2 Anthony Garber Earl Haig 10.59 Toronto District North
3 Martin Semenowicz St. Thomas Aquinas 10.68 Thames Valley Central
4 Fatih Stanley Don Mills CI 10.80 Toronto District North
5 Randy McAuley Catholic Central 10.84 St. Pats Meet
6 Jared Lewis                  Central Tech               10.88 Cardinal Carter meet
6 Keith Veldhuis Ingersoll 10.88 TVRAA
8 Nich Acker Bayside S.S. 10.89 COSSAA
8 Justin Robinson Scarlett Hts 10.89 Toronto District
10 Osbert Peters Neil McNeil 10.91 TDCAA
200 m
1 Fatih Stanley Don Mills CI 21.60 Toronto District North
2 Justin Robinson Scarlet Hts. 21.61 Metro Regionals
3 Jeff Rae St. Anne's 21.96 SWOSSAA
4 Jamie Adjetey-Nelson St. Joseph's 21.99 SWOSSAA
5 Ryan Therrien Ridgemont H.S. 22.00 NCSSAA
6 Dennison Collins Westview Centennial 22.21 Metro Regionals
7 Martin Semenowicz St. Thomas Aquinas 22.24 West Regionals
8 Alexander Greg Henry Carr 22.38 Metro Regionals
9 Jason Chapieski St. Joseph's 22.41 SWOSSAA
10 Joshua Taylor Cathedral H.S. 22.48 South Regionals
400 m
1 Mark Harris                 Birchmount                  47.93 Rowland Games
2 Ryan Therrien Ridgemont H.S. 48.16 East Regionals
3 Jermaine Kelly                Brampton Centennial         49.16 Rowland Games
4 Randy McAuley Catholic Central 50.04 St. Pats Meet
5 Jeff Rae St. Anne's 50.08 SWOSSAA
6 Erik Enders Sarnia Northern 50.10 SWOSSAA
7 Alex Alva Regina Mundi College 50.14 Forest City Prep
7 Andrew Ellerton Confederation 50.14 North Regionals
9 Dan Brandao Bayridge S.S. 50.36 East Regionals
10 Fatih Stanley Don Mills CI 50.40 Toronto District North
800 m
1 Andrew Ellerton Confederation 1:54.16 SDSSAA
2 Dan Tripp Quinte S.S. 1:54.37 East Regionals
3 Derek Lincoln Agincourt 1:54.62 Cardinal Carter meet
4 Doug Currie Sarnia Northern 1:55.19 SWOSSAA
5 Keiran Ryan St. Michael's 1:55.93 Metro Regionals
6 Gabe Johnston Malvern CI 1:55.96 Cardinal Carter meet
7 Chris Leverette Southwood S.S. 1:56.30 West Regionals
8 Brandon Laan John Paul II 1:56.65 Thames Valley Central
9 Justin Hall Oakridge 1:56.84 Thames Valley Central
10 Adrian Walton Central 1:57.23 Thames Valley Central
1500 m
1 Dan Tripp Quinte S.S. 3:57.43 East Regionals
2 Matt Goodale Medway 3:59.74 Mustang Invitational
3 Derek Lincoln Agincourt C.I. 3:59.90 Cardinal Carter meet
4 Adam Hortian Bluevale 4:00.84 CWOSSAA
5 Chris Leverette Southwood S.S. 4:01.88 CWOSSAA
6 Joe Dionne Paul Dwyer 4:01.89 Cardinal Carter meet
7 Keiran Ryan St. Michael's 4:01.96 Metro Regionals
8 Doug Currie Sarnia Northern 4:02.30 St. Pats Meet
9 Brandon Laan John Paul II 4:02.94 WOSSAA
10 Andrew Ellerton Confederation 4:03.53 SDSSAA
3000 m
1 Joe Dionne                       Paul Dwyer                8:32.18 Rowland Games
2 Adam Hortian                     Bluevale H.S.             8:34.75 Rowland Games
3 Derek Lincoln                   Agincourt S.S.            8:36.63 Rowland Games
4 Doug Currie                   Sarnia Northern            8:39.10 Rowland Games
5 Tom McQuaide St. Joseph's 8:44.65 York Track Meet
6 Matt Goodale Medway H.S. 8:50.16 West Regionals
7 Kieran Ryan                  St. Michael's College          8:53.67 Rowland Games
8 Matt Cameron                Card Carter Wind              8:54.81 Rowland Games
9 Shala Husein                    Birchmount                8:55.13 Rowland Games
10 Keiran Ryan St. Michael's 8:56.52 Nike Adams Invitational
110 m H
1 Cameron Sahadath Pickering HS 14.57 Cardinal Carter meet
2 Paul Martin Pine Ridge 14.64 Cardinal Carter meet
3 Jermaine Bucknor Woodroffe 15.13 NCSSAA
4 Keith Veldhuis IDCI 15.24 Forest City Prep
5 Jamie Adjetey-Nelson St. Joes 15.27 West Regionals
6 Shaun Lim A.Y. Jackson 15.30 East Regionals
7 Tyler Ray East Northum 15.37 COSSAA
8 Mark Scherle Ursuline College 15.40 Kent Meet
8 Andrew Jackson Silverthorn 15.55 Toronto District
10 Alex Dobranowski Hillfield Strathallan 15.69 South Regionals
400 m H
1 Adam Seabrook Lucas 55.67 WOSSAA
2 Sinisa Simic Kennedy 56.21 SWOSSAA
3 Paul Martin Pine Ridge S.S. 56.22 Central Regionals
4 Josh Maltin Sarnia Northern 56.24 SWOSSAA
5 Jason Rhodes  Frontenac S S 57.18 East Regionals
6 Brian Dufour St. Thomas S.S. 58.08 West Regionals
7 Adam O'Brien Carleton Pl. 58.13 East Regionals
8 Geoff Whittle St. Joseph S.S. 58.64 North Regionals
9 Joe Foglia St. Joseph's 58.72 West Regionals
10 Bojan Radojevic Woodroffe 58.74 East Regionals
2000 m S.C
1 Matt Loiselle Riverside 5:58.77 West Regionals
2 Matt Goodale Medway HS 5:59.47 West Regionals
3 Rob Watson London South 6:11.14 West Regionals
4 Sinisa Simic Kennedy 6:11.53 West Regionals
5 Scott Serran St. Thomas S.S. 6:15.76 West Regionals
6 Maxime Paquette E.S. Hawkesbury 6:19.98 East Regionals
7 Angus MacAuley Centennial 6:20.28 West Regionals
8 Maya Aden Brookfield 6:20.69 East Regionals
9 Patrick Marion Immaculate H.S. 6:21.46 East Regionals
10 Marty Fox St. Michael's 6:22.10 TDCAA
4 x 100 m Relay
1 Central Tech                     42.73 Metro Regionals
2 St. Josephs 43.20 West Regionals
3 Pickering HS                             43.85 Central Regionals
4 Neil McNeil 43.87 Metro Regionals
5 Barton 43.88 South Regionals
6 Sarnia Northern 43.97 West Regionals
7 Philip Pocock 44.01 Cardinal Carter meet
8 Chaminade College 44.11 Metro Regionals
9 Catholic Central 44.14 Mustang Invitational
10 John Paul II 44.24 Mustang Invitational
4 x 400 m Relay
1 St. Joseph's 3:22.47 SWOSSAA
2 St. Anne's 3:25.26 West Regionals
3 Sarnia Northern 3:26.14 LSSAA
4 Birchmount                      3:26.34 Central Regionals
5 Catholic Central 3:28.23 West Regionals
6 Chaminade College 3:29.00 Cardinal Carter meet
7 Carleton Place H.S. 3:29.55 East Regionals
8 Thousand Islands S.S. 3:30.05 East Regionals
9 Assumption College 3:31.63 West Regionals
10 Bluevale CI 3:32.10 LCCVI Invitational
Long Jump
1 Cortez Borders Herman S S 7.28m Wecssaa
2 Anton Wood St. Joseph's 7.09m Wecssaa
3 Jamie Adjetey-Nelson St. Joseph's 6.95m Lancer Relays
4 Steve Cove Thousand Islands S S 6.84m EOSSAA
5 Vinny Lozon Massey 6.80m Wecssaa
6 Drew Haynes London Central 6.79m WOSSAA
7 Jason Jordan                 Pickering HS           6.72m  Rowland Games
7 Jared Lewis               Central Tech        6.72m Rowland Games
7 Akiel John Pickering HS          6.72m Cardinal Carter meet
10 Telor Lessekuda            Oakwood C.I.        6.70m  Rowland Games
Triple Jump
1 Graham Black Crescent 16.66m TDCAA
2 Kenen Shadd Grand River 15.73m West Regionals
3 Akiel John Pickering HS          14.23m Cardinal Carter meet
4 Steve Cove Thousand Islands S S 14.20m TISS
5 Marlon Nangle St. Francis Xavier 14.03m South Regionals
6 Drew Haynes London Central 13.91m WOSSAA
7 Sean Hazell Walkerton 13.76m West Regionals
8 Mike Kent Strathroy DCI 13.66m West Regionals
9 Deshawn Wheeler St. Joseph's 13.44m West Regionals
10 Darl Edwards Kingsville 13.41m SWOSSAA
High Jump
1 Drew White Listowel DSS 2.07m West Regoinals
2 Paul Martin Pine Ridge 2.05m Nike Adams Invitational
2 Neil Fine Sir Robert Borden 2.05m East Regionals
2 Kyle Kraus Kingsville S.S. 2.05m SWOSSAA
5 Mark Scherle Ursuline College 2.04m West Regionals
6 Darl Edwards Kingsville District HS 2.00m Copps Indoor Games
7 Ryan Scott Chesley 1.98m York Track Meet
8 Dan St. Michael Renfrew 1.96m TISS
9 7 others with 1.95m
10
Pole Vault
1 Jason Wurster             Ridgeway Crystal Be 4.30m Rowland Games
2 Jeff Edwards Sandwich S.S. 4.10m Lancer Relays
3 Dave Sibley St. Mary's H 4.10m West Regionals
4 Troy Sawyer Centre Welli 3.95m West Regionals
5 Jordan Tellier St. Anne's 3.90m Lancer Relays
6 Bryan Beneteau St. Anne's 3.80m West Regionals
7 Doug Creighton               Richview Collegiate 3.60m Rowland Games
7 Derek Yamashita           Markville           3.60m Rowland Games
7 Andy Stewart Arnprior 3.60m TISS
7 Mark Nyland Medway H.S. 3.60m WOSSAA
7 Mich Armstrong Hillfield Strathallan 3.60m South Regionals
7 Joe Howe Brantford CI 3.60m West Regionals
Shot Put
1 Nick Caramanico Philip Pocock 16.84m South Regionals
2 Mike Marsh Sarnia Northern 16.77m West Regionals
3 John Amornetto Cardinal Carter 16.53m York Track Meet
4 Dave Adamek               Ridgeway Crystal Be   16.15m   South Regionals
5 Teo Schwartzentrube Opeongo 16.11m TISS
6 Nate Wilson Grand River 16.06m CWOSSAA
7 Shane Marko Kapuskasing DHS 15.68m York Track Meet
8 Colin Blaney Philip Pocock 15.58m South Regionals
9 Ian Dowding Strathroy 15.51m Mustang Invitational
10 Torname Oke St. Michael's 15.48m Metro Regionals
Discus
1 Greg Pilling Banting 59.12m Jana Oldham Memorial
2 Mike Marsh Northern 56.81m LSSAA
3 John Pilling Banting 53.68m St. Thomas Meet
4 Damian Anisko Philip Pocock 52.29m Region of Peel
5 Nate Wilson Grand River 51.67m WCSSAA
6 Teo Schwartzentrube Opeongo H.S. 50.89m TISS
7 Nick Caramanico Philip Pocock 50.67m Queens Alumni meet
8 Dave Adamek                    Ridgeway Crystal Be 48.63m Rowland Games
9 Alex Dobranowski Hillfield Strathallan 47.61m South Regionals
10 Colin Blaney Philip Pocock 47.13m Cardinal Carter meet
Javelin
1 Mike Harber St. Joseph's 62.46m Wecssaa
2 Steve Porciello Philip Pocock 59.37m Region of Peel
3 Chris Kargel Bisho Reding 57.06m GHAC
4 Nate Wilson Grand River 55.68m WCSSAA
5 Tim Mansfield Georgetown D. 55.61m GHAC
6 Shane Church Opeongo H.S. 55.16m East Regionals
7 Andrew Barr F.J. Brennan 53.42m West Regionals
8 Joe Pocock F.J. Brennan 53.33m Kennedy Relays
9 Bobby Broughton Sir Laurier 53.30m West Regionals
10 Brian Hoffman Alexander Mackenzie 53.04m Queens Alumni meet